Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2017 r.
19:25

Zaprojektował Centrum Spotkania Kultur. Tablica dla architekta

Autor: Zdjęcie autora toma
39 20 A A

Tablicę poświęconą autorowi projektu Centrum Spotkania Kultur Bolesławowi Stelmachowi odsłonięto przy głównym wejściu do budynku przy placu Teatralnym. Upamiętnia ona przyznanie architektowi Grand Prix Nagrody Roku 2016 Stowarzyszenia Architektów Polskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ta nagroda to architektoniczny oskar, dlatego cieszy fakt, że możemy odsłonić tę tablicę – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

– Ta część miasta w kilka lat przeszła dużą zmianę. Dowodem tego jest Centrum Spotkania Kultur wraz z Filharmonią Lubelską i Teatrem Muzycznym oraz Lubelskie Centrum Konferencyjne i siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Ta tablica jest dowodem, że pewne osoby znacznie się do tego przyczyniły – dodaje Anna Augustyniak, sekretarz województwa lubelskiego.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
emo / 6 grudnia 2017 o 10:47
undefined napisał:
No tak, jest betonowe mauzoleum, teraz odsłonili tablicę.
 A co jest Lenin, jest i mauzoleum
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 10:43
To już jeden betoniarz drugiemu tablice wybetonował. Czemu tak skromnie. Może deweloperski Nobel. A co , czemu nie.................... Co do CSK to szczególnie wewnątrz jest to budynek nieudany. Nieprzyjazny. Łatwiej się w nim zgubić niż znaleźć. Zwrócony przeciwko harmonii.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 09:44
Dobrze, że to nie on nowy dworzec zaprojektuje...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 09:42
No tak, jest betonowe mauzoleum, teraz odsłonili tablicę.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 09:42
Bunkier jak na umocnieniach wojennych
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 08:33
Niech ludzie pamietają kto takie obrzydlistwo zaprojektował!!
Avatar
Mać / 6 grudnia 2017 o 02:31
Murwa kać, platforma.
Avatar
pepe / 6 grudnia 2017 o 00:06
Przecież dostał za to pieniądze. Gdyby to zrobił dobroczynnie to może i by zasługiwał na tablicę.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 23:05
A architekt gdzie? To jakiś żart? Nie trawię tych jego betonowych koszmarków ale to dla niego jest ta tablica.
Avatar
co za grajdoł / 5 grudnia 2017 o 21:26
Jest Żuk - a jakże, są oficjele ale architekta zapomnieli zaprosić? Spotkanie Kultur całą gębą!
Avatar
emo / 6 grudnia 2017 o 10:47
undefined napisał:
No tak, jest betonowe mauzoleum, teraz odsłonili tablicę.
 A co jest Lenin, jest i mauzoleum
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 10:43
To już jeden betoniarz drugiemu tablice wybetonował. Czemu tak skromnie. Może deweloperski Nobel. A co , czemu nie.................... Co do CSK to szczególnie wewnątrz jest to budynek nieudany. Nieprzyjazny. Łatwiej się w nim zgubić niż znaleźć. Zwrócony przeciwko harmonii.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 09:44
Dobrze, że to nie on nowy dworzec zaprojektuje...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 09:42
No tak, jest betonowe mauzoleum, teraz odsłonili tablicę.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 09:42
Bunkier jak na umocnieniach wojennych
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 08:33
Niech ludzie pamietają kto takie obrzydlistwo zaprojektował!!
Avatar
Mać / 6 grudnia 2017 o 02:31
Murwa kać, platforma.
Avatar
pepe / 6 grudnia 2017 o 00:06
Przecież dostał za to pieniądze. Gdyby to zrobił dobroczynnie to może i by zasługiwał na tablicę.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 23:05
A architekt gdzie? To jakiś żart? Nie trawię tych jego betonowych koszmarków ale to dla niego jest ta tablica.
Avatar
co za grajdoł / 5 grudnia 2017 o 21:26
Jest Żuk - a jakże, są oficjele ale architekta zapomnieli zaprosić? Spotkanie Kultur całą gębą!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 4

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 1

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 14

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 61

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina