Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2011 r.
7:27
Edytuj ten wpis

Wypadek na Jana Pawła II: Pijany pieszy zmarł w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora łm
0 11 A A
Jana Pawła II to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w Lublinie (archiwum)
Jana Pawła II to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w Lublinie (archiwum)

W szpitalu zmarł mężczyzna potrącony w środę na przejściu dla pieszych przy ul. Jana Pawła II w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło około godz. 16:30 niedaleko kościoła. 61-letni mężczyzna chciał przejść na drugą stronę jezdni. Kierowca fiata 126p nie zdążył zatrzymać auta i potrącił go.

- Ranny 61-latek trafił do szpitala, gdzie zmarł. Był pod wpływem alkoholu. Miał 2,7 promila alkoholu. Kierowca był trzeźwy - mówi Andrzej Fijołek z zespołu prasowego KWP Lublin.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lukanio / 26 maja 2011 o 21:14
Co by duzo nie pisac samochody po ul.Jana Pawła II w lublinie jeżdza dardzo ale to bardzo szybko koniecznie włączcie fotoradary ostudza zapedy rajdowców ,którzy nie zwracaja uwagi na pieszych!!!
Avatar
Gość / 26 maja 2011 o 17:51
blisko nam do poziomu ukrainy, gdzie nie zwraca sie uwagi na karetke pogotowia na sygnale
Avatar
a ba da ba / 26 maja 2011 o 15:17
Jest takie cywilizowane państwo w bezpośrednim sąsiectwie naszego kraju - Niemcy;
są tam takie same przejścia dla pieszych jak u nas;
tam jak zbliża się pieszy do przejścia, podkreślam: zbliża się, wszystkie samochody przed przejściem sie zatrzymują;
tam kodeks drogowy nakazuje takie zachowanie i wszyscy to respektują, z prostej przyczyny - pieszy stoi na straconej pozycji przy zderzeniu z pojazdem;

A u nas trwa polowanie na pieszych; na rowerzystów; motocyklistów i innych kierowców w myśl zasady :
wszyscy wokół to wrogowie.

Ale pamiętajmy, że w końcu i my z myśliwego możemy stac się zwierzyną!!!
Jest takie cywilizowane państwo w bezpośrednim sąsiectwie naszego kraju - Niemcy;
są tam takie same przejścia dla pieszych jak u nas;
tam jak zbliża się pieszy do przejścia, podkreślam: zbliża się, wszystkie samochody przed przejściem sie zatrzymują;
tam kodeks drogowy nakazuje takie zachowanie i wszyscy to respektują, z prostej przyczyny - pieszy stoi na straconej pozycji przy zderzeniu z pojazdem;

