Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2016 r.
18:53

Zamknięta kuchnia u Brata Alberta. Awaria bojlera

Autor: Zdjęcie autora kp
0 13 A A

Z powodu awarii bojlera do podgrzewania wody Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta wstrzymało wydawanie posiłków. Na zakup nowego urządzenia potrzeba 10 tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To szacunkowy koszt bojlera razem z pompą i podłączeniem. Ta kwota przewyższa nasze możliwości finansowe, więc liczymy na wsparcie – mówi Monika Siwko, sekretarz zarządu bractwa.

– Brak sprawnego bojlera uniemożliwia nam wydawanie posiłków. Używamy naczyń wielokrotnego użytku, które musimy umyć i wyparzyć. Nie mamy ich tyle, żebyśmy mogli wydawać posiłki bez zmywania. A w okresie zimowym odwiedza nas 300–400 osób dziennie.

Kuchnia będzie zamknięta do czasu zamontowania nowego urządzenia.

– Nasi podopieczni są bardzo zaniepokojeni informacją, że wstrzymujemy wydawanie posiłków na czas nieokreślony – mówi Siwko. - Gorące posiłki wydawane codziennie w naszej stołówce bardzo często są jedynym ciepłym pożywieniem dla wielu ubogich i bezdomnych osób, zwłaszcza w okresie zimowym.

Pieniądze za zakup bojlera można wpłacać na konta bankowe bractwa (nr 35 1020 3150 0000 3702 0003 3936 lub 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428) lub osobiście w biurze przy ul. Zielonej 3, które jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 15.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
EDESCO Lane / 4 marca 2016 o 00:05

Napiszcie nr konta i ludzie wpłacą ile kto może.

Musimy my Polacy sami sobie pomagać,

tak jak mówił Papież Jan Paweł II " jedni drugim brzemiona noście",

a nie jadem pluć i ziać nienawiścią, zazdrością itd.

Avatar
4448 / 4 marca 2016 o 00:00

Wreszcie mądry wpis !!! Nie rabutajesz - nie kuszajesz !

Cudowne mamy teraz czasy, że za "NicNieRobienie" dają jeść - jeszcze lepiej, niż za Mamy Komuny...

A może ty przemądry cwaniaku zatrudnisz ich, co? 

Tylko najpierw daj im ciepły dach nad głową, lekarstwa i pobyt w szpitalu, odżyw dobrze, żeby mieli siłę, kup im buty, ubrania jakieś, środki czystości, to może by część nadawała się do jakiejś lekkiej pracy. Część żyje na skraju życia i śmierci. Jakbyś doświadczył ich losu, to byś mógł zabrać głos. A narazie to zamilcz, bo los różnie doświadcza takich buców jak ty też.

ty przemądry cwaniaku zatrudnisz ich, co? 

Tylko najpierw daj im ciepły dach nad głową, lekarstwa i pobyt w szpitalu, odżyw dobrze, żeby mieli siłę, kup im buty, ubrania jakieś, środki czystości, to może by część nadawała się do jakiejś lekkiej pracy. Część żyje na skraju życia i śmierci. Jakbyś doświadczył ich losu, to byś mógł zabrać głos. A narazie to zamilcz, bo los różnie doświadcza takich buców jak ty też.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 09:13

To miasto nie ma pieniędzy na zakup nowego bojlera? Przecież to koszt ok. 10.000 zł i takich pieniędzy szuka się u ludzi! Panie Żuk toż to wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.


Ja mysle, ze to doskonala okazja dla kosciola i lokalnych dzialaczy pis, skoro lekka reka mozna dac tyle na ojca dyrektora to taki kociol to pikus, ot jak letnie kola do maybacha.
Avatar
zz / 3 marca 2016 o 07:39

Za taki bojler 10 tys???? !!!!!!!!!!!!!! Za całą automatykę Junkers do ogrzewania domu: kocioł gazowy z elektroniką, zasobnik 120l z elektronicznym sterowaniem, regulatorem wewn elektronicznym, regulatorem zewn elektronicznym z robocizną zapłaciliśmy 9 tys!! Ten bojler może tyle kosztować, ale razem z luksusową dziewczynką....

Na tyle wycenili ludzie, którzy wypowiadali się w Panoramie Lubelskiej. Ile kosztuje luksusowa panienka to tylko ty wiesz, bo ja nie korzystam z takich usług!

Na tyle wycenili ludzie, którzy wypowiadali się w Panoramie Lubelskiej. Ile kosztuje luksusowa panienka to tylko ty wiesz, bo ja nie korzystam z takich usług!

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 07:27
Do dziada z fioletowymi uszami,jeśli nigdy głodny nie byłeś to milcz dziadu.Los potrafi szybko być zmiennym.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 06:18
Za taki bojler 10 tys???? !!!!!!!!!!!!!! Za całą automatykę Junkers do ogrzewania domu: kocioł gazowy z elektroniką, zasobnik 120l z elektronicznym sterowaniem, regulatorem wewn elektronicznym, regulatorem zewn elektronicznym z robocizną zapłaciliśmy 9 tys!! Ten bojler może tyle kosztować, ale razem z luksusową dziewczynką....
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 2 marca 2016 o 21:54

Ok. 400 osób dziennie korzysta z darmowych posiłków. A może by tak ci "głodni" poszli na jeden dzień do pracy i swoje zarobione 25 zł przekazali na ten kocioł. Wyjdzie akurat 10 000.


Ok. 400 osób dziennie korzysta z darmowych posiłków. A może by tak ci "głodni" poszli na jeden dzień do pracy i swoje zarobione 25 zł przekazali na ten kocioł. Wyjdzie akurat 10 000.

Wreszcie mądry wpis !!! Nie rabutajesz - nie kuszajesz !

Cudowne mamy teraz czasy, że za "NicNieRobienie" dają jeść - jeszcze lepiej, niż za Mamy Komuny...

Wreszcie mądry wpis !!! Nie rabutajesz - nie kuszajesz !

Cudowne mamy teraz czasy, że za "NicNieRobienie" dają jeść - jeszcze lepiej, niż za Mamy Komuny...

rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 21:09
Jest nowa moda . Jak jest awaria sprzętu to trzeba kupić nowy, A sprzęt można zreperować.Niedawno była zbiórka na podobne urządzenie, Być może to samo.Czasami wystarczy wymienić wadliwy element. W domach urządzenia pracują bezawaryjnie wiele lat.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 21:02
Ok. 400 osób dziennie korzysta z darmowych posiłków. A może by tak ci "głodni" poszli na jeden dzień do pracy i swoje zarobione 25 zł przekazali na ten kocioł. Wyjdzie akurat 10 000.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 19:55
To miasto nie ma pieniędzy na zakup nowego bojlera? Przecież to koszt ok. 10.000 zł i takich pieniędzy szuka się u ludzi! Panie Żuk toż to wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
Avatar
EDESCO Lane / 4 marca 2016 o 00:05

Napiszcie nr konta i ludzie wpłacą ile kto może.

Musimy my Polacy sami sobie pomagać,

tak jak mówił Papież Jan Paweł II " jedni drugim brzemiona noście",

a nie jadem pluć i ziać nienawiścią, zazdrością itd.

Avatar
4448 / 4 marca 2016 o 00:00

Wreszcie mądry wpis !!! Nie rabutajesz - nie kuszajesz !

Cudowne mamy teraz czasy, że za "NicNieRobienie" dają jeść - jeszcze lepiej, niż za Mamy Komuny...

A może ty przemądry cwaniaku zatrudnisz ich, co? 

Tylko najpierw daj im ciepły dach nad głową, lekarstwa i pobyt w szpitalu, odżyw dobrze, żeby mieli siłę, kup im buty, ubrania jakieś, środki czystości, to może by część nadawała się do jakiejś lekkiej pracy. Część żyje na skraju życia i śmierci. Jakbyś doświadczył ich losu, to byś mógł zabrać głos. A narazie to zamilcz, bo los różnie doświadcza takich buców jak ty też.

ty przemądry cwaniaku zatrudnisz ich, co? 

