piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Zagęszczają centrum miasta. Nowe biura i mieszkania mają powstać w centrum Lublina

Dodano: 4 grudnia 2017, 07:36

Nowe mieszkania lub biura mogą powstać przy Krakowskim Przedmieściu 58. Prywatny inwestor wystąpił do Urzędu Miasta o niezbędne mu decyzje. To już kolejny pomysł na uzupełnianie zabudowy w ścisłym centrum Lublina

W Urzędzie Miasta powstały już dwa projekty decyzji o warunkach zabudowy na tyłach kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 58. O decyzje zabiegał ten sam inwestor.

– Wpłynęły dwa wnioski w sprawie warunków zabudowy dla tej działki. Dotyczą uzupełniania istniejącej zabudowy w formie oficyny w głębi nieruchomości. Chodzi o prawe skrzydło od frontu budynku – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

– Jeden z wniosków dotyczy budynku wielorodzinnego z usługami w parterze, drugi budynku usługowego. Miałyby one powstać w miejscu obiektów parterowych, usługowego i gospodarczego, które przeznaczone byłyby do rozbiórki – precyzuje Bobowska. Oba projekty decyzji zostały już skierowane do uzgodnień m.in. z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

Po warsztatach

Inwestycja planowana przy Krakowskim Przedmieściu jest już kolejnym pomysłem na uzupełnienie zabudowy w ścisłym centrum Lublina.

Przy ul. I Armii Wojska Polskiego dobiega końca porządkowanie terenu pod budowę nowego budynku wielorodzinnego w miejscu, gdzie przez lata działała stacja kontroli pojazdów. Inwestorem jest tu lubelski przedsiębiorca prowadzący firmę Sagan.

Na parterze planowanego budynku znajdzie się miejsce dla handlu i usług, przy czym niemożliwe będzie otwarcie tu sklepu o powierzchni sprzedaży większej niż 2 tys. mkw. Dla zmotoryzowanych przewidziano dwupoziomowy garaż podziemny.
Inwestor ma już pozwolenie na budowę wydane przez Urząd Miasta. Zostało ono zaskarżone przez współwłaściciela jednej z sąsiednich kamienic, ale wojewoda utrzymał je w mocy. Decyzja jest już ostateczna.

Za dawną szkołą

Nowe mieszkania mają również powstać przy ul. Spokojnej, na działce rozciągającej się za budynkiem, z którego niedawno przeniesione zostały szkoły odzieżowe. Należąca do miasta nieruchomość została wystawiona na licytację, która odbyła się w ostatni piątek. Najwyższą cenę 15 mln 650 tys. zł dała spółka Boro z Piotrkowa Trybunalskiego.

Spółka zamierza postawić tu blok, w którym znajdzie się sto kilkadziesiąt mieszkań. Parking będzie zlokalizowany pod ziemią. – Jak dobrze pójdzie, budowę zaczniemy za rok – zapowiada Adam Staruszkiewicz, szef spółki Boro. Najpierw jednak musi zostać sfinalizowana sprzedaż nieruchomości, co powinno nastąpić do marca przyszłego roku.

Nabywca weźmie nie tylko grunt, ale również budynek będący dawną siedzibą szkoły, którego nie wolno mu wyburzyć ze względu na ochronę konserwatorską. Inwestor wstępnie planuje uruchomienie tutaj przychodni.

Tu sprawy utknęły

W zawieszeniu jest natomiast sprawa inwestycji przy ul. Jasnej, gdzie w miejscu parterowych baraków mógłby powstać wielorodzinny budynek mieszkalny „z funkcją handlowo-usługową” i podziemnym garażem.

Do takiej inwestycji przymierza się spółka Korporacja Kupców Lubelskich, która wystąpiła już do Urzędu Miasta o decyzję ustalającą warunki zabudowy. Na decyzję będzie musiała długo poczekać, bo urzędnicy mają prawny problem.

O toczącym się postępowaniu Urząd Miasta musiał zawiadomić wszystkich właścicieli i współwłaścicieli sąsiednich nieruchomości. Okazało się, że dwie osoby z tego grona już nie żyją, więc dopóki sąd nie ustali ich prawnych następców, miejscy urzędnicy nie mogą prowadzić postępowania.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2017 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak bezpiecznie przejść przez procedurę zakupu i na co uważać czytając umowę deweloperską. ***mieszkanieoddewelopera.pl/e-book/ - źródło sekretnych wskazówek i wielu porad dla kupujących mieszkania
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 21:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin ma i tak gesto zabudowane srodmiescie, nie ma potrzeby jego dogeszczania. Zamiast tego powinn byc rozszerzane poprzez zabudowywanie przylegajacych bezposrednio do cetrum terenow, np przy trasie wz, caly teren kolo dworca pkp i stadionu, tam jest wygon w srodku miasta i to tamte tereny powinny dostac jakis sensowny plan zabudowy
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obstawiam, że poniższe wpisy pochodzą od jednej osoby. Oczywiście zagęszczanie w smak jest raczej budującemu nie mieszkającemu. Opiera się na istniejącej infrastrukturze, a to że się wytnie zielenic czy zamknie szkołę to już nie obchodzi. wszystko w nachalnej obelżywej formie. Co do baraków. To taki jeden miała przychodnia dermatologiczna. sprzedaną ją za 4 letni zysk. A można by postawić klinikę dermatologiczną w terenie wygodnym dla chorych bo w dzielnicy szpitali. Jest blok koło najważniejszego placu miasta . Komu to służy poza inwestorem?!
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Buractwo znowu w akcji? Tym razem nie podobają się mieszkania na działkach po barakach?
Rozwiń
wyborca
wyborca (4 grudnia 2017 o 11:01) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze, że budują. Śródmieście się wyludnia. A nowe mieszkania to nowe miejsca pracy w budownictwie, wykończeniówce, więcej dzieci w miejscowych szkołach, większe obroty pobliskich knajp i sklepów. Brawo Prezydent Żuk!!! Dzięki Tobie liczba mieszkańców w Lublinie znów rośnie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!