Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2016 r.
10:07

Zima niszczy asfalt. Drogowcy łatali już 30 ulic w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A
We wtorek drogowcy naprawiali nawierzchnię ul. Kraśnickiej. Fot. Maciej Kaczanowski
We wtorek drogowcy naprawiali nawierzchnię ul. Kraśnickiej. Fot. Maciej Kaczanowski

Już blisko 30 dużych ulic trzeba było łatać, bo zamarzająca woda rozsadziła asfalt powodując powstawanie wyrw. Wczoraj taką dziurę musieli m.in. omijać kierowcy jadący ul. Lubartowską, bardzo mocno ucierpiało też rondo pod Zamkiem, które dopiero czeka naprawa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sytuacja jest nienajlepsza, choć do tych najgorszych na szczęście jest jej daleko. Nie ma jeszcze takiego dramatu, jak na początku roku 2013, gdy odcinek al. Witosa został uszkodzony tak bardzo, że z trudem dało się nim przejechać. Albo do tego, co przeżywali kierowcy jadący Drogą Męczenników Majdanka.

W tym roku najmocniej ucierpiały ul. Kunickiego, al. Witosa i Al. Racławickie, przynajmniej do tej pory, bo sezon na dziury w jezdni jeszcze się nie kończy. Asfalt niszczeje najbardziej, gdy za dnia woda topnieje i wciska się w szczeliny, w których nocą zamarza i zwiększając przy tym swą objętość rozsadza nawierzchnię.

Na Kunickiego do tej pory trzeba było łatać ubytki w siedmiu skupiskach, m.in. przy kościele, na wysokości sklepu Lidl, przy skrzyżowaniu z Kwiatową, czy w okolicy ul. Reja. Na Al. Racławickich było pięć takich miejsc, m.in. przy Ogrodzie Saskim i w pobliżu skrzyżowania z al. Długosza. Natomiast na al. Witosa, gdzie dziury po zimie to już smutna lubelska tradycja, naprawiano nawierzchnię między ul. Grygowej i Doświadczalną, między Felicity i Carrefourem oraz w okolicach ul. Hutniczej.

– Do wykonania w najbliższych dniach są m.in. rondo pod Zamkiem i ul. Mełgiewska – wylicza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Na wspomnianym rondzie stwierdzono liczne spękania, na wjeździe w ul. Grafa pojawiły się wyrwy, a na al. Unii Lubelskiej, ul. Zamojskiej i Lipowej złuszczyła się wierzchnia warstwa asfaltu.

Naprawy będą wyglądać tak, jak wyglądają przy niskich temperaturach. Drogowcy przywiozą masę w woreczku, zalepią nią wyrwę i prowizorycznie udepczą. Na poważniejsze naprawy przyjdzie czas, gdy zrobi się cieplej.

Tu już trzeba było łatać

al. Solidarności, al. Warszawska, al. Kraśnicka między Parysa a Judyma, al. Kompozytorów Polskich, Droga Męczenników Majdanka w rejonie Startowej, Zana obok ZUS i w rejonie Brzeskiej, Gospodarcza, Rataja przy wiadukcie, Zorza koło Grabowskiego, Abramowicka, Hutnicza, Grafa, Długa, Zdrowa, Braci Wieniawskich, Sławinkowska, Gajowa, Kalinowszczyzna, Krzemieniecka, ul. Zbożowa, Szewska, Wodopojna, Bohaterów Monte Cassino koło Skrzetuskiego, Armii Krajowej między wiaduktem a ul. Bohaterów Monte Cassino.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 15:12
Nasze nowe Polskie drogi takie niby "super"
Avatar
m. / 26 stycznia 2016 o 23:49

Zima niszczy asfalt, a może to sól którą sypie się tonami. A tak na marginesie zima to pora roku ona niczego nie niszczy.

Avatar
xxxxx / 26 stycznia 2016 o 20:46

Ja wiem ze trzeba łatać itp ale może ktoś zwróci uwagę na ulice gdzie już nie wystarczy latanie. Przykładowo Warszawska od Zbożowej w stronę Warszawy. Jeszcze trochę a trzeba będzie tam latac...

no to zaorać

Avatar
adam / 26 stycznia 2016 o 18:22

Zadziwiające, ze zima i lato w Polsce ciągle coś niszczą. A może to nie taki asfalt, albo nie tą metodą należało położyć? Jakoś w krajach o znacznie wyższych temp. niż są w Polsce, niż też niższych asfalt leży latami bez uszkodzeń.

Ani kraj ani teperatura nie ma wpływu na to czy jakość drogi jest dobra czy nie,tylko to jak został położony i jakiej jakości jest asfalt jako taki.Czego najlepszym przykładem może być asfalt który kilka lat temu został położony na Aleji Tysiąclecia na wyskości Kościoła Zielonoświątkowców,asfalt po który codziennie porusza sie około kilka tysięcy pojazdów i cała masa TIRów a gdzie nie ma nawet najmniejszego śladu koleiny.
Ani kraj ani teperatura nie ma wpływu na to czy jakość drogi jest dobra czy nie,tylko to jak został położony i jakiej jakości jest asfalt jako taki.Czego najlepszym przykładem może być asfalt który kilka lat temu został położony na Aleji Tysiąclecia na wyskości Kościoła Zielonoświątkowców,asfalt po który codziennie porusza sie około kilka tysięcy pojazdów i cała masa TIRów a gdzie nie ma nawet najmniejszego śladu koleiny. rozwiń
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 26 stycznia 2016 o 17:17

Al.Witosa to praktycznie wjazd na S-17 od strony miasta .I cóż można powiedzieć sodoma i gomora.


Al.Witosa to praktycznie wjazd na S-17 od strony miasta .I cóż można powiedzieć sodoma i gomora.

Dokładnie tak... Od kiedy oddali do użytku nową Mełgiewską i obwodnicę miasta, to właśnie zrezygnowałem z jeżdżenia tą "nieszczęsną" Aleją Witosa. Jest może dla mnie teraz nieco dalej, ale za to nowa i gładka szosa. Chociaż od kilku miesięcy zauważyłem też już niewielkie koleiny na jezdni, obok skrzyżowania przy Castoramie (jadąc w kierunku Zadębia / Piask) .

Dokładnie tak... Od kiedy oddali do użytku nową Mełgiewską i obwodnicę miasta, to właśnie zrezygnowałem z jeżdżenia tą "nieszczęsną" Aleją Witosa. Jest może dla mnie teraz nieco dalej, ale za to nowa i gładka szosa. Chociaż od kilku miesięcy zauważyłem też już niewielkie koleiny na jezdni, obok skrzyżowania przy Castoramie (jadąc w kierunku Zadębia / Piask) .

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 16:18

Albo ja  jestem jakiś mało rozgarnięty albo ktoś wciska kit.Otóż w Lublinie jest dopiero kilka dni zimy,kilka nocy z temperaturą minus 15,a już zganiają wszystko na zimę.Gdyby nawierzchnie były wykonane jak należy,to dzisiaj nie było by problemów złych nawierzchn.Ale przy okazji budowy dróg trzeba było u jakiegoś decydenta wybudować dojazd do domków i na działki.wybudować drogi wokół kościołów przy których urządzono parkingi PŁATNE!!!!...Ale to wina oszustów z PO.W PiSdu z nimi

Nie tylko zima i niskie temperatury niszczą asfalt. Robi to też deszcz, wiatr czy woda ekspercie od siedmiu boleści. I nie bardzo wiem co ma do tego PO? jesteś płatnym trollem że wszędzie musisz pisać o polityce?

Nie tylko zima i niskie temperatury niszczą asfalt. Robi to też deszcz, wiatr czy woda ekspercie od siedmiu boleści. I nie bardzo wiem co ma do tego PO? jesteś płatnym trollem że wszędzie musisz pisać o polityce?

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 14:00
Al.Witosa to praktycznie wjazd na S-17 od strony miasta .I cóż można powiedzieć sodoma i gomora.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 13:54
I na Gospodarczej przy przejściu pod Aldikiem.
Avatar
drogomistrz / 26 stycznia 2016 o 13:45

Albo ja  jestem jakiś mało rozgarnięty albo ktoś wciska kit.Otóż w Lublinie jest dopiero kilka dni zimy,kilka nocy z temperaturą minus 15,a już zganiają wszystko na zimę.Gdyby nawierzchnie były wykonane jak należy,to dzisiaj nie było by problemów złych nawierzchn.Ale przy okazji budowy dróg trzeba było u jakiegoś decydenta wybudować dojazd do domków i na działki.wybudować drogi wokół kościołów przy których urządzono parkingi PŁATNE!!!!...Ale to wina oszustów z PO.W PiSdu z nimi

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 12:54
I ten tytuł artykułu.. zima niszczy asfalt ? Powinno być : jak co roku wychodzi partanina. Szkoda naszych samochodów na te drogi.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 15:12
Nasze nowe Polskie drogi takie niby "super"
Avatar
m. / 26 stycznia 2016 o 23:49

Zima niszczy asfalt, a może to sól którą sypie się tonami. A tak na marginesie zima to pora roku ona niczego nie niszczy.

Avatar
xxxxx / 26 stycznia 2016 o 20:46

Ja wiem ze trzeba łatać itp ale może ktoś zwróci uwagę na ulice gdzie już nie wystarczy latanie. Przykładowo Warszawska od Zbożowej w stronę Warszawy. Jeszcze trochę a trzeba będzie tam latac...

no to zaorać

Avatar
adam / 26 stycznia 2016 o 18:22

Zadziwiające, ze zima i lato w Polsce ciągle coś niszczą. A może to nie taki asfalt, albo nie tą metodą należało położyć? Jakoś w krajach o znacznie wyższych temp. niż są w Polsce, niż też niższych asfalt leży latami bez uszkodzeń.

