Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2017 r.
13:57

Ziobro wysłał faks i odwołał wiceprezesa sądu w Lublinie. Bez uzasadnienia

Autor: Zdjęcie autora jsz
77 55 A A

Szef resortu sprawiedliwości odwołał wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Decyzja w sprawie sędziego Cezarego Wójcika została przesłana faksem. Nie miała żadnego uzasadnienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zbigniew Ziobro skorzystał z możliwości, jakie dają mu uchwalone niedawno przepisy. Jako szef resortu sprawiedliwości może odwoływać prezesów sądów, nie podając żadnego uzasadnienia. Tak też się stało w przypadku Cezarego Wójcika.

– Decyzja została podjęta 9 listopada. Faks z informacją o odwołaniu wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie przesłano w piątek 10 listopada. Poprzedziła go informacja, przekazana telefonicznie przez dział kadr ministerstwa sprawiedliwości – informuje Barbara Du Château, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Decyzja Zbigniewa Ziobry to w praktyce jedno zdanie, bez najmniejszego uzasadnienia. Sędzia Wójcik został odwołany ze skutkiem natychmiastowym. Pełnił swoją funkcję od 2015 roku.

Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Lublinie zajmą oficjalne stanowisko w sprawie odwołania wiceprezesa. Mają je przedstawić po specjalnym spotkaniu, planowanym na czwartkowe popołudnie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 00:20
i bardzo dobrze zrobił p. Minister Sprawiedliwości, a powinien wypier....ć wszystkich z tego sądu. w Lublinie w Sądzie Apelacyjnym to jedna wielka skorumpowana kasta i kolesiostwo, a co do sędziego Achrymowicz Artur to brak jakichkolwiek słów - ślizga się za publiczne pieniądze
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 16:43
Ziobro i wy wszyscy prostaczki,was też odwołają ! Pierdnięciem !!!
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 09:30
Kiedyś, za czasów Piłsudskiego, ministrowie mieli więcej ogłady i kultury, sprawy takie załatwiali za pomocą rządowej papeterii, niczym ludzie należacy do inteligencji. Niestety, wielu z nich zgładzono. Dzisiaj, polityk odwoła kogo chce i jak chce, niedługo pewnie bedze się odwoływac SMSem. A przeciez pracownikom Sektora Sprawiedliwości należy się również szacunek za lata pracy świadczonej Państwu i Swołeczeństwu... słowo "Dziękuje" i kilka słów wyjasnień przecież nie boli. Ziobro w mojej ocenie wykazał brak szacunku do wiceprezesa. Apel na przyszłpość: Troche KULtury!
Kiedyś, za czasów Piłsudskiego, ministrowie mieli więcej ogłady i kultury, sprawy takie załatwiali za pomocą rządowej papeterii, niczym ludzie należacy do inteligencji. Niestety, wielu z nich zgładzono. Dzisiaj, polityk odwoła kogo chce i jak chce, niedługo pewnie bedze się odwoływac SMSem. A przeciez pracownikom Sektora Sprawiedliwości należy się również szacunek za lata pracy świadczonej Państwu i Swołeczeństwu... słowo "Dziękuje" i kilka słów wyjasnień przecież nie boli. Ziobro w mojej ocenie wykazał brak szacunku do wiceprezesa... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 09:29
To pewnie teraz jakiś KODziarz się podpali z żalu za stołkiem tego sędziego ?
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 05:34
Ziobro-Nasi "sprawiedliwi" 1:0. Jak wołają czescy kibice hokeja ( ale nie Ci 3-cio ligowi ) ; "jeszcze jeden" a Ch. Aznavour śpiewał :" iszczo raz iszczo mnoga mnoga raz". czyli zaczęła się POrządkowanie stajni Augiasza i ok. Brawo Panie Ministrze. Młode kadry czekają.
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 05:28
Nie Ziobro ale Pan Minister Sprawiedliwosci Zbigniew Ziobro, piszacy prostaczku!
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 23:38
Cały czas wszelkie gazety piszą w pejoratywnym tonie, że kogoś tam odwołano faksem. Otóż Ministerstwo od dziesiątek lat, także za PO komunikuje się z sądami w sprawach kadrowych faxem (np. w sprawach korzystnych dla sędziów, o delegacjach do sądów wyższych instancji i jest to normalnie traktowane.
Avatar
nie wierz w uczciwosc / 15 listopada 2017 o 22:15
undefined napisał:
Ziobro rozwala układy, układziki w Polsce. Jest nadzieja,że będzie normalnie. Pożyjemy , zobaczymy.... Powodzenia.
 w co ty wierzysz, nigdy przeigdy nie będzie dobrze w naszym kraju, masz teraz np. 500+ otrzymują  bogaci i bardzo bogaci w tym np. Ziobro czy Kaczyńska, a biedota mająca jedno dziecko i ponad 800 zł na osobę już nie dostaje. Weż i przezyj za 1602 zl w tym wynajmując mieszkanie, gdzie bogaci 500+ na drugie i kolejne dostają na patyczki do uszu, no i to wprowadził w zycie ten idealny  PiS, 
