piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Ze stołka do biznesu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2002, 21:41

Jedni wrócili do firm, w których pracowali, zanim zostali parlamentarzystami. Inni zakładają własne, w czym pomagają im znajomości zawarte przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Jeszcze inni nie chcą ujawniać swoich planów zawodowych lub politycznych.
Dariusz Wójcik, były poseł AWS–RS AWS założył własną działalność gospodarczą. – Świadczę usługi doradcze dla amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej i wprowadzam ją na rynek polski. Na razie odpoczywam od polityki. Myślę o powrocie do KPN.
Nie chce ujawnić swoich planów zawodowych Paweł Bryłowski, były poseł UW i były prezydent Lublina. – Jestem członkiem UW, a co będzie dalej, to się okaże – stwierdził. Podczas Zjazdu Regionalnego UW nie kandydował na przewodniczącego regionu. Nie jest też członkiem Rady Regionalnej.
Jacek Szczot, były poseł AWS–ZChN, były sekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Budownictwa wrócił do pracy w Agencji Doradztwa Gospodarczego. Ma także w planie powrót do wykładów na Wydziale Prawa KUL. Nie zrezygnował z polityki i został ponownie wybrany na prezesa regionu.
Nie pracuje także Stanisław Gogacz, były senator ROP. – Przymierzam się do zrobienia doktoratu, ale jeszcze się nie zdecydowałem czy na Wydziale Prawa, czy Socjologii KUL.
Stanisław Misztal, były poseł AWS–RS AWS, później niezależny, największa „gaduła” sejmowa, po nieudanej próbie kandydowania do Senatu wrócił do swojego gabinetu okulistycznego. Zaczął też działać w szeregach Samoobrony.
Piotr Miszczuk, były poseł SLD został dyrektorem biura prac senackich. Waldemar Dudziak, były wojewoda lubelski i niedoszły parlamentarzysta został ostatnio wiceprezesem Zarządu LPEC. – Będę odpowiedzialny za handel i usługi. Ta praca jest zgodna z moim wykształceniem.
Tomasz Flis, były I wicewojewoda, jest dyrektorem marketingu w Przedsiębiorstwie Instalacji Przemysłowych „INSTAL”. Nie zrezygnował także z działalności politycznej w UW. Jest członkiem Rady Regionalnej partii.
Z kolei Adam Wilczewski, były II wicewojewoda wraca od 1 marca br. do macierzystej uczelni – AWF w Białej Podlaskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!