Ani kraj ani teperatura nie ma wpływu na to czy jakość drogi jest dobra czy nie,tylko to jak został położony i jakiej jakości jest asfalt jako taki.Czego najlepszym przykładem może być asfalt który kilka lat temu został położony na Aleji Tysiąclecia na wyskości Kościoła Zielonoświątkowców,asfalt po który codziennie porusza sie około kilka tysięcy pojazdów i cała masa TIRów a gdzie nie ma nawet najmniejszego śladu koleiny.
Ani kraj ani teperatura nie ma wpływu na to czy jakość drogi jest dobra czy nie,tylko to jak został położony i jakiej jakości jest asfalt jako taki.Czego najlepszym przykładem może być asfalt który kilka lat temu został położony na Aleji Tysiąclecia na wyskości Kościoła Zielonoświątkowców,asfalt po który codziennie porusza sie około kilka tysięcy pojazdów i cała masa TIRów a gdzie nie ma nawet najmniejszego śladu koleiny. rozwiń
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 26 stycznia 2016 o 17:17

Al.Witosa to praktycznie wjazd na S-17 od strony miasta .I cóż można powiedzieć sodoma i gomora.


Al.Witosa to praktycznie wjazd na S-17 od strony miasta .I cóż można powiedzieć sodoma i gomora.

Dokładnie tak... Od kiedy oddali do użytku nową Mełgiewską i obwodnicę miasta, to właśnie zrezygnowałem z jeżdżenia tą "nieszczęsną" Aleją Witosa. Jest może dla mnie teraz nieco dalej, ale za to nowa i gładka szosa. Chociaż od kilku miesięcy zauważyłem też już niewielkie koleiny na jezdni, obok skrzyżowania przy Castoramie (jadąc w kierunku Zadębia / Piask) .

Dokładnie tak... Od kiedy oddali do użytku nową Mełgiewską i obwodnicę miasta, to właśnie zrezygnowałem z jeżdżenia tą "nieszczęsną" Aleją Witosa. Jest może dla mnie teraz nieco dalej, ale za to nowa i gładka szosa. Chociaż od kilku miesięcy zauważyłem też już niewielkie koleiny na jezdni, obok skrzyżowania przy Castoramie (jadąc w kierunku Zadębia / Piask) .

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 16:18

Albo ja  jestem jakiś mało rozgarnięty albo ktoś wciska kit.Otóż w Lublinie jest dopiero kilka dni zimy,kilka nocy z temperaturą minus 15,a już zganiają wszystko na zimę.Gdyby nawierzchnie były wykonane jak należy,to dzisiaj nie było by problemów złych nawierzchn.Ale przy okazji budowy dróg trzeba było u jakiegoś decydenta wybudować dojazd do domków i na działki.wybudować drogi wokół kościołów przy których urządzono parkingi PŁATNE!!!!...Ale to wina oszustów z PO.W PiSdu z nimi

Nie tylko zima i niskie temperatury niszczą asfalt. Robi to też deszcz, wiatr czy woda ekspercie od siedmiu boleści. I nie bardzo wiem co ma do tego PO? jesteś płatnym trollem że wszędzie musisz pisać o polityce?

Nie tylko zima i niskie temperatury niszczą asfalt. Robi to też deszcz, wiatr czy woda ekspercie od siedmiu boleści. I nie bardzo wiem co ma do tego PO? jesteś płatnym trollem że wszędzie musisz pisać o polityce?

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 14:00
Al.Witosa to praktycznie wjazd na S-17 od strony miasta .I cóż można powiedzieć sodoma i gomora.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 13:54
I na Gospodarczej przy przejściu pod Aldikiem.
Avatar
drogomistrz / 26 stycznia 2016 o 13:45

Albo ja  jestem jakiś mało rozgarnięty albo ktoś wciska kit.Otóż w Lublinie jest dopiero kilka dni zimy,kilka nocy z temperaturą minus 15,a już zganiają wszystko na zimę.Gdyby nawierzchnie były wykonane jak należy,to dzisiaj nie było by problemów złych nawierzchn.Ale przy okazji budowy dróg trzeba było u jakiegoś decydenta wybudować dojazd do domków i na działki.wybudować drogi wokół kościołów przy których urządzono parkingi PŁATNE!!!!...Ale to wina oszustów z PO.W PiSdu z nimi

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 12:54
I ten tytuł artykułu.. zima niszczy asfalt ? Powinno być : jak co roku wychodzi partanina. Szkoda naszych samochodów na te drogi.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 73 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 24

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!