A u nas trwa polowanie na pieszych; na rowerzystów; motocyklistów i innych kierowców w myśl zasady :
wszysc... rozwiń
Avatar
WuJo / 26 maja 2011 o 15:07
Przejście między kościołem i Filaretów należy zlikwidować. Od Filaretów do przejścia podziemnego jest może 400 m i nie ma sensu prowokować niebezpiecznych sytuacji.
Avatar
<nuta> / 26 maja 2011 o 14:36
[quote name='Gość' timestamp='1306408956' post='482665']
Jeśli pieszy szedł po pasach w czasie i gdy było ZIELONE światło, to czy był trzeźwy czy pijany nie może mieć żadnego znaczenia. Bo nie złamał żadnego przepisu Kodeksu drogowego.
[/quote]
tam nie moglo byc zielone swiatlo dla pieszych, gdyz na tym przejsciu nie ma w ogole sygnalizacji swietlnej Gościu
Avatar
asdf / 26 maja 2011 o 14:22
Gościu, pieszy też jest uczestnikiem ruchu, jeśli był pijany to jest jego wina i nie ma tu znaczenia czy był na pasach czy nie. maluchem nie da się zapie*dalać, ale jak ktoś przed to cudo wtargnie to jego spowalniacze nie zatrzymają go.
Avatar
spiritus vini / 26 maja 2011 o 13:43
Czyżby wracał z imprezki od plebana?
A swoją drogą,ludziska uważają,że jak idzie z kościoła,to już takiemu wszystko wolno.A jeśli przed kościołem usytuowany jest "śpiący policjant",to taki moherek jeden z drugim nie zważa że nadjeżdżają samochody mające zielone śiatło,tylko taki ograniczony osobnik uważa ,że to przejście dla pieszych i taki moherek ma pierwszenstwo.Nie raz widziałem nagłe hamowanie,bo święty oszołomek walił po spowalniaczu jak po zebrze.
KIedyś taki jeden z drugim maszerowali przez spowalniacz,więc kierowca uprzejmie poinformował aby poszli na zebry.Jedna z takich oszołomek odpowiedziała,żeby na ZEBRY poszedl sobie kierowca,a babcia ma dobrą rencinę i na ZEBRY nie musi jeszcze chodzić.(a zapomniala,ze ostatnie pieniądze zostawiła na tacy)
Czyżby wracał z imprezki od plebana?
A swoją drogą,ludziska uważają,że jak idzie z kościoła,to już takiemu wszystko wolno.A jeśli przed kościołem usytuowany jest "śpiący policjant",to taki moherek jeden z drugim nie zważa że nadjeżdżają samochody mające zielone śiatło,tylko taki ograniczony osobnik uważa ,że to przejście dla pieszych i taki moherek ma pierwszenstwo.Nie raz widziałem nagłe hamowanie,bo święty oszołomek walił po spowalniaczu jak po zebrze.
KIedyś taki jeden z drugim maszerowali przez spowalniacz,więc kier... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2011 o 13:22
[quote name='m' timestamp='1306405229' post='482637']
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[/quote]

Jeśli pieszy szedł po pasach w czasie i gdy było ZIELONE światło, to czy był trzeźwy czy pijany nie może mieć żadnego znaczenia. Bo nie złamał żadnego przepisu Kodeksu drogowego.
[quote name='m' timestamp='1306405229' post='482637']
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[/q... rozwiń
Avatar
r / 26 maja 2011 o 12:58
[quote name='m' timestamp='1306405229' post='482637']
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[/quote]
Dać to może taki skutek, że zataczający się "wiejscy opoje" w miejscowościach pozbawionych chodników dla pieszych (czyli 90% polskich wiosek) zaczną latać żeby wrócić do domu...A poważnie to mówimy tu o tym, żeby kierowcy widząc pieszych na przejściach rzeczywiście zaczęli zachowywać szczególną ostrożność a widząc pijanych tym bardziej...Zaś badanie krwi u ofiary służy głównie temu, żeby zdjąć odpowiedzialność z kierowcy. Wniosek żeby "przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego było karane" jest szczególnie bez sensu bo w obrębie pasa drogowego jest również chodnik dla pieszych...
[quote name='m' timestamp='1306405229' post='482637']
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[/q... rozwiń
Avatar
m / 26 maja 2011 o 12:20
[quote name='r' timestamp='1306402931' post='482621']
ciekawy jestem jak to w ogóle możliwe że od ofiary wypadku, która jak słyszymy przechodziła przez jezdnie na przejściu dla pieszych, pobierana jest krew na badanie trzeźwości, o ile mi wiadomo bycie nietrzeźwym nie jest w Polsce nielegalne, a każdy kierowca dojeżdżając do przejścia powinien "zdjąć nogę z pedału gazu i zachować szczególną ostrożność"- wygląda na to,że przechodzenie przez jezdnie i bycie pieszym jest nielegalne
[/quote]
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[quote name='r' timestamp='1306402931' post='482621']
ciekawy jestem jak to w ogóle możliwe że od ofiary wypadku, która jak słyszymy przechodziła przez jezdnie na przejściu dla pieszych, pobierana jest krew na badanie trzeźwości, o ile mi wiadomo bycie nietrzeźwym nie jest w Polsce nielegalne, a każdy kierowca dojeżdżając do przejścia powinien "zdjąć nogę z pedału gazu i zachować szczególną ostrożność"- wygląda na to,że przechodzenie przez jezdnie i bycie pieszym jest nielegalne
[/quote]
Ko... rozwiń
Avatar
lukanio / 26 maja 2011 o 21:14
Co by duzo nie pisac samochody po ul.Jana Pawła II w lublinie jeżdza dardzo ale to bardzo szybko koniecznie włączcie fotoradary ostudza zapedy rajdowców ,którzy nie zwracaja uwagi na pieszych!!!
Avatar
Gość / 26 maja 2011 o 17:51
blisko nam do poziomu ukrainy, gdzie nie zwraca sie uwagi na karetke pogotowia na sygnale
Avatar
a ba da ba / 26 maja 2011 o 15:17
Jest takie cywilizowane państwo w bezpośrednim sąsiectwie naszego kraju - Niemcy;
są tam takie same przejścia dla pieszych jak u nas;
tam jak zbliża się pieszy do przejścia, podkreślam: zbliża się, wszystkie samochody przed przejściem sie zatrzymują;
tam kodeks drogowy nakazuje takie zachowanie i wszyscy to respektują, z prostej przyczyny - pieszy stoi na straconej pozycji przy zderzeniu z pojazdem;

A u nas trwa polowanie na pieszych; na rowerzystów; motocyklistów i innych kierowców w myśl zasady :
wszyscy wokół to wrogowie.

Ale pamiętajmy, że w końcu i my z myśliwego możemy stac się zwierzyną!!!
Jest takie cywilizowane państwo w bezpośrednim sąsiectwie naszego kraju - Niemcy;
są tam takie same przejścia dla pieszych jak u nas;
tam jak zbliża się pieszy do przejścia, podkreślam: zbliża się, wszystkie samochody przed przejściem sie zatrzymują;
tam kodeks drogowy nakazuje takie zachowanie i wszyscy to respektują, z prostej przyczyny - pieszy stoi na straconej pozycji przy zderzeniu z pojazdem;

A u nas trwa polowanie na pieszych; na rowerzystów; motocyklistów i innych kierowców w myśl zasady :
wszysc... rozwiń
Avatar
WuJo / 26 maja 2011 o 15:07
Przejście między kościołem i Filaretów należy zlikwidować. Od Filaretów do przejścia podziemnego jest może 400 m i nie ma sensu prowokować niebezpiecznych sytuacji.
Avatar
<nuta> / 26 maja 2011 o 14:36
[quote name='Gość' timestamp='1306408956' post='482665']
Jeśli pieszy szedł po pasach w czasie i gdy było ZIELONE światło, to czy był trzeźwy czy pijany nie może mieć żadnego znaczenia. Bo nie złamał żadnego przepisu Kodeksu drogowego.
[/quote]
tam nie moglo byc zielone swiatlo dla pieszych, gdyz na tym przejsciu nie ma w ogole sygnalizacji swietlnej Gościu
Avatar
asdf / 26 maja 2011 o 14:22
Gościu, pieszy też jest uczestnikiem ruchu, jeśli był pijany to jest jego wina i nie ma tu znaczenia czy był na pasach czy nie. maluchem nie da się zapie*dalać, ale jak ktoś przed to cudo wtargnie to jego spowalniacze nie zatrzymają go.
Avatar
spiritus vini / 26 maja 2011 o 13:43
Czyżby wracał z imprezki od plebana?
A swoją drogą,ludziska uważają,że jak idzie z kościoła,to już takiemu wszystko wolno.A jeśli przed kościołem usytuowany jest "śpiący policjant",to taki moherek jeden z drugim nie zważa że nadjeżdżają samochody mające zielone śiatło,tylko taki ograniczony osobnik uważa ,że to przejście dla pieszych i taki moherek ma pierwszenstwo.Nie raz widziałem nagłe hamowanie,bo święty oszołomek walił po spowalniaczu jak po zebrze.
KIedyś taki jeden z drugim maszerowali przez spowalniacz,więc kierowca uprzejmie poinformował aby poszli na zebry.Jedna z takich oszołomek odpowiedziała,żeby na ZEBRY poszedl sobie kierowca,a babcia ma dobrą rencinę i na ZEBRY nie musi jeszcze chodzić.(a zapomniala,ze ostatnie pieniądze zostawiła na tacy)
Czyżby wracał z imprezki od plebana?
A swoją drogą,ludziska uważają,że jak idzie z kościoła,to już takiemu wszystko wolno.A jeśli przed kościołem usytuowany jest "śpiący policjant",to taki moherek jeden z drugim nie zważa że nadjeżdżają samochody mające zielone śiatło,tylko taki ograniczony osobnik uważa ,że to przejście dla pieszych i taki moherek ma pierwszenstwo.Nie raz widziałem nagłe hamowanie,bo święty oszołomek walił po spowalniaczu jak po zebrze.
KIedyś taki jeden z drugim maszerowali przez spowalniacz,więc kier... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2011 o 13:22
[quote name='m' timestamp='1306405229' post='482637']
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[/quote]

