piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Wybory przewodniczącego PO w Lublinie: Jeśli nie Żuk, to kto?

  Edytuj ten wpis
Autor: Rafał Panas

Krzysztof Żuk (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Krzysztof Żuk (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Choć prezydent Krzysztof Żuk jest czołowym politykiem PO w Lublinie, to najpewniej nie wystartuje dzisiaj w wyborach na szefa partii.

Delegaci lubelskiej PO spotkają się, żeby wybrać przewodniczącego w stolicy regionu. Jeszcze niedawno wynik wydawał się przesądzony. Po wielu miesiącach wewnętrznych walk przewagę zdobyli zwolennicy prezydenta Krzysztofa Żuka.

Wiosną dotychczasowy przewodniczący PO w Lublinie Jacek Sobczak zrezygnował, a z nim reszta członków zarządu. Dla wielu działaczy naturalnym przywódcą miał być Żuk.

– Jest wielu innych dobrych kandydatów – odpowiada Krzysztof Żuk na pytanie, czy wystartuje w wyborach.

Dodaje, że trwają w tej sprawie wewnątrzpartyjne negocjacje. – Te wybory powinny doprowadzić do uspokojenia sytuacji w Platformie. Skoro kiedyś postawiono mnie w konflikcie do Sobczaka, to moje obecne hasło: „ani Żuk, ani Sobczak” jest racjonalne.

– Jako prezydent miasta powinien wziąć odpowiedzialność za ludzi i organizację – mówił nam pod koniec września Sobczak.

Żuk zapewnia tymczasem, że poczuwa się do odpowiedzialności, także za wynik Platformy w przyszłych wyborach. Sam nie chce stanąć za partyjnymi sterami. Na to trzeba czasu, a jego pochłania rządzenie Lublinem.

Krytycy Żuka uważają, że tak naprawdę prezydentowi niewygodnie będzie z dużym logiem PO na plakatach, bo chce sięgnąć po inne środowiska.

– Ale Żuk z PO nie zrezygnuje, bo boi się, że partia wystawi mu konkurenta w wyborach – mówi nam jeden z członków zarządu regionalnego partii.

Jeśli nie Żuk, to kto? Kilka dni temu prezydent mówił, że dobrą kandydatką byłaby jego zastępczyni z Ratusza Monika Lipińska. Teraz pojawiło się nazwisko Grzegorza Nowakowskiego, bliskiego współpracownika Żuka, szefa koła PO z Czubów. To on budował siłę prezydenta w PO w Lublinie.

– To już raczej przesądzone, że przewodniczącym będzie Nowakowski. Napracował się, nabiegał, wyciągał ludzi z kół, namawiał, żeby przechodzić do innych – mówi nam dobrze zorientowany działacz z Lublina.

Dzisiejsze głosowanie to przygrywka do wyborów przewodniczącego całego regionu. „Platformersi” zastanawiają się czy rękawicę Żmijanowi rzuci Włodzimierz Karpiński, poseł i minister Skarbu Państwa (współpracuje z nim Żuk).

Pytanie czy premier Donald Tusk pozwoli na kandydowanie zapracowanemu ministrowi. Jeśli tak się stanie, to szeregowi działacze uznają, że nieoficjalnie namaścił Karpińskiego na szefa struktur w województwie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dariusz
lesem
S Y L W E S T E R
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dariusz
dariusz (15 października 2013 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to się tak wydaje że są to wewnętrzne wybory w partii, podczas gdy one potem mocno rzutują na lokalną politykę i na to co się dzieje w regionach, a propos wybierania - w 2011 glosowałe na karpińskiego - efekt dla puław jest taki, że mamy przetarg na s12 i s17 będzie aż od zakrętu do lublina... i jak ktoś już chce oceniać polityków to po tym co zrobili dla własnego podwórka

Rozwiń
lesem
lesem (15 października 2013 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

   Zgodnie  z  obowiązującym  prawem  do  Ratusza  powinien   wejść  jak  najszybciej  Prokurator  aby  Lublin  nie  stracił ...MILIONÓW  przez  Prezydenta  Zuka  i  "Platforme  Oszustów". Dlatego  NIGDY  NIE  MOZNA  GŁOSOWAĆ  NA  ŻUKA !!! .

żuczek to najlepszy prezydent Lublina od niepamiętnych czasów i ja podobnie jak przedmówcy oddam na niego głos ponownie...

Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (15 października 2013 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Żuk niech się skupi na pr

Jestem tego samego zdania

   Zgodnie  z  obowiązującym  prawem  do  Ratusza  powinien   wejść  jak  najszybciej  Prokurator  aby  Lublin  nie  stracił ...MILIONÓW  przez  Prezydenta  Zuka  i  "Platforme  Oszustów". Dlatego  NIGDY  NIE  MOZNA  GŁOSOWAĆ  NA  ŻUKA !!! .

Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (15 października 2013 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

------- CO   NAS  LUBLINIAN  OBCHODZI  REŻIM  "PLATFORMA  OSZUSTÓW" (PO) ? ---------------  O  to  jest  pytanie !.  GDZIE  SĄ  ZŁODZIEJE  PIENIĄDZE  NA  OBWODNICĘ  LUBLIN  I  AUTOST RADĘ  DO  WARSZAWY ?.  Podpowiadamy;  ukradł  pieniądze  szef (PO)  nijaki  Donald  Tusk !.  GDZIE  SĄ  MILIONY  Z  OBNIŻENIA  STANDARDU  LOTNISKA  AIR PORT LUBLIN ? .  GDZIE  SĄ  MILIONY  DOTACJI "UE"  NA  ZAGOSPODAROWANIE I OCZYSZCZENIE  ZALEWU  ZEMBORZYC KIEGO ?  itp . złodziejstwa  "Platformy  Oszustów" (PO) w  województwie  lubelskim  i  w  Lublinie !.

Rozwiń
Lolek
Lolek (15 października 2013 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
... Ktokolwiek inny, byle z Lublina i byle nie zajmował się wyłącznie pijarem i urabianiem miejscowych gazet.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!