 w co ty wierzysz, nigdy przeigdy nie będzie dobrze w naszym kraju, masz teraz np. 500+ otrzymują  bogaci i bardzo bogaci w tym np. Ziobro czy Kaczyńska, a biedota mająca jedno dziecko i ponad 800 zł na osobę już nie dostaje. Weż i przezyj za 1602 zl w tym wynajmując mieszkanie, gdzie bogaci 500+ na drugie i kolejne dostają na patyczki do uszu, no i to wprowadził w zycie ten idealny  PiS,  rozwiń
Avatar
Henio / 15 listopada 2017 o 21:07
Może miał tylko jednego Pisiewicza na jego miejsce.
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 19:51
Tylko jednego ? Szkoda.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 00:20
i bardzo dobrze zrobił p. Minister Sprawiedliwości, a powinien wypier....ć wszystkich z tego sądu. w Lublinie w Sądzie Apelacyjnym to jedna wielka skorumpowana kasta i kolesiostwo, a co do sędziego Achrymowicz Artur to brak jakichkolwiek słów - ślizga się za publiczne pieniądze
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 16:43
Ziobro i wy wszyscy prostaczki,was też odwołają ! Pierdnięciem !!!
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 09:30
Kiedyś, za czasów Piłsudskiego, ministrowie mieli więcej ogłady i kultury, sprawy takie załatwiali za pomocą rządowej papeterii, niczym ludzie należacy do inteligencji. Niestety, wielu z nich zgładzono. Dzisiaj, polityk odwoła kogo chce i jak chce, niedługo pewnie bedze się odwoływac SMSem. A przeciez pracownikom Sektora Sprawiedliwości należy się również szacunek za lata pracy świadczonej Państwu i Swołeczeństwu... słowo "Dziękuje" i kilka słów wyjasnień przecież nie boli. Ziobro w mojej ocenie wykazał brak szacunku do wiceprezesa. Apel na przyszłpość: Troche KULtury!
Kiedyś, za czasów Piłsudskiego, ministrowie mieli więcej ogłady i kultury, sprawy takie załatwiali za pomocą rządowej papeterii, niczym ludzie należacy do inteligencji. Niestety, wielu z nich zgładzono. Dzisiaj, polityk odwoła kogo chce i jak chce, niedługo pewnie bedze się odwoływac SMSem. A przeciez pracownikom Sektora Sprawiedliwości należy się również szacunek za lata pracy świadczonej Państwu i Swołeczeństwu... słowo "Dziękuje" i kilka słów wyjasnień przecież nie boli. Ziobro w mojej ocenie wykazał brak szacunku do wiceprezesa... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 09:29
To pewnie teraz jakiś KODziarz się podpali z żalu za stołkiem tego sędziego ?
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 05:34
Ziobro-Nasi "sprawiedliwi" 1:0. Jak wołają czescy kibice hokeja ( ale nie Ci 3-cio ligowi ) ; "jeszcze jeden" a Ch. Aznavour śpiewał :" iszczo raz iszczo mnoga mnoga raz". czyli zaczęła się POrządkowanie stajni Augiasza i ok. Brawo Panie Ministrze. Młode kadry czekają.
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 o 05:28
Nie Ziobro ale Pan Minister Sprawiedliwosci Zbigniew Ziobro, piszacy prostaczku!
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 23:38
Cały czas wszelkie gazety piszą w pejoratywnym tonie, że kogoś tam odwołano faksem. Otóż Ministerstwo od dziesiątek lat, także za PO komunikuje się z sądami w sprawach kadrowych faxem (np. w sprawach korzystnych dla sędziów, o delegacjach do sądów wyższych instancji i jest to normalnie traktowane.
Avatar
nie wierz w uczciwosc / 15 listopada 2017 o 22:15
undefined napisał:
Ziobro rozwala układy, układziki w Polsce. Jest nadzieja,że będzie normalnie. Pożyjemy , zobaczymy.... Powodzenia.
 w co ty wierzysz, nigdy przeigdy nie będzie dobrze w naszym kraju, masz teraz np. 500+ otrzymują  bogaci i bardzo bogaci w tym np. Ziobro czy Kaczyńska, a biedota mająca jedno dziecko i ponad 800 zł na osobę już nie dostaje. Weż i przezyj za 1602 zl w tym wynajmując mieszkanie, gdzie bogaci 500+ na drugie i kolejne dostają na patyczki do uszu, no i to wprowadził w zycie ten idealny  PiS, 
 w co ty wierzysz, nigdy przeigdy nie będzie dobrze w naszym kraju, masz teraz np. 500+ otrzymują  bogaci i bardzo bogaci w tym np. Ziobro czy Kaczyńska, a biedota mająca jedno dziecko i ponad 800 zł na osobę już nie dostaje. Weż i przezyj za 1602 zl w tym wynajmując mieszkanie, gdzie bogaci 500+ na drugie i kolejne dostają na patyczki do uszu, no i to wprowadził w zycie ten idealny  PiS,  rozwiń
Avatar
Henio / 15 listopada 2017 o 21:07
Może miał tylko jednego Pisiewicza na jego miejsce.
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 19:51
Tylko jednego ? Szkoda.
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 0 0

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 14 2

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 2 3

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 5 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 2 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 17 4

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 61 16

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach