Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2018 r.
14:51

Zabił dziewczynę tłuczkiem do mięsa. Co dalej z Mateuszem C. z Lublina?

32 15 A A

Bił tłuczkiem do mięsa i dźgał nożem. Tak według śledczych Mateusz C. z Lublina mordował swoją dziewczynę. Później 26-latek próbował popełnić samobójstwo, skacząc z dziesiątego piętra

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Mateusz C., – 26-letni recydywista odpowie za zabójstwo swojej dziewczyny. Do makabrycznej zbrodni doszło na początku maja ubiegłego roku, przy ul. Bursztynowej w Lublinie. Na numer alarmowy zadzwoniła wówczas matka Mateusza C. Powiedziała, że jej syn zamordował swoją dziewczynę i sam próbuje popełnić samobójstwo. Mężczyzna skoczył później z 10 piętra. Przeżył, bo upadł na rosnące przy bloku drzewa.

Kiedy strażacy weszli do jego mieszkania, zobaczyli leżącą w przedpokoju walizkę. Były w niej zakrwawione zwłoki kobiety, zawinięte w worki na śmieci. Na podłodze i ścianach, w pokoju i łazience były ślady krwi. Na miejscu znaleziono również zakrwawiony tłuczek do mięsa i kuchenny nóż.

Znali się od lat

Szybko okazało się, że zamordowana kobieta to Kamila N. – dziewczyna 26-latka. Była studentką jednej z lubelskich uczelni.

Mateusza C. znała od lat. Jak później ustalili śledczy, od stycznia 2017r. byli parą. W dniu zabójstwa oboje wybrali się do wąwozu przy ul. Jana Pawła II. Bawili się ze znajomymi przy grillu. Pili piwo i wódkę. Przed godz. 23:00 wrócili do mieszkania przy ul. Bursztynowej. Tam doszło między nimi do sprzeczki. Nie wiadomo, z jakiego powodu. Z akt sprawy wynika, że Mateusz C. wyjątkowo brutalnie zaatakował swoją dziewczynę.

– Oskarżony z zamiarem zabójstwa zadał pokrzywdzonej kilkanaście ciosów metalowym tłuczkiem do mięsa – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Uderzał przede wszystkim w głowę.

Kamila była również duszona. Tak mocno, że napastnik połamał jej kość gnykową. Później zaatakował ją również kuchennym nożem. Zadał jej cztery ciosy w klatkę piersiową. Śledczy ustalili, że dziewczyna próbowała się bronić. Świadczą o tym rany na jej rękach. Według biegłych, makabryczne wydarzenia rozgrywały się między godz. 23:00, a 1:30. Kamila zmarła z powodu wykrwawienia i obrażeń czaszki.

Nie przyznał się

– Mateusz C. został oskarżony o zabójstwo. Podczas przesłuchania nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień – dodaje Agnieszka Kępka.

Z akt sprawy wynika, że w dniu zbrodni mężczyzna był pod wpływem alkoholu i dopalaczy. Skacząc z 10 piętra, Mateusz C. połamał obie nogi. Nadal przebywa na oddziale szpitalnym zakładu karnego w Łodzi. Mateusz C. był już karany za rozboje i włamania. Teraz grozi mu dożywocie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pd / 14 kwietnia 2018 o 09:24
Osiedlowy diler ?
Avatar
r / 17 lutego 2018 o 06:25
„szkoda go, ciekawe czy ci co go wrobili to za to odpowiedzą .” właśnie!!!! ***e ***!!!! oby sumienie ich zrzeralo do końca życia!!!
Avatar
Pd / 15 lutego 2018 o 14:36
Wrobili? 
Avatar
ja / 15 lutego 2018 o 07:28
Zgadza sie wszystkim dobrze ZNANY !!!!
Avatar
czub / 14 lutego 2018 o 23:15
Normalny jesteś?
Avatar
gosc / 14 lutego 2018 o 21:44
nie chlal? ciekawe, bo ogolnie to byl czlowiek ktory lubial zabawe od malolata
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 21:41
widac doplacze wyzarly mu mozg
Avatar
Żyd z Piask / 14 lutego 2018 o 20:48
Wszystko jasne,osiedle Czuby, patologia w czystej postaci.Same pijaki,dziwki i złodzieje.Nikt normalny tam nie mieszka.Tyle w temacie.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 18:57
Szkoda go, ciekawe czy ci co go wrobili to za to odpowiedzą .
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 18:42
A on nie chlał jakbyście chcieli wiedzieć. Ale jesteście tak żałośni, że łykacie wszystko co zeznają jakieś osiedlowe ciotki
Avatar
Pd / 14 kwietnia 2018 o 09:24
Osiedlowy diler ?
Avatar
r / 17 lutego 2018 o 06:25
„szkoda go, ciekawe czy ci co go wrobili to za to odpowiedzą .” właśnie!!!! ***e ***!!!! oby sumienie ich zrzeralo do końca życia!!!
Avatar
Pd / 15 lutego 2018 o 14:36
Wrobili? 
Avatar
ja / 15 lutego 2018 o 07:28
Zgadza sie wszystkim dobrze ZNANY !!!!
Avatar
czub / 14 lutego 2018 o 23:15
Normalny jesteś?
Avatar
gosc / 14 lutego 2018 o 21:44
nie chlal? ciekawe, bo ogolnie to byl czlowiek ktory lubial zabawe od malolata
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 21:41
widac doplacze wyzarly mu mozg
Avatar
Żyd z Piask / 14 lutego 2018 o 20:48
Wszystko jasne,osiedle Czuby, patologia w czystej postaci.Same pijaki,dziwki i złodzieje.Nikt normalny tam nie mieszka.Tyle w temacie.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 18:57
Szkoda go, ciekawe czy ci co go wrobili to za to odpowiedzą .
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 18:42
A on nie chlał jakbyście chcieli wiedzieć. Ale jesteście tak żałośni, że łykacie wszystko co zeznają jakieś osiedlowe ciotki
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 4 1

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 26 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!