Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2012 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Źle ustawione światła korkują ulice w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A

Wakacje skończyły się szybciej, niż roboty pod wiaduktem na ul. Kunickiego. Mieszkańcy alarmują, że wraz z powrotem uczniów do szkół, trudniej przejechać przez ten rejon miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ul. Kunickiego między ul. Pocztową a Nowym Światem nadal nie jest dostępna dla samochodów osobowych. Wszystkie pojazdy, poza autami mieszkańców przyległych kamienic, autobusami, trolejbusami, taksówkami, zaopatrzeniem i służbami miejskimi muszą jeździć naokoło.

Jeden z objazdów został wytyczony przez ul. Wolską, Drogę Męczenników Majdanka, ul. Krańcową i ul. Dywizjonu 303. Teraz trasa ta jest częściej wybierana, czego efektem są ranne i popołudniowe korki, zwłaszcza przed wyjazdem z ul. Dywizjonu 303 w ul. Kunickiego.

– Ktoś powinien jeszcze raz pomyśleć nad zmianą ustawienia świateł. To, co jest teraz, może jeszcze jakoś sprawdzało się przed wakacjami. Ktoś mógł jednak przewidzieć, że laba się kiedyś skończy i odpowiednio wcześnie przestroić sygnalizatory – skarży się pan Krzysztof z Bronowic.

Ratusz zapowiada, że zajmie się sprawą. – Firma, która na nasze zlecenie zajmuje się utrzymaniem sygnalizacji, prowadzi właśnie obserwację w tym rejonie. Jeśli okaże się, że nie były to jednorazowe utrudnienia spowodowane rozpoczęciem roku szkolnego i jeśli taka sytuacja będzie się powtarzała, to wydłużymy cykle świateł na trasie objazdów – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Pod lupę ma też trafić skrzyżowanie ul. Kunickiego z Wolską, pl. Bychawskim i ul. 1 Maja oraz skrzyżowanie Nowego Światu z ul. Kunickiego znajdujące się na trasie drugiego objazdu przez Wrotkowską, Diamentową i Krochmalną. Jezdnia w rejonie wiaduktu będzie zamknięta najprawdopodobniej do końca miesiąca. Po przebudowie będzie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku, obniżona o 40 cm i wyposażona w odwodnienie wspomagane pompami.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tyu / 8 września 2012 o 12:36
a co się dzieje na ul. Turystycznej? Horror, żeby wyjechać z miasta przez swiatla na Kasprowicza. A żeby wjechać od strony łecznej stoi się w korku przez światła pod leclerckiem a potem na rondzie. Jakis czas temu na rondzie Mełgiewska.Andersa byly dwa pasy do skretu w prawo (kierunek Tysiąclecia i Andersa), a teraz jest tylko jeden. I to korkuje! Malo kto jedzie prosto na Bronowice!
Avatar
Piotrek / 6 września 2012 o 13:35
Może miasto by pomyślało nad ustawieniem świateł na skrzyżowaniu Poligonowej i gen. Ducha. Wydaję się coraz więcej pozwoleń na budowę przy ul. Poligonowej, co chwila oddawane są nowe bloki a ulica i światła pozostały takie jak 20 lat wstecz. Rano prawie nie da się wyjechać z Poligonowej a każdy kto jedzie ul. Ducha odwraca głowę w druga stronę i udaje że nie widzi wyjeżdżających z tej ulicy. Miasto nie może czekać na Echo Invest aż zacznie przebudowywać drogę gen. Ducha tylko powinno coś z tym zrobić!!!
Avatar
marcin / 6 września 2012 o 11:21
[quote name='gsdh' timestamp='1346921671' post='671171']
Inna sprawa to ,że tułmany jak się zapali zielone światło to szukają biegów zamiast jechać!!!
[/quote]