Tylko najpierw daj im ciepły dach nad głową, lekarstwa i pobyt w szpitalu, odżyw dobrze, żeby mieli siłę, kup im buty, ubrania jakieś, środki czystości, to może by część nadawała się do jakiejś lekkiej pracy. Część żyje na skraju życia i śmierci. Jakbyś doświadczył ich losu, to byś mógł zabrać głos. A narazie to zamilcz, bo los różnie doświadcza takich buców jak ty też.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 09:13

To miasto nie ma pieniędzy na zakup nowego bojlera? Przecież to koszt ok. 10.000 zł i takich pieniędzy szuka się u ludzi! Panie Żuk toż to wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.


Ja mysle, ze to doskonala okazja dla kosciola i lokalnych dzialaczy pis, skoro lekka reka mozna dac tyle na ojca dyrektora to taki kociol to pikus, ot jak letnie kola do maybacha.
Avatar
zz / 3 marca 2016 o 07:39

Za taki bojler 10 tys???? !!!!!!!!!!!!!! Za całą automatykę Junkers do ogrzewania domu: kocioł gazowy z elektroniką, zasobnik 120l z elektronicznym sterowaniem, regulatorem wewn elektronicznym, regulatorem zewn elektronicznym z robocizną zapłaciliśmy 9 tys!! Ten bojler może tyle kosztować, ale razem z luksusową dziewczynką....

Na tyle wycenili ludzie, którzy wypowiadali się w Panoramie Lubelskiej. Ile kosztuje luksusowa panienka to tylko ty wiesz, bo ja nie korzystam z takich usług!

Na tyle wycenili ludzie, którzy wypowiadali się w Panoramie Lubelskiej. Ile kosztuje luksusowa panienka to tylko ty wiesz, bo ja nie korzystam z takich usług!

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 07:27
Do dziada z fioletowymi uszami,jeśli nigdy głodny nie byłeś to milcz dziadu.Los potrafi szybko być zmiennym.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 06:18
Za taki bojler 10 tys???? !!!!!!!!!!!!!! Za całą automatykę Junkers do ogrzewania domu: kocioł gazowy z elektroniką, zasobnik 120l z elektronicznym sterowaniem, regulatorem wewn elektronicznym, regulatorem zewn elektronicznym z robocizną zapłaciliśmy 9 tys!! Ten bojler może tyle kosztować, ale razem z luksusową dziewczynką....
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 2 marca 2016 o 21:54

Ok. 400 osób dziennie korzysta z darmowych posiłków. A może by tak ci "głodni" poszli na jeden dzień do pracy i swoje zarobione 25 zł przekazali na ten kocioł. Wyjdzie akurat 10 000.


Ok. 400 osób dziennie korzysta z darmowych posiłków. A może by tak ci "głodni" poszli na jeden dzień do pracy i swoje zarobione 25 zł przekazali na ten kocioł. Wyjdzie akurat 10 000.

Wreszcie mądry wpis !!! Nie rabutajesz - nie kuszajesz !

Cudowne mamy teraz czasy, że za "NicNieRobienie" dają jeść - jeszcze lepiej, niż za Mamy Komuny...

Wreszcie mądry wpis !!! Nie rabutajesz - nie kuszajesz !

Cudowne mamy teraz czasy, że za "NicNieRobienie" dają jeść - jeszcze lepiej, niż za Mamy Komuny...

rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 21:09
Jest nowa moda . Jak jest awaria sprzętu to trzeba kupić nowy, A sprzęt można zreperować.Niedawno była zbiórka na podobne urządzenie, Być może to samo.Czasami wystarczy wymienić wadliwy element. W domach urządzenia pracują bezawaryjnie wiele lat.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 21:02
Ok. 400 osób dziennie korzysta z darmowych posiłków. A może by tak ci "głodni" poszli na jeden dzień do pracy i swoje zarobione 25 zł przekazali na ten kocioł. Wyjdzie akurat 10 000.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 19:55
To miasto nie ma pieniędzy na zakup nowego bojlera? Przecież to koszt ok. 10.000 zł i takich pieniędzy szuka się u ludzi! Panie Żuk toż to wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 1

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 6 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 21 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 66 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!