wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Zebrali 580 tysięcy. Kuba Bielak jedzie na operację!

  Edytuj ten wpis

– Wciąż trudno mi uwierzyć, że w tak krótkim czasie udało się zebrać całą kwotę, potrzebną na przesz
– Wciąż trudno mi uwierzyć, że w tak krótkim czasie udało się zebrać całą kwotę, potrzebną na przesz

276 dni wystarczyło, aby 23-letni Jakub Bielak chory na mukowiscydozę uwierzył, że może mieć nowe płuca. W zbiórce pieniędzy na przeszczep w wiedeńskiej klinice pomagali mu studenci z Lublina.

– Wciąż trudno mi uwierzyć, że w tak krótkim czasie udało się zebrać całą kwotę, potrzebną na przeszczep płuc, który mnie czeka – cieszy się Jakub Bielak, student z Lublina. – Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tej akcji. Nie wierzyłem, że się uda.

Mieszkaniec podlubelskiej Niedrzwicy Dużej choruje na mukowiscydozę. To nieuleczalna choroba. Życie 23-latka to codzienna walka o oddech. Kilka razy dziennie poddaje się różnym inhalacjom i drenażom. Bierze też leki i witaminy. Ale jedynym ratunkiem dla Kuby jest przeszczep płuc. To koszt ok. 500 tys. zł.

Jeszcze na początku roku cel wydawał się nierealny. Jednak w życiu chłopaka pojawili się ludzie, których nigdy wcześniej nie spotkał. – Pewnego dnia do siedziby samorządu studentów UMCS przyszła dziewczyna Kuby z prośbą o pomoc – opowiada Paweł Romański z Samorządu Studentów UMCS. – Na 12 członków samorządu, 10 powiedziało, że to jest niewykonalne. Ale dwie osoby się uparły i od tego wszystko się zaczęło.

– Gdy w zeszłym roku zdobyłam srebrny medal Mistrzostw Świata w taekwondo, uznałam, że wszystko jest możliwe – mówi Iwona Duklewska, dziewczyna Kuby.

Ruszyła akcja "Ostatni oddech”, którą wczoraj oficjalnie podsumowano.

Dziś wszystkich imprez, zbiórek pieniędzy i koncertów, które studenci organizowali od stycznia nie sposób policzyć. Było ich tak dużo. – W akcję było zaangażowanych ok. 400 osób – wylicza Romański.

Byli to zarówno przedstawiciele uczelni, ale też duchowni, muzycy a nawet członkowie Klubu Anonimowych Alkoholików z Helu.

Ludzie byli hojni. – Pamiętam zbiórkę pieniędzy w jednym z lubelskich akademików UMCS, w "Heliosie” – dodaje Romański. – W ciągu 45 minut zebraliśmy ponad 1300 zł, czyli 30 zł na minutę.

W ciągu 276 dni udało się zebrać 579,694,30 zł. Pieniądze to efekt niezliczonych akcji oraz 1 procenta podatku. Ludzie z całej Polski i z zagranicy wpłacali pieniądze na specjalne subkonto Kuby w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą.

– Bariera finansowa została pokonana. Teraz już wszystko jest w rękach lekarzy – kwituje Emilia Siuda z Samorządu Studentów UMCS.

Kuba szykuje się do wyjazdu do kliniki do Rabki, gdzie przejdzie badania. – Pojadę tam w listopadzie – mówi Kuba. – Później lekarze ustalą szczegóły wizyty w Wiedniu, gdzie zostanie przeprowadzona operacja. Rozpoczną się też poszukiwania dawcy, które z reguły trwają 6–8 miesięcy. Mam pewne obawy, bo to bardzo skomplikowana operacja. Na cztery miesiące będę też musiał pojechać do Wiednia. Będę tam sam. I chyba tego teraz boję się najbardziej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Coach Outlet Online
Gość
Falubaz
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Coach Outlet Online
Coach Outlet Online (16 stycznia 2012 o 06:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anything [url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Online[/url]happen[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet Store[/url] any[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Online[/url]our life[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet[/url]full[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam][/url]The [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory[/url]of life[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam] Store[/url]in our [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam][/url], we[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Online[/url]control [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Online[/url]and[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet Online[/url]mishappening. [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet[/url]thing, which[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store Online[/url]controlled, [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Stores Online[/url]of[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory[/url]and[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet Store Online[/url] cash.
[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Outlet[/url] loans[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf[/url]taken[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]salary[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet[/url]to meet[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Store Online[/url] credit [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store[/url]and[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet[/url]cash, [url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store[/url]are[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet[/url]to [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet Store Online[/url] Due[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory Outlet[/url]uncertainties[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]life[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet[/url]loans[url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store Online[/url]getting[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Store Online[/url]and[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf Outlet[/url]popular [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam] Store[/url]by[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/][spam][/url]These loans[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Store Online[/url]the[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Outlet[/url]with a variety of post-dated check loans etc.
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2012 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.com]coach outlet store online[/url]
Cheap and good-looking [url=http://www.topbagscredit.com]coach bags on sale[/url]
The most popular topic this yeare [url=http://www.topjerseysmalltrade.com]authentic jerseys suppliers[/url]
Fashion generous [url=http://www.topnfljerseysmalltrade.com]nfl jerseys from china[/url] Very glad that you buy
Rozwiń
Falubaz
Falubaz (27 października 2011 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"][size="3"](KLIKNIJ !)[/size][/url]
Rozwiń
Falubaz
Falubaz (27 października 2011 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"][size="3"](KLIKNIJ !)[/size][/url]
Rozwiń
qwe
qwe (27 października 2011 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"W ciągu 45 minut zebraliśmy ponad 1300 zł, czyli 30 zł na minutę" a studenci podobno są biedni:P
Powodzenia Kuba!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!