poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Kandydaci o cenzurze, zdrowiu i lubelskim sporcie

Autor: TOMA

Kolejny wyborczy dzień. Janusz Palikot na konferencji mówił o powrocie cenzury w Polsce, kandydat PiS do senatu Andrzej Stanisławek chce zwiększyć ilość przyjęć na studia medyczne. Z kolei Marek Wojciechowski, kandydat PiS do Sejmu chce rozmów w sprawie poprawy kondycji lubelskiego sportu.

Palikot o powrocie cenzury

25 lat po obaleniu komunizmu w Polsce wraca cenzura – twierdzi Janusz Palikot. Lider lubelskiej listy Zjednoczonej Lewicy nawiązuje w ten sposób do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lekarskiej klauzuli sumienia i odrzucenia skargi piosenkarki Dody na nałożoną przez nią karę grzywny za obrazę uczuć religijnych. Odnosi się to też do niedawnego przeforsowania przez radnych wojewódzkich PiS zapisu w statucie lubelskiego Centrum Spotkania Kultur, że instytucja ma stać na straży wartości chrześcijańskich.

– Może się zdarzyć, że dyrektor CSK będzie bał się wystawić sztukę Sofoklesa lub japoński teatr kabuki, bo nie prezentują one chrześcijańskich wartości – tłumaczy Palikot. Przypomina też, że osiem lat temu przeznaczył 300 tys. zł na nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej CSK. – Gdybym wiedział, że tak się to potoczy, to bym się na to nie zdecydował – twierdzi.

Prof. Stanisławek o służbie zdrowia

Zwiększenia ilości przyjęć na studia medyczne, wprowadzenie opłat rejestracyjnych w wysokości 5 zł i rejestracja do lekarza na określoną godzinę – to niektóre pomysły kandydata PiS do Senatu, prof. Andrzeja Stanisławka.

– Doraźne działania obecnego rządu nic nie dają i trzeba je zakończyć. Zmniejszenie kolejek do lekarzy nie będzie łatwe. Trzeba zacząć od podstaw, konieczna jest rewolucja – twierdzi prof. Stanisławek.
Podstawową zmianą ma być zwiększenie limitów przyjęć na studia lekarskie. Finansować to powinny m.in. gminy, które mają największe zapotrzebowanie na personel medyczny, ale też państwa Unii Europejskiej, do których wyjechali polscy lekarze. Zdaniem lubelskiego onkologa, powinny też zostać wprowadzone opłaty rejestracyjne za przyjęcie do lekarza w wysokości 5 zł i rejestracja na konkretną godzinę. – W takiej sytuacji pacjenci mieliby prawo wymagać lepszej obsługi – tłumaczy.

Żużlowe poparcie

Podjęcie rozmów w sprawie poprawy kondycji lubelskiego sportu zapowiada kandydat PiS do Sejmu Marek Wojciechowski. Wczoraj poparcia udzielił mu lubelski żużlowiec Daniel Jeleniewski (na zdjęciu), ostatnio występujący w barwach GKM Grudziądz.

– Jestem z Lublina, tu się wychowałem, ale muszę startować na obczyźnie. Nie mam możliwości startów w lubelskim klubie, bo nie dzieje się w nim najlepiej. Sport jest bliski sercu Marka Wojciechowskiego i mam nadzieję, że pomoże on coś zmienić w tej sprawie – mówi żużlowiec.

– Jeśli zostanę posłem, to usiądę do rozmów z każdym, ponad podziałami politycznymi, żeby porozmawiać o lubelskim żużlu i lubelskim sporcie, bo wymaga on gruntownych zmian – zapowiada Wojciechowski.

crx
Gość
pedro
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

crx
crx (12 października 2015 o 13:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To na kogo mam głosować w Lublinie do Senatu? Jak Stanisławek z PiS, Kieroński z SLD, a Cugowski znów powie, że polityka to bagno i zrezygnuje :/

Gdy chodziłem do szkoły średniej , to byłem doskonały w sportach siłowych (pchnięcie kulą , czy rzut oszczepem) , a w biegach to w zasadzie średnio  !!! Ale pan od WF-u powiedział,że nic nie zrobi , bo taki jest system i musi mi postawić na półrocze -dobry. Zrozumiałem ,dlaczego mój dobry,  to jest zły dla tego kraju, który nie potrafi zrozumieć prawd oczywistych !!! I tak będzie z gawiedzią rzeczpospolitej,  aż do jej szczęśliwego  i radosnego jej  końca !!!

Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2015 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fakt, klerykalizm już teraz w przerażającym stopniu atakuje z każdej strony, a co będzie jak do władzy dojdą lektorki radia Maryja - Kruk i Masłowska? Lepiej sobie nie wyobrażać
Rozwiń
pedro
pedro (11 października 2015 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Palikot myśli że wszystko i każdego można kupić. Mnie jako wyborcy nie kupi. Nie stać go ma mnie.

Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2015 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To naprawdę niesamowicie dziwne, co piszecie. Nie chodzi tutaj nawet o kasę, którą ten człowiek włożył w CSK. Na tą inwestycję poszedł też ogrom pieniędzy z środków miejskich i aż scyzoryk mi się w kieszeni otwiera kiedy widzę, jak próbuje się do takiego miejsca wciskać religię czy jej ideologię. Taka instytucja powinna być wolna od ograniczeń religijnych. Dlatego w stu procentach popieram działanie Palikota.
Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2015 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Januszu, męczy mnie już Pana osoba. Byłoby najlepiej gdyby zszedł Pan już ze sceny politycznej. Pana poglądy są śmieszne i gburowate. Tyle w temacie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!