Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2016 r.
13:36

Wypadek na Lwowskiej. Zmarła pasażerka autobusu, kierowca czeka na nowe zarzuty

4 20 A A
Po operacji pacjentka była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. W sobotę kobieta zmarła
Po operacji pacjentka była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. W sobotę kobieta zmarła

Do 12 lat więzienia grozi kierowcy autobusu miejskiego, który przejechał pasażerkę. 74-letnia kobieta zmarła w ostatnią sobotę. Wcześniej lekarze musieli amputować jej nogę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Walka o zdrowie i życie starszej pani trwała od połowy marca. Wtedy właśnie, na przystanku przy ul. Lwowskiej w Lublinie doszło do fatalnego w skutkach wypadku. 74-latka wysiadała tylnymi drzwiami z autobusu przegubowego linii 10. Zamykające się drzwi przytrzasnęły jej torebkę. Kobieta próbowała ją wyrwać, straciła równowagę i upadła wprost pod autobus. Jedno z kół przegubowca przejechał po nodze 74-latki. Kierowca autobusu odjechał

Policjanci zatrzymali 48-latka dopiero na przystanku końcowym przy ul. Gęsiej. Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył wypadku i rannej pasażerki. Jak ustalili później śledczy, zdarzenie widział przynajmniej jeden pasażer autobusu. Mężczyzna zaalarmował kierowcę. Ten zatrzymał się, otworzył drzwi, po czym ruszył w dalszą trasę.

Ranna kobieta trafiła do szpitala przy ul. Jaczewskiego. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że lekarze musieli amputować nogę. Po operacji pacjentka była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. W sobotę kobieta zmarła.

Wyjaśnianiem dokładnych okoliczności wypadku zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin – Północ. Początkowo śledczy zarzucili 48-letniemu kierowcy spowodowanie wypadku, w którym ofiara odniosła poważne obrażenia. Dla mężczyzny oznaczało to wyrok od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Na tym się jednak nie skończyło. Ponieważ kierowca odjechał z miejsca wypadku i nie pomógł poszkodowanej, śledczy postawili mu kolejny zarzut. Maksymalna kara wzrosła tym samym do 12 lat więzienia. Teraz jest niemal pewne, że zarzuty wobec 48-latka zostaną zaostrzone.

– Musimy uzupełnić dokumentację związaną z wydarzeniami z ostatnich dni – mówi Maciej Maćkowski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ. – Powołamy biegłego, który wyjaśni, czy śmierć ofiary wypadku to wynik wcześniej doznanych obrażeń. Oczywiście jest to wysoce prawdopodobne. Niemniej jednak konieczna jest opinia specjalisty.

Dopiero po jej otrzymaniu śledczy zdecydują o ewentualnym zaostrzeniu zarzutów wobec kierowcy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, groziłoby mu do 12 lat więzienia. Górna granica kary pozostałaby więc bez zmian. Przed śmiercią kobiety kierowca miał jednak szanse na łagodniejszy wyrok.

Wszystko zależało od tego, czy kierowca świadomie odjechał z miejsca wypadku. 48-latek, pracownik firmy Irex został zawieszony w obowiązkach. Mężczyzna prowadził autobusy od 10 lat.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 20:18
Będąc w Lublinie często jeżdżę linią nr 10 z moim synkiem. Muszę przyznać, że niejednokrotnie zdarzyło się, że kierowcy prowadzący autobus tej linii jechali jak szaleńcy, jakby wieźli ziemniaki a nie ludzi. Ciężko bezpiecznie jechać nawet gdy dziecko siedzi w wózku. Zaobserwowałam, że w taki właśnie sposób prowadził starszy mężczyzna z siwymi nastroszonymi włosami, brodą i wąsami. Jeśli ktoś kojarzy to radzę się wystrzegać.
Avatar
Heh / 28 kwietnia 2016 o 18:29

Mam nadzieję że kierowca zostanie uniewinniony z tego względu że starsze osoby w większej mierze są same sobie winne, Pani mogla puścić torebkę a nie trzymać , w lusterku na prawdę nie widać wszystkiego tak jak by się wydawało wszystkim ludziom. autobus jest długi pasek od torebki cienki kierowca zapewne uznał że kobieta komuś macha na pożegnanie a nie trzyma torebkę. Odwrócił głowę w drugą stronę żeby zobaczyć czy może wyjechać i najwyraźniej uznał że skoro drzwi zamknięte to wyjedzie . A że ciągnął kobietę też nie przypuszczał bo komu zależy na tym aby zrobić krzywdę/zabić ewidentnie widać przypadek.

