Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2012 r.
20:33
Edytuj ten wpis

Wyjechała do Holandii do pracy, której nie było

0 5 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Zapowiadało się dobrze: ponad 2 tygodnie pracy i ponad 8 euro za godzinę. Skończyło się nerwami i pustym portfelem. Wyjazd do Holandii zorganizowała firma Randstad. – Wyjaśnimy tą sprawę – obiecuje pośrednik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To miała być sezonowa praca przy sortowaniu przesyłek. Kandydaci wyjechali do Holandii 6 grudnia. Powrót planowany był na pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. – Z Lublina pojechało sześć osób, w sumie było nas ośmioro – opowiada Małgorzata Stec.

Wyjazd zorganizował Randstad, ogólnopolska agencja pracy. Lubelskie biuro firmy mieści się przy ul. Zana. – Firma obiecywała co najmniej 64 godziny pracy w ciągu ponad dwóch tygodni. I dobrą stawkę – ponad 8 euro za godzinę. Tak było w umowie, którą podpisałam – mówi nasza Czytelniczka.

Ale na miejscu nie było już tak kolorowo. Na drugi dzień po przyjeździe do Holandii, okazało się, że nie ma pracy ani dla pani Małgorzaty, ani dla kilku innych osób z grupy. Holenderski pośrednik nie potrafi tego wyjaśnić.

– Napisałam więc maila do biura Randstad w Lublinie. Odpowiedź przyszła kilka dni później. Koordynatorka napisała, że w pierwszym tygodniu mamy gwarantowane 8 godzin pracy i zwolnienie z kosztów mieszkania, a w kolejnych 32 godziny – relacjonuje pani Małgorzata. – Ale ja do pracy poszłam dopiero w ostatnim tygodniu – na trzy dni. W przeliczeniu na godziny wyszło ok. 25. A miały być co najmniej 64 godziny.

Nasza Czytelniczka policzyła, że zarobiła podczas wyjazdu 83 euro. – A cały czas ponosiłam koszty. Trzeba było coś jeść i za coś żyć. Dołożyłam do tego wyjazdu, bo przejazd w jedną stronę kosztował ponad 300 zł – tłumaczy Małgorzata Stec.

Do tej pory czekała, aż firma Randstad rozwiąże problem. W jaki sposób? – Dla mnie to oczywiste. Jeśli miałam pracować tyle i tyle godzin, to powinnam dostać rozliczenie i pieniądze, które miałam zarobić – odpowiada pani Małgorzata.
Co na to pośrednik? Randstad tłumaczy, że odpowiedzialność za sprawy związane z zatrudnieniem pracownika rozkłada się między agencję zatrudnienia, a zagranicznego pracodawcę.

– Nasze możliwości wpływu na jego decyzje są ograniczone. Po przekroczeniu przez pracownika granicy, nasza rola to głównie pośredniczenie w kontakcie – tłumaczy Małgorzata Sacewicz-Górska, PR Manager z Randstad.

– Ale jeśli okaże się, że zdarzenie tego wymaga, to na pewno zostanie przez nas wyjaśnione. A ewentualna szkoda zostanie po udowodnieniu zrekompensowana.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kubańczyk / 26 stycznia 2012 o 12:39
Tusku Rudy Kaszubie, twe miejsce na KUBIE !!!
Avatar
van den Brok / 26 stycznia 2012 o 12:37
A może dalej chcecie głosować na TUSKA= Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa
Avatar
siomik / 26 stycznia 2012 o 09:10
[quote name='wacław' timestamp='1327555107' post='588409']
co za kretyn jedzie na 2 tygodnie do roboty? i myslicie ze za 2 tygodnie zwróci wam sie przejazd w obie strony wyzywienie i przywieziecie 5000 euro? ale glupi ci ludzie. nauczka dla kazdego innego. PRZEKALKULOWAC TRZEBA!!!!!! EKONOMIA SIE KLANIA I ZWYKLE DODAWANIE I ODEJMOWANIE.ale POlacy to naiwni jednak sa. heheheheheh
[/quote]
swieta racja
Avatar
x / 26 stycznia 2012 o 07:06
Im wczesniej poszkodowana wybije sobie z glowy mrzonki o tym, ze ktos jej zwroci koszta, tym lepiej dla niej.Te pozal sie Boze umowy sa tak skonstruowane, ze polski posrednik "w dobrej wierze" informuje werbowanych przez siebie ludzi o warunkach zatrudnienia, jakie otrzymal od zagranicznego zleceniodawcy, ale za nie NIE RECZY ani glowa, ani majatkiem...Natomiast docelowy pracodawca nie odpowiada za to, co i komu podsunal pod nos do podpisania ani jakiej "zachety" uzyl jego polski partner...

