piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Wygodniej dojdziemy na Dworzec Główny PKP. Kończy się budowa placu

Dodano: 6 listopada 2015, 10:23
Autor: Dominik Smaga

Fot. AS
Fot. AS

Za niecały miesiąc otwarte ma być nowe dojście do Dworca Głównego PKP od ul. Kunickiego. Dotrzemy tam przez nowy plac, którego budowa zbliża się do finału i przez przedłużone przejście pod peronami. Powstanie tu też nowy przystanek komunikacji miejskiej

– Jesteśmy na końcowym etapie realizacji inwestycji – informuje Łukasz Kwasiborski ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, na której zlecenie urządzany jest nowy plac. Prace prowadzone są przy okazji przebudowy pobliskiego wiaduktu kolejowego. Na plac Oaza (tak nazwali go kolejarze) wejdziemy bezpośrednio z ul. Kunickiego, a dalej będzie można wejść do nowej (wciąż jeszcze zagrodzonej) części podziemnego przejścia pod peronami stacji Lublin. – Praktycznie wszystkie prace zostały już wykonane – zapewnia Kwasiborski.

Zapewnienia przesyłane zza biurka warszawskiej centrali spółki nie do końca potwierdzają się na miejscu, bo gołym okiem widać, że robotnikom pozostało jeszcze sporo prac brukarskich. Ale posadzone zostały już nieźle podrośnięte drzewka, widać również młode tuje, stoją też słupy oświetleniowe i ogólnie nie wygląda to tak, żeby nierealnie brzmiały zapewnienia co do rychłego otwarcia placu.

– Po uzyskaniu wymaganych decyzji administracyjnych i dokonaniu odbiorów technicznych nowy odcinek przejścia pod peronami i plac Oaza zostaną oddane do użytkowania – informuje Kwasiborski. – Zakładamy, że nastąpi to na przełomie listopada i grudnia.

Od nowego miesiąca przy placu uruchomiony ma być nowy przystanek komunikacji miejskiej. – Potwierdzam, że od 1 grudnia nowy przystanek zlokalizowany na ul. Kunickiego za wiaduktem zostanie objęty obsługą komunikacyjną – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Jego uruchomienie nie spowoduje likwidacji innych przystanków zlokalizowanych w bliskiej odległości – zastrzega.

Oznacza to, że nadal będzie funkcjonować znajdujący się między pl. Bychawskim a ul. Pocztową przystanek pl. Bychawski 01. Na następnym przystanku, tym za wiaduktem, możliwość wygodniejszego dojścia na dworzec otrzymają pasażerowie linii 3, 6, 17, 20, 25, 29, 151, 152 i 160. – Nowy przystanek prawdopodobnie otrzyma nazwę Dworzec Główny PKP - Kunickiego 01 – dodaje Góźdź.

Wraz z placem Oaza otwarte dla pieszych ma być też przejście wiaduktem nad ul. Kunickiego w kierunku ul. Garbarskiej.

Czytaj więcej o: Lublin dworzec kolej
Gość
htrjr
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2015 o 18:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i tak sto lat za murzynami jesteśmy
Rozwiń
htrjr
htrjr (6 listopada 2015 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na którym pprzystanku ma wsiąść podróżny z Kaliny który przyjechał pociągiem,np.

z Warszawy?.

Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego ma powstać przystanek tylko po jednej stronie?? Dlaczego nikt nie pomyślał o osobach odjeżdżających z dworca w stronę np. Czechowa, skoro zbudowano przejście nad torami na drugą stronę ulicy??
Rozwiń
coolEjaż
coolEjaż (6 listopada 2015 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy jest sens istnienia dwóch przystanków w odległości 150 metrów?


Czy jest sens istnienia dwóch przystanków w odległości 150 metrów?

Jest, jest -i to bardzo! Zauważ, że obok (na ul.Wolskiej) jest dwa przystanki -a nowy przystanek na nowym placu będzie dużo bliżej peronów/Dworca PKP niż ten na Kunickiego obok Wolskiej. Równie dobrze można by powiedzieć "po co przystanek na początku i na końcu Wolskiej -przecież to krótka ulica jest..."

Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto robi się coraz bardziej przyjazne -brawo !!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!