środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Wynajem lokalu w szpitalu przy ul. Kruczkowskiego. Ogłoszenie celowo opóźnione?

Dodano: 28 lipca 2015, 07:28

Zdaniem osoby zainteresowanej wynajmem lokalu w szpitalu przy ul. Kruczkowskiego, ogłoszenie o przetargu zostało celowo opóźnione. Dyrekcja szpitala zaprzecza i twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
Szpital przy ul. Kruczkowskiego w Lublinie (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
Szpital przy ul. Kruczkowskiego w Lublinie (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Lokal o powierzchni ok. 16 metrów kw. jest przeznaczony na prowadzenie punktu gastronomicznego. Chodziło o wynajem tej powierzchni na 3 lata.

– Pismo o ogłoszeniu przetargu ma datę 24 czerwca. Zostało jednak upublicznione dopiero w piątek 3 lipca z zastrzeżeniem, że do poniedziałku 6 lipca należy wnieść w gotówce wadium przetargowe – relacjonuje nasz Czytelnik i podkreśla: ograniczyło to całkowicie możliwość uzyskania informacji o przeprowadzanym przetargu osobom, które nie miały o nim bezpośredniej wiedzy od pracowników szpitala odpowiedzialnych za to postępowanie. Nasuwa się myśl, że przetarg został przeprowadzony w taki sposób, aby nie dowiedziały się o nim przypadkowe osoby, co stanowi poważne naruszenie przepisów, w tym zasad wynikających z prawa zamówień publicznych.

Dyrekcja szpitala im. Jana Bożego odpiera zarzuty. – W przetargu złożono dwie ważne oferty, co oznacza, że informacja o postępowaniu dotarła do zainteresowanych. Co więcej żaden z potencjalnych najemców nie zgłosił zastrzeżeń, co do terminów wskazanych w ogłoszeniu mimo zagwarantowania mu takiej możliwości poprzez wskazanie danych kontaktowych osób odpowiedzialnych za to postępowanie – zaznacza Marzena Kowalczyk, dyrektor szpitala.

– Najkorzystniejsza oferta została wybrana 9 lipca. Przetarg wygrała spółka Przysmak z siedzibą w Lublinie. Najemca zaoferował kwotę czynszu najmu – 93 zł netto za mkw. (przy cenie wywoławczej 75 zł. netto – przyp. red) miesięcznie plus zobowiązanie do ponoszenia kosztów eksploatacyjnych. Szpital za wynajem powierzchni otrzyma miesięcznie kwotę 1478 złotych netto.

Zdaniem naszego Czytelnika, szpital mógł zarobić znacznie więcej. – Można było uzyskać lepszą cenę gdyby informacja o przeprowadzonym przetargu pojawiła się wcześniej. Gdyby wpłynęło więcej ofert szpital mógłby wynająć takie pomieszczenie nawet za 3–4 tysiące złotych – uważa nasz Czytelnik. – Tymczasem kwota, którą dostanie jest przynajmniej o połowę niższa.

Nie udało nam się ustalić czy firma, która wygrała przetarg prowadziła wcześniej punkt gastronomiczny w tym szpitalu. Czytelnik jest zdania, że to dotychczasowy najemca szpitalnego barku.

– Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie postępowania przebywa na urlopie wypoczynkowym. Uzyskanie dodatkowych informacji w sprawie jest więc obecnie niemożliwe – tłumaczy Kowalczyk.

Próbowaliśmy się wczoraj skontaktować ze spółką Przysmak – nikt nie odbierał telefonu.

grzesiek
corruption
Olo
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

grzesiek
grzesiek (29 lipca 2015 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do przedstawiciela szpitala: Jak można zgłaszać uwagi, co do sposobu przeprowadzenia przetargu, skoro, nikt poza umówioną osobą (druga oferta pewnie na sztukę) o nim nie wiedział, bo od ogłoszenia przetargu, do otwarcia ofert minęło 2 dni robocze ?? Równocześnie szpital nie odpowiada na maile wysłane w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej i mydli oczy, że nikt nie interesuje się sprawą !

Kiedy wysłałeś do nas meila ?

Rozwiń
corruption
corruption (28 lipca 2015 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A to przypadkiem nie dyrektor podpisuje zgodę na ogłoszenie przetargu i później podpisuje umowę na wynajem ? A pani dyrektor nic nie wie w tej sprawie ??????

Rozwiń
Olo
Olo (28 lipca 2015 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Draństwo! Taki przetarg powinien być natychmiast unieważniony a sprawie powinien przyjrzeć się prokurator.

Nie w tym państwie,dopiero po wyborach i z Dudą, tylko Ziobro na takie przekręty jest dobry.

Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2015 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Draństwo! Taki przetarg powinien być natychmiast unieważniony a sprawie powinien przyjrzeć się prokurator.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2015 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Herda wróć ::::)))))))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!