niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Zamknęli, ale i otwierają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2002, 17:32

Nowy zarząd Gminnej Spółdzielni w Piaskach przejął po poprzednim przede wszystkim długi. Olbrzymie kwoty winna jest spółdzielnia dostawcom towarów. Z dnia na dzień rosną też niespłacone kredyty bankowe. Grozi przedsiębiorstwu blokada finansowa. Nowy prezes długo zastanawiał się, jak wyjść z głębokiego dołka. – Niezbędna stała się restrukturyzacja, którą odkładał każdy poprzedni zarząd – mówi prezes Jerzy Patorski. – Sprzedaliśmy część majątku, gdyż w przeciwnym wypadku spółdzielni już by nie było. Duży pawilon handlowy przy ul. Lubelskiej nabył mieszkaniec Lublina. W pomieszczeniu po zlikwidowanym sklepie motoryzacyjnym będzie się mieściło Biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zmniejszyło się zatrudnienie. Odeszło 25 osób. – 10 osób przeszło na wcześniejsze emerytury, pozostali zostali zwolnieni z uwagi na brak kwalifikacji i brak chęci do solidnej pracy. Obecnie zatrudniamy 60 osób. Nie wykluczam dalszych zwolnień, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zlikwidowaliśmy nierentowne sklepy w Kozicach i Piaskach, a lokale zostały wydzierżawione – dodaje prezes.
Ale widać też poprawę. W Biskupicach piasecka spółdzielnia otworzyła nowy sklep. W piekarni zamontowano drugi piec i przewiduje się zwiększenie produkcji chleba o ok. 40 proc. Pozwoli to na sprzedaż pieczywa także poza terenem działalności spółdzielni. Zmodernizowano też restaurację „Rarytas”. W jednej jej z sal otwarta będzie wkrótce kawiarenka internetowa z sześcioma komputerami, dostępne także będą bilard, faks i kserokopiarka. Będzie to pierwsza na Lubelszczyźnie kawiarenka internetowa należąca do GS.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!