czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Wyślizgali łyżwiarzy... na plażę nad basen

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2007, 17:01

Blisko 2 miliony zł wyda miasto na budowę lodowiska, które do końca roku stanie przy Al. Zygmuntowskich. To tam przeniosą się łyżwiarze z Globusa.

A ich miejsce w hali zajmą piłkarki ręczne i artyści - z Piotrem Rubikiem na czele.

Na Al. Zygmuntowskie trafi ślizgawka, która w zimie była rozstawiona na parkingu hipermarketu przy ul. Turystycznej, a w poprzednim sezonie działała na placu Litewskim. W obu przypadkach lokalizacja okazała się niewypałem: najpierw skorzystało z niej zaledwie 7 tys. osób, a później po przeprowadzce kilka razy więcej, ale lublinianie i tak narzekali na zbyt dużą odległość ślizgawki od centrum.
Dlatego władze miasta zdecydowały o przeniesieniu lodowiska na teren z tyłu krytej pływalni przy Al. Zygmuntowskich. Miejscy radni zapisali w budżecie na ten cel 1,8 miliona zł. Pieniądze pójdą głównie na organizację otocznia ślizgawki.
- Lodowisko zostanie przykryte wielkim namiotem, pod którym znajdzie się też wypożyczalnia łyżew, przebieralnia i zaplecze techniczne - wyjaśnia Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. Wczoraj ośrodek ogłosił przetarg na dostawę i budowę tego wszystkiego.
Nowe lodowisko ma być sposobem na rozwiązanie kłopotów z halą Globus. Wielofunkcyjność obiektu, która miała być jego największym atutem, okazała się największym problemem. Tylko ostatniej zimy lodowisko musiało być kilkakrotnie zamykane i zakrywane podłogą z której korzystali artyści albo parkietem na mecze piłkarek ręcznych. Te ostatnie narzekały na chłód ciągnący od lodu, łyżwiarze z kolei na ciągłe przerwy w działaniu ślizgawki.
W tym roku ma być inaczej, bo halę zajmą głównie piłkarki i artyści. - Od harmonogramu meczów SPR-ICom Lublin będzie zależał terminarz innych imprez - podkreśla Szmit. A te MOSiR właśnie kończy ustalać. Wszystko wskazuje na to, że jesienią (prawdopodobnie w listopadzie) po raz kolejny w hali wystąpi Piotr Rubik. Będzie też duża impreza andrzejkowa, zawody fitness, targi pracy i turniej sportów walki.
Nie wiadomo za to, czy na Globusie w ogóle będzie w tym roku działało lodowisko. - Niewykluczone - mówi wymijająco dyrektor.
Jesienią w hali pojawią się za to nowe atrakcje: m.in. nowa restauracja i sekcja Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego.
RAMKA:
Lodowisko miało być
Budowa hali przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie zaczęła się w 1999 r. Pierwotne plany mówiły tylko o zadaszeniu działającego w tym miejscu lodowiska. Koszt inwestycji szacowano wtedy na 11 mln zł. Później pojawił się pomysł na kompleksowy obiekt widowiskowo-sportowy, w którym lodowisko będzie udostępniane miedzy wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Koszty budowy ostatecznie sięgnęły ponad 37,6 mln zł, z czego 6 mln zł dofinansowała Unia Europejska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!