Co Ty chrzanisz, przecież na zewnątrz autobusu jest lusterko dosyć spore, w którym widać wszystkie drzwi pojazdu. A trzymanie przytrzaśniętej torebki to odruch bezwarunkowy, gdyby Tobie to by się przytrafiło, też nie wiele myśląc zaczął byś się szarpać, to pierwsza reakcja na taką sytuację. Po prostu brak uwagi, mechaniczne wykonywanie czynności i głupota kierowcy sprawiła, że doszło do tragedii. Współczuję rodzinie...

Co Ty chrzanisz, przecież na zewnątrz autobusu jest lusterko dosyć spore, w którym widać wszystkie drzwi pojazdu. A trzymanie przytrzaśniętej torebki to odruch bezwarunkowy, gdyby Tobie to by się przytrafiło, też nie wiele myśląc zaczął byś się szarpać, to pierwsza reakcja na taką sytuację. Po prostu brak uwagi, mechaniczne wykonywanie czynności i głupota kierowcy sprawiła, że doszło do tragedii. Współczuję rodzinie...

rozwiń
Avatar
guest / 27 kwietnia 2016 o 10:58

Być może jej nie zauważył, ale gdy pasażer go zaalarmował a on odjechał z miejsca wypadku - wysoce naganne. Za taką degenerację zakaz prowadzenia pojazdów do końca życia i wiele lat więzienia...

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 09:04
A KIEDY WYNIKI WTORKOWEJ SEKCJI??????????????
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 15:15
Prawda jest taka że kierowcy MPKów jeżdżą jak psychole, sama byłam świadkiem jak odjeżdżali nie zwracając uwagi czy ktoś wysiadł już czy zdążył wsiąść, to samo tyczy się jazdy po ulicach....jeżdżą chamsko, niejednokrotnie niebezpiecznie nie patrzać na inne pojazdy , bez kultury... masakra ...może ktoś w końcu wziąłby się za nich....
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 08:15
Wyrazy współczucia dla Rodziny zmarłej. Wiem, że nic nie wynagrodzi tej straty, ale jako obywatel mam nadzieję, że kierowcę spotka sprawiedliwa kara, która będzie ostrzeżeniem dla innych. Bądźmy bardzie uważni i empatyczni! Możemy być następnymi ofiarami beztroskich kierowców!
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 07:18
Nie rozumiem takiej znieczulicy, że pasażer zaalarmował kierowcę, że coś się stało, a ten pojechał sobie dalej....
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 05:51
Wiem, że nie wypada może tak komentować. Z opisu wynika, że kierowca zachował się nagannie. Jednak amputacja nogi nie jest zabiegiem, zagrażającym życiu. Czy czasami nie wystąpiły tu inne jeszcze czynniki, które nie dopilnowali... lekarze? A może kobieta miała chorobę, która przy tak ciężkim zabiegu przyczyniła się do śmierci? Jeżeli ktoś czuje się urażony moim komentarzem to przepraszam, ale takie pytania mi się cisną na usta...
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 01:31
Każdy wie, że kierowcy MPK jeżdżą jak psychopaci, więc niech teraz siedzi do sześćdziesiątki. A ci, którzy w obliczu śmierci człowieka wypisują te odrażające komentarze sami zasługują na kryminał.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 o 23:39
Kolego white, serio sądzisz, że kierowca poczuje przejeżdżając po nodze 15 tonowym kolosem? Zwłaszcza, że tylną część autobusu z przednią łączy przegub, tylna część się uniosła, przednia nawet nie drgnęła. Pomyśl. Jak dla mnie kierowca powinien zostać uniewinniony. Co do tej kobiety, w życiu powinno stawiać się priorytety, są rzeczy ważne i ważniejsze. Czy torebka była warta amputacji nogi i śmierci? Wydaje mi się że nie.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 20:18
Będąc w Lublinie często jeżdżę linią nr 10 z moim synkiem. Muszę przyznać, że niejednokrotnie zdarzyło się, że kierowcy prowadzący autobus tej linii jechali jak szaleńcy, jakby wieźli ziemniaki a nie ludzi. Ciężko bezpiecznie jechać nawet gdy dziecko siedzi w wózku. Zaobserwowałam, że w taki właśnie sposób prowadził starszy mężczyzna z siwymi nastroszonymi włosami, brodą i wąsami. Jeśli ktoś kojarzy to radzę się wystrzegać.
Avatar
Heh / 28 kwietnia 2016 o 18:29

Mam nadzieję że kierowca zostanie uniewinniony z tego względu że starsze osoby w większej mierze są same sobie winne, Pani mogla puścić torebkę a nie trzymać , w lusterku na prawdę nie widać wszystkiego tak jak by się wydawało wszystkim ludziom. autobus jest długi pasek od torebki cienki kierowca zapewne uznał że kobieta komuś macha na pożegnanie a nie trzyma torebkę. Odwrócił głowę w drugą stronę żeby zobaczyć czy może wyjechać i najwyraźniej uznał że skoro drzwi zamknięte to wyjedzie . A że ciągnął kobietę też nie przypuszczał bo komu zależy na tym aby zrobić krzywdę/zabić ewidentnie widać przypadek.

