poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Winda zatrzymała się na III piętrze w bloku przy ul. Krasińskiego 3 w Lublinie. Jednak jej podłoga znajdowała się ok. 25 cm poniżej progu. Drzwi nie powinny się w takiej sytuacji otworzyć.

Na nieszczęście dla 72-letniej mieszkanki bloku, tak się jednak stało. Wpadła do środka i potłukła się. – Rano w szybie windy coś stukało. Myślałam, że ktoś ją naprawia – mówi jedna z mieszkanek bloku. – Wczoraj po południu winda zablokowała się między parterem a pierwszym piętrem. Co kilkanaście sekund wjeżdżała metr do góry i z powrotem w dół.
– Niemożliwe – mówi Andrzej Chotkiewicz, dyr. ds. usług i konserwacji w Lift Serwice, firmie zajmującej się windami w tym bloku. – Winda została wyłączona.
A. Chotkiewicz wykluczył awarię. – Jeżeli winda nie dojeżdża do progu, drzwi nie mają się prawa otworzyć. Nie wykluczam udziału osób trzecich.
Za budynek odpowiada administracja osiedla. – Mamy umowę z Lift Serwice – wyjaśnia Krystyna Pitucha, kierownik administracji. – Firma odpowiada za utrzymanie windy w stałym ruchu oraz wszelkie remonty i konserwacje zlecone przez dozór techniczny. Nasza rola ogranicza się do finansowania tych prac.
– Drzwi nie powinny się otworzyć – dodaje Stanisław Wójcicki, dyr. Urzędu Dozoru Technicznego w Lublinie. – Jeżeli przyczyną była awaria, odpowiada za to Lift Serwice. Możliwe jest również celowe działanie. Trzy miesiące temu na jednym z osiedli siłą otwarto drzwi i uszkodzono mechanizm. Wtedy też doszło do podobnego wypadku.
Urząd Dozoru Technicznego bada windy co rok. Ta, w bloku na Krasińskiego przeszła kontrolę w sierpniu ub. roku.
Wczoraj po południu na miejscu pojawiła się specjalna komisja, złożona z przedstawicieli UDT, Lift Serwice oraz policji. – Wyniki kontroli będą znane w poniedziałek – wyjaśnił Andrzej Chotkiewicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!