piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Wreszcie ruszy remont hali sportowej Politechniki Lubelskiej

Dodano: 6 lipca 2015, 18:24

(Fot. Maciej Kaczanowski)
(Fot. Maciej Kaczanowski)

W tym miesiącu zacznie się wyczekiwany remont hali sportowej Politechniki Lubelskiej. Studenci będą korzystać z obiektu przy ul. Krochmalnej.

O remoncie wybudowanego na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku obiektu mówiło się od kilku lat. Teraz uczelnia poinformowała o rozstrzygnięciu przetargu na jego remont.

Wpłynęło 17 ofert, najlepsza okazała się ta złożona przez lubelska firmę Elektro-Bud. – Uczestnicy postępowania mają jeszcze kilka dni na złożenie ewentualnych protestów. Jeśli ich nie będzie, to jeszcze w tym tygodniu spotkamy się z wykonawcą, ustalimy harmonogram prac i przekażemy mu obiekt – mówi Wiesław Sikora, kanclerz Politechniki Lubelskiej.

Od dawna gotowa jest dokumentacja techniczna i kosztorys, z którego wynika, że modernizacja pochłonęłaby 7,5 mln zł. Ostatecznie w umowie z wykonawcą zapisana jest kwota 6 milionów, która ma wystarczyć na całość planowanych prac. Uczelnia na razie ma jednak tylko część tej kwoty. Pieniądze pochodzą ze środków własnych i dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Dlatego remont podzielimy na dwa etapy. Pierwszy potrwa do końca roku. Drugi rozpoczniemy w styczniu i liczymy, że uda nam się pozyskać dofinansowanie na ten cel. Jeśli nie, to zrobimy to z własnych środków, bo w tej chwili modernizacja hali jest dla nas priorytetem – przyznaje Sikora.

Pierwszy etap będzie dotyczył samej sali gimnastycznej. Zostanie ona gruntownie wyremontowana, wymiany doczekają się m. in. okna i parkiet, pojawi się także nowy sprzęt. W przyszłym roku rozpocznie się remont zaplecza i wykonanie nadbudowy budynku, w której znajdą się m. in. siłownia oraz sale do aerobiku i gry w tenisa stołowego.

Całość prac powinna zakończyć się do października 2016 roku.

W nadchodzącym roku akademickim zajęcia z wychowania będą odbywać się natomiast w hali przy ul. Krochmalnej. Uczelnia dogadała się w tej sprawie z Urzędem Miasta, który jest właścicielem obiektu na terenie dawnej cukrowni.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 sierpnia 2015 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DLA pana kanclerza pOLITECHNIKI lUBELSKIEJ WAZNIEJSZA JEST RESTAURACJA W STOLOWCE OD PRACOWNIKOW KTORZY PRACUJA W BUDYNKU PRZY UL.bERNARDYNSKIEJ 13 SERDECZNIE DZIEKUJEMY
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2015 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co w takim razie stanie się z sekcjami?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!