środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Z tej kładki od lat nikt nie korzysta. Rozbiórka będzie sporo kosztować

Dodano: 22 sierpnia 2017, 20:02
Autor: toma

Kładka od lat nie jest używana
Kładka od lat nie jest używana (fot. Google Street View)

Dwie firmy złożyły oferty w ogłoszonym przez UMCS przetargu na rozbiórkę kładki nad ul. Radziszewskiego. Wybudowany pod koniec lat 70. ubiegłego wieku wiadukt między rektoratem i uczelnianą biblioteką od lat pozostaje nieużywany.

Pierwsze postępowanie w tej sprawie zostało unieważnione. Jedyna firma, która się do niego zgłosiła za wykonanie zadania zażądała 119 tys. zł. Była to zdecydowanie niższa kwota niż ta, jaką na realizację prac miała przygotowana uczelnia (368 tys. zł), w związku z czym pojawiły się wątpliwości, czy nie jest ona rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia. Potencjalny wykonawca wyjaśnił, że nie dokonał wyceny jednego z zadań.

Teraz ta sama firma za wykonanie prac oczekuje 287,5 tys. zł. Druga oferta złożona w ponownym przetargu opiewa na 290 tys. zł. Obie propozycje mieszczą się w kwocie, jaką dysponuje uniwersytet i obecnie są analizowane pod względem formalno-prawnym.

– Jeszcze w tym miesiącu chcemy rozstrzygnąć postępowanie i podpisać umowę, żeby wybrany wykonawca mógł jak najszybciej wejść na plac budowy – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Szybkie rozpoczęcie prac jest ważne o tyle, że rozbiórka kładki najprawdopodobniej będzie wymagała zamknięcia dla ruchu ulicy Radziszewskiego na około dwa tygodnie. Mimo poślizgu przy przetargu demontaż powinien zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Konstrukcja wiaduktu ma zostać rozebrana do 20 września. Całe zadanie powinno być wykonane do połowy października.

Użytkownik niezarejestrowany
ŻAK
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 sierpnia 2017 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tym miejscu przejścia naziemne przez ul Sowińskiego powinny byc całkowicie zamknięte.
Rozwiń
ŻAK
ŻAK (23 sierpnia 2017 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
"Z tej kładki od lat nikt nie korzysta" - tytuł na poziomie paska informacyjnego TVP. Typowy przykład propagandy sukcesu. Burzenie jako sukces.
Redaktor prowadzący zapomniał dopisać, że nikt z kładki nie korzysta, z tego powodu, że od około 8 lat jest ona fizycznie zamknięta, przez co brać studencka zmuszona jest przebiegać przez ulicę Radziszewskiego, aby dostać się najkrótszą drogą do Biblioteki UMCS.
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2017 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A NIE TANIEJ BYŁOBY WYBUDOWAĆ wejście do bilbioteki z poziomu tej kładki, jak to było planowane? Wówczas kładka będzie bardzo użyteczna.
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2017 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak mozna pomylić się w prostym przetargu o 2/3 kwoty??? O czym ta firma zapomniała, że musi gruz wywieść?? To jest jawny szwindel , firma zapomniała o tym że jeszcze trzeba łapówki zapłacić. To jest właśnie socjalizm w kapitalizmie , jeśli ktoś wydaje nie swoje pieniądze to takie są właśnie efekty , chcieli zrobić za 2/3 taniej to ich przegonili bo wtedy cen co robił kosztorys z uwzględnieniem łapówki miał by kłopoty
Rozwiń
z
z (23 sierpnia 2017 o 06:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak łażą jak u siebie po polu za stodołą święte krowy co za ojcowizne robią studia nikomu do niczego nie potrzebne...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!