sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Ziemia jednak dla Kościoła za 10 proc. wartości, radni zgodzili się bez dyskusji

Dodano: 11 lutego 2016, 19:18
Autor: Dominik Smaga

Część mieszkańców złożyła projekt uchwały, by działkę przeznaczyć na budowę przedszkola i żłobka
Część mieszkańców złożyła projekt uchwały, by działkę przeznaczyć na budowę przedszkola i żłobka

Na sprzedaż miejskiej ziemi Kościołowi za 10 proc. jej wartości zgodzili się w czwartek radni. Mowa o działkach na Rudniku, na których sprzedaż nie godziła się część mieszkańców dzielnicy. Decyzja zapadła nieoczekiwanie i bez jakiejkolwiek dyskusji na sesji Rady Miasta

Czwartkowa decyzja dotyczy dwóch nieruchomości. Mniejsza z nich ma powierzchnię 0,68 ha i leży przy Dożynkowej 31/Bluszczowej 2. Jej wartość oszacowano na 1,6 miliona złotych, co oznacza, że Archidiecezja Lubelska może ją kupić za 160 tys. złotych. Kuria tłumaczy, że na działce tej zamierza zbudować świątynię.

Druga, większa nieruchomość, którą może kupić Kościół, ma 1,2 ha powierzchni i adres Narcyzowa 29b. Zgodnie z obecnym planem zagospodarowania terenu jest to grunt pod mieszaną zabudowę mieszkaniową. Ratusz informuje, że chce sprzedać tę ziemię Kościołowi, by mógł prowadzić tu „działalność oświatowo-kulturalną, ochrony zdrowia i opieki społecznej oraz działalność sakralną”. Nieruchomość tę oszacowano na 2,1 miliona zł, czyli Kościół będzie mógł zapłacić za nią 210 tys. zł.

Za zgodą na taką sprzedaż i na takich warunkach zagłosowało 24 radnych, 4 było przeciw, 2 wstrzymało się od decyzji. Głosowania nie było w czwartek poprzedzone żadną dyskusją na sesji Rady Miasta. Natomiast sam projekt uchwały, noszący jeszcze listopadową datę, wrócił na sesję dość nieoczekiwanie. Do porządku obrad został dodany już po rozpoczęciu sesji.

Sprawa sprzedaży tych działek budziła w dzielnicy sporo emocji. Przeciwnicy tej transakcji tłumaczyli, że na działce przy Bluszczowej powinna powstać potrzebna dzielnicy placówka oświatowa. W odpowiedzi na ich wrześniowy protest władze miasta zdecydowały, że obiekt mieszczący żłobek, przedszkole i podstawówkę zbudują na innej działce, u zbiegu Majerankowej i Narcyzowej. – W tym roku opracujemy koncepcję tego budynku, w przyszłym chcemy już mieć pozwolenie na budowę – deklaruje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Sprzedaż działek na rzecz Kościoła, zgodnie z czwartkową uchwałą powinna nastąpić najpóźniej 2 listopada.

Czytaj więcej o: Kościół działka rudnik
Gość
po prostu .....
Gość
(91) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2016 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Teraz hasło "wyprzedali Polskę" brzmi jak pochwała. PiS rozdaje Polskę, kawałek po kawałku!!! 

Rozwiń
po prostu .....
po prostu ..... (12 lutego 2016 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Łajdacy za bezcen oddali łajdakom całkiem zacny kąsek naszej wspólnej ziemi ... Niestety, ale ani politycy, ani wyborcy nie chcą dostrzec pewnej prawidłowości, a mianowicie, że kraje dynamicznie rozwijające się już dawno pogoniły tych sprostytuowanych pedofilów do diabla! A jeśli jeszcze funkcjonują w jakiejkolwiek formie, to na własny (wyznawców) koszt!

Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Największe dziadostwo w całej Polsce i oni za bezcen działki rozdają ... ludzie .... czy nie można było zarobić i te pieniądze wydać na rozwój naszego regionu ? hańba !
Rozwiń
Gustaw J
Gustaw J (12 lutego 2016 o 14:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

niestety w Lublinie rządzi wspólny Lublin i PO za oddanie ziemi kościołowi zbawienia nie dostaniecie !!!!wstyd za takich rządzących

Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 13:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakież to żałosne. W XXI wieku! Zamiast oświaty tworzenie centrów masowego ogłupiania.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (91)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!