Co Ty chrzanisz, przecież na zewnątrz autobusu jest lusterko dosyć spore, w którym widać wszystkie drzwi pojazdu. A trzymanie przytrzaśniętej torebki to odruch bezwarunkowy, gdyby Tobie to by się przytrafiło, też nie wiele myśląc zaczął byś się szarpać, to pierwsza reakcja na taką sytuację. Po prostu brak uwagi, mechaniczne wykonywanie czynności i głupota kierowcy sprawiła, że doszło do tragedii. Współczuję rodzinie...

Co Ty chrzanisz, przecież na zewnątrz autobusu jest lusterko dosyć spore, w którym widać wszystkie drzwi pojazdu. A trzymanie przytrzaśniętej torebki to odruch bezwarunkowy, gdyby Tobie to by się przytrafiło, też nie wiele myśląc zaczął byś się szarpać, to pierwsza reakcja na taką sytuację. Po prostu brak uwagi, mechaniczne wykonywanie czynności i głupota kierowcy sprawiła, że doszło do tragedii. Współczuję rodzinie...

rozwiń
Avatar
guest / 27 kwietnia 2016 o 10:58

Być może jej nie zauważył, ale gdy pasażer go zaalarmował a on odjechał z miejsca wypadku - wysoce naganne. Za taką degenerację zakaz prowadzenia pojazdów do końca życia i wiele lat więzienia...

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2016 o 09:04
A KIEDY WYNIKI WTORKOWEJ SEKCJI??????????????
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 15:15
Prawda jest taka że kierowcy MPKów jeżdżą jak psychole, sama byłam świadkiem jak odjeżdżali nie zwracając uwagi czy ktoś wysiadł już czy zdążył wsiąść, to samo tyczy się jazdy po ulicach....jeżdżą chamsko, niejednokrotnie niebezpiecznie nie patrzać na inne pojazdy , bez kultury... masakra ...może ktoś w końcu wziąłby się za nich....
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 08:15
Wyrazy współczucia dla Rodziny zmarłej. Wiem, że nic nie wynagrodzi tej straty, ale jako obywatel mam nadzieję, że kierowcę spotka sprawiedliwa kara, która będzie ostrzeżeniem dla innych. Bądźmy bardzie uważni i empatyczni! Możemy być następnymi ofiarami beztroskich kierowców!
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 07:18
Nie rozumiem takiej znieczulicy, że pasażer zaalarmował kierowcę, że coś się stało, a ten pojechał sobie dalej....
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 05:51
Wiem, że nie wypada może tak komentować. Z opisu wynika, że kierowca zachował się nagannie. Jednak amputacja nogi nie jest zabiegiem, zagrażającym życiu. Czy czasami nie wystąpiły tu inne jeszcze czynniki, które nie dopilnowali... lekarze? A może kobieta miała chorobę, która przy tak ciężkim zabiegu przyczyniła się do śmierci? Jeżeli ktoś czuje się urażony moim komentarzem to przepraszam, ale takie pytania mi się cisną na usta...
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2016 o 01:31
Każdy wie, że kierowcy MPK jeżdżą jak psychopaci, więc niech teraz siedzi do sześćdziesiątki. A ci, którzy w obliczu śmierci człowieka wypisują te odrażające komentarze sami zasługują na kryminał.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2016 o 23:39
Kolego white, serio sądzisz, że kierowca poczuje przejeżdżając po nodze 15 tonowym kolosem? Zwłaszcza, że tylną część autobusu z przednią łączy przegub, tylna część się uniosła, przednia nawet nie drgnęła. Pomyśl. Jak dla mnie kierowca powinien zostać uniewinniony. Co do tej kobiety, w życiu powinno stawiać się priorytety, są rzeczy ważne i ważniejsze. Czy torebka była warta amputacji nogi i śmierci? Wydaje mi się że nie.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 17 0

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 5 0

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 13 8

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 0 2

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 7 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 46 4

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej?

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej? 0 0

Prawie 340 tys. zł rozdzieliły władze Lublina na dotacje do wydarzeń kulturalnych. Ponad połowę puli zgarnęli organizatorzy dwóch festiwali. Wśród tych, którzy dostali okrągłe zero, jest Niepubliczna Biblioteka Fantastyczna im. Stanisława Lema i festiwal operowy na lubelskim Zamku

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na projekt budowlany. Obiekty mają powstać przy osiedlu wielorodzinnym Brzeska –Wyszyńskiego, które wciąż się rozbudowuje.

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach 0 0

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II to główne tematy XXII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Cykl koncertów w kościele p.w. Św. Rodziny rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do połowy października.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!