Jeśli pieszy szedł po pasach w czasie i gdy było ZIELONE światło, to czy był trzeźwy czy pijany nie może mieć żadnego znaczenia. Bo nie złamał żadnego przepisu Kodeksu drogowego.
[quote name='m' timestamp='1306405229' post='482637']
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[/q... rozwiń
Avatar
r / 26 maja 2011 o 12:58
[quote name='m' timestamp='1306405229' post='482637']
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[/quote]
Dać to może taki skutek, że zataczający się "wiejscy opoje" w miejscowościach pozbawionych chodników dla pieszych (czyli 90% polskich wiosek) zaczną latać żeby wrócić do domu...A poważnie to mówimy tu o tym, żeby kierowcy widząc pieszych na przejściach rzeczywiście zaczęli zachowywać szczególną ostrożność a widząc pijanych tym bardziej...Zaś badanie krwi u ofiary służy głównie temu, żeby zdjąć odpowiedzialność z kierowcy. Wniosek żeby "przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego było karane" jest szczególnie bez sensu bo w obrębie pasa drogowego jest również chodnik dla pieszych...
[quote name='m' timestamp='1306405229' post='482637']
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[/q... rozwiń
Avatar
m / 26 maja 2011 o 12:20
[quote name='r' timestamp='1306402931' post='482621']
ciekawy jestem jak to w ogóle możliwe że od ofiary wypadku, która jak słyszymy przechodziła przez jezdnie na przejściu dla pieszych, pobierana jest krew na badanie trzeźwości, o ile mi wiadomo bycie nietrzeźwym nie jest w Polsce nielegalne, a każdy kierowca dojeżdżając do przejścia powinien "zdjąć nogę z pedału gazu i zachować szczególną ostrożność"- wygląda na to,że przechodzenie przez jezdnie i bycie pieszym jest nielegalne
[/quote]
Kodeks Drogowy szczegółowo określa również zachowanie pieszych na przejściu i w jego obrębie-człowiek nietrzeźwy ma oczywiście utrudnione zadanie, co może mieć istotny wpływ na sytuację.
Mam nadzieję, że wkrótce przebywanie w stanie nietrzeźwym w obrębie pasa drogowego będzie karane.
Ukróciłoby to potrącanie zataczających się poboczami i rozjeżdżanie leżących na wiejskich jezdniach opojów.
[quote name='r' timestamp='1306402931' post='482621']
ciekawy jestem jak to w ogóle możliwe że od ofiary wypadku, która jak słyszymy przechodziła przez jezdnie na przejściu dla pieszych, pobierana jest krew na badanie trzeźwości, o ile mi wiadomo bycie nietrzeźwym nie jest w Polsce nielegalne, a każdy kierowca dojeżdżając do przejścia powinien "zdjąć nogę z pedału gazu i zachować szczególną ostrożność"- wygląda na to,że przechodzenie przez jezdnie i bycie pieszym jest nielegalne
[/quote]
Ko... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!