Pamietacie afere sprzed paru lat z wyjazdem ludzi na zbior truskawek w Hiszpanii?Okazalo sie, ze trafili tam do jakiegos niemalze obozu pracy i sporo z nich musialo wracac do Polski za pieniadze pozyczane w konsulacie...Otoz organizatorem wyjazdu byl nie byle kto, tylko Wojewodzki Urzad Pracy w Lublinie, ktory pozniej umyl rece twierdzac, ze "tylko rekrutowal ludzi" informujac ich jedynie o tym, o czym sam sie dowiedzial od zagranicznego partnera...Rzecz jasna nikt niczego nie weryfikowal ani nie sprawdzal, bo i widocznie nie mial takiego obowiazku...Ludzie poniesli koszta, pojechali, wrocili i...tyle.
Im wczesniej poszkodowana wybije sobie z glowy mrzonki o tym, ze ktos jej zwroci koszta, tym lepiej dla niej.Te pozal sie Boze umowy sa tak skonstruowane, ze polski posrednik "w dobrej wierze" informuje werbowanych przez siebie ludzi o warunkach zatrudnienia, jakie otrzymal od zagranicznego zleceniodawcy, ale za nie NIE RECZY ani glowa, ani majatkiem...Natomiast docelowy pracodawca nie odpowiada za to, co i komu podsunal pod nos do podpisania ani jakiej "zachety" uzyl jego polski partner...

Pamietacie afere s... rozwiń
Avatar
wacław / 26 stycznia 2012 o 06:18
co za kretyn jedzie na 2 tygodnie do roboty? i myslicie ze za 2 tygodnie zwróci wam sie przejazd w obie strony wyzywienie i przywieziecie 5000 euro? ale glupi ci ludzie. nauczka dla kazdego innego. PRZEKALKULOWAC TRZEBA!!!!!! EKONOMIA SIE KLANIA I ZWYKLE DODAWANIE I ODEJMOWANIE.ale POlacy to naiwni jednak sa. heheheheheh
Avatar
Kubańczyk / 26 stycznia 2012 o 12:39
Tusku Rudy Kaszubie, twe miejsce na KUBIE !!!
Avatar
van den Brok / 26 stycznia 2012 o 12:37
A może dalej chcecie głosować na TUSKA= Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa
Avatar
siomik / 26 stycznia 2012 o 09:10
[quote name='wacław' timestamp='1327555107' post='588409']
co za kretyn jedzie na 2 tygodnie do roboty? i myslicie ze za 2 tygodnie zwróci wam sie przejazd w obie strony wyzywienie i przywieziecie 5000 euro? ale glupi ci ludzie. nauczka dla kazdego innego. PRZEKALKULOWAC TRZEBA!!!!!! EKONOMIA SIE KLANIA I ZWYKLE DODAWANIE I ODEJMOWANIE.ale POlacy to naiwni jednak sa. heheheheheh
[/quote]
swieta racja
Avatar
x / 26 stycznia 2012 o 07:06
Im wczesniej poszkodowana wybije sobie z glowy mrzonki o tym, ze ktos jej zwroci koszta, tym lepiej dla niej.Te pozal sie Boze umowy sa tak skonstruowane, ze polski posrednik "w dobrej wierze" informuje werbowanych przez siebie ludzi o warunkach zatrudnienia, jakie otrzymal od zagranicznego zleceniodawcy, ale za nie NIE RECZY ani glowa, ani majatkiem...Natomiast docelowy pracodawca nie odpowiada za to, co i komu podsunal pod nos do podpisania ani jakiej "zachety" uzyl jego polski partner...

Pamietacie afere sprzed paru lat z wyjazdem ludzi na zbior truskawek w Hiszpanii?Okazalo sie, ze trafili tam do jakiegos niemalze obozu pracy i sporo z nich musialo wracac do Polski za pieniadze pozyczane w konsulacie...Otoz organizatorem wyjazdu byl nie byle kto, tylko Wojewodzki Urzad Pracy w Lublinie, ktory pozniej umyl rece twierdzac, ze "tylko rekrutowal ludzi" informujac ich jedynie o tym, o czym sam sie dowiedzial od zagranicznego partnera...Rzecz jasna nikt niczego nie weryfikowal ani nie sprawdzal, bo i widocznie nie mial takiego obowiazku...Ludzie poniesli koszta, pojechali, wrocili i...tyle.
Im wczesniej poszkodowana wybije sobie z glowy mrzonki o tym, ze ktos jej zwroci koszta, tym lepiej dla niej.Te pozal sie Boze umowy sa tak skonstruowane, ze polski posrednik "w dobrej wierze" informuje werbowanych przez siebie ludzi o warunkach zatrudnienia, jakie otrzymal od zagranicznego zleceniodawcy, ale za nie NIE RECZY ani glowa, ani majatkiem...Natomiast docelowy pracodawca nie odpowiada za to, co i komu podsunal pod nos do podpisania ani jakiej "zachety" uzyl jego polski partner...

Pamietacie afere s... rozwiń
Avatar
wacław / 26 stycznia 2012 o 06:18
co za kretyn jedzie na 2 tygodnie do roboty? i myslicie ze za 2 tygodnie zwróci wam sie przejazd w obie strony wyzywienie i przywieziecie 5000 euro? ale glupi ci ludzie. nauczka dla kazdego innego. PRZEKALKULOWAC TRZEBA!!!!!! EKONOMIA SIE KLANIA I ZWYKLE DODAWANIE I ODEJMOWANIE.ale POlacy to naiwni jednak sa. heheheheheh
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 44 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!