A jak ma jechać jak nie ma włożonego biegu? ;D
Avatar
gsdh / 6 września 2012 o 10:54
Inna sprawa to ,że tułmany jak się zapali zielone światło to szukają biegów zamiast jechać!!!
Avatar
Paweł Wójcik / 6 września 2012 o 10:29
Może by tak DZIENNIK zainteresował się śmiesznie krótką zmianą świateł na ulicy PAWIEJ ?? ( przecinającej kunickiego, od strony nowego światu ). Jakiś kretyn ustawił zmianę świateł na dosłownie 5-6 sekund :/
Przejadą dwa samochody s trzeci już na czerwonym jedzie. TRAGEDIA !!!
Avatar
Paweł / 6 września 2012 o 10:00
DOOKOŁA a nie "naokoło" - i za artykuły takich dziennikarzy ja mam płacić? Czy może to dlatego, że ten jest darmowy?
Avatar
marcin / 6 września 2012 o 09:38
[quote name='dgi' timestamp='1346915516' post='671134']
No przecież jeśli od Czechowa się świeci zielone, to także i od Czubów jest zielone, to jest ta sama relacja (pn-pd), więc czego chcesz więcej? Tu chodzi o coś innego, auta jadące w lewo już nie mieszczą się na rondzie, a co gorsza - blokują później przejazd w relacji wsch.-zach.
[/quote]
A kto powiedział, że ruch w obu kierunkach musi się odbywać w tym samym czasie? Wystarczy, że czerwone od strony Czechowa zapali się wcześniej i zielone do skrętu w lewo. Prawda, że proste?
[quote name='dgi' timestamp='1346915516' post='671134']
No przecież jeśli od Czechowa się świeci zielone, to także i od Czubów jest zielone, to jest ta sama relacja (pn-pd), więc czego chcesz więcej? Tu chodzi o coś innego, auta jadące w lewo już nie mieszczą się na rondzie, a co gorsza - blokują później przejazd w relacji wsch.-zach.
[/quote]
A kto powiedział, że ruch w obu kierunkach musi się odbywać w tym samym czasie? Wystarczy, że czerwone od strony Czechowa zapali się wcześniej i zielone do skr... rozwiń
Avatar
Kasia / 6 września 2012 o 09:26
Szkoda, że nikt nie wspomniał o tym, że duża część kierowców wybiera trasę przez ulicę Lotniczą, gdzie światła na ten moment w ogóle nie zostały do tego przygotowane. Lotnicza jako boczna Męczenników ma bardzo krótkie światła wyjazdowe na główną - w dodatku ze skrętem w lewo. Do tej pory nie było to aż tak uciążliwe, ale teraz korki robią się aż od dołu Pawiej i wyjechanie stąd w jakąkolwiek stronę miasta zajmuje nieraz nawet 40 minut.
Avatar
dgi / 6 września 2012 o 09:11
[quote name='marcin' timestamp='1346911710' post='671103']
Zapraszam również do przyjrzenia się co się dzieje rano przed 8 na rondzie zana/filaretow. Na skręt w lewo z filaretów do zana trzeba czekać 3-4 zmiany świateł. A tymczasem od strony Czechowa zielone dłuuugo się świeci pomimo tego, że ruch jest niewielki z tamtej strony.
[/quote]

No przecież jeśli od Czechowa się świeci zielone, to także i od Czubów jest zielone, to jest ta sama relacja (pn-pd), więc czego chcesz więcej? Tu chodzi o coś innego, auta jadące w lewo już nie mieszczą się na rondzie, a co gorsza - blokują później przejazd w relacji wsch.-zach.
[quote name='marcin' timestamp='1346911710' post='671103']
Zapraszam również do przyjrzenia się co się dzieje rano przed 8 na rondzie zana/filaretow. Na skręt w lewo z filaretów do zana trzeba czekać 3-4 zmiany świateł. A tymczasem od strony Czechowa zielone dłuuugo się świeci pomimo tego, że ruch jest niewielki z tamtej strony.
[/quote]

No przecież jeśli od Czechowa się świeci zielone, to także i od Czubów jest zielone, to jest ta sama relacja (pn-pd), więc czego chcesz więcej? Tu chodzi o co... rozwiń
Avatar
JA@ / 6 września 2012 o 08:53
to samo na Boh Monte Cassino! zmiana ogranizacji ruchu na krzyżówce z krasnicka powoduje mega korki których nie widziałam od 2 lat!!!!! korek aż po armii krajowej z krzyżówką Orkana, a od drugiej strony auta stoja pod Wojciechowską- JEDEN PAS DO JAZDY NA WPROST I JEDEN DO SKRETU W LEWO TO TOTALNA PORAŻKA!!!!!
Avatar
tyu / 8 września 2012 o 12:36
a co się dzieje na ul. Turystycznej? Horror, żeby wyjechać z miasta przez swiatla na Kasprowicza. A żeby wjechać od strony łecznej stoi się w korku przez światła pod leclerckiem a potem na rondzie. Jakis czas temu na rondzie Mełgiewska.Andersa byly dwa pasy do skretu w prawo (kierunek Tysiąclecia i Andersa), a teraz jest tylko jeden. I to korkuje! Malo kto jedzie prosto na Bronowice!
Avatar
Piotrek / 6 września 2012 o 13:35
Może miasto by pomyślało nad ustawieniem świateł na skrzyżowaniu Poligonowej i gen. Ducha. Wydaję się coraz więcej pozwoleń na budowę przy ul. Poligonowej, co chwila oddawane są nowe bloki a ulica i światła pozostały takie jak 20 lat wstecz. Rano prawie nie da się wyjechać z Poligonowej a każdy kto jedzie ul. Ducha odwraca głowę w druga stronę i udaje że nie widzi wyjeżdżających z tej ulicy. Miasto nie może czekać na Echo Invest aż zacznie przebudowywać drogę gen. Ducha tylko powinno coś z tym zrobić!!!
Avatar
marcin / 6 września 2012 o 11:21
[quote name='gsdh' timestamp='1346921671' post='671171']
Inna sprawa to ,że tułmany jak się zapali zielone światło to szukają biegów zamiast jechać!!!
[/quote]

A jak ma jechać jak nie ma włożonego biegu? ;D
Avatar
gsdh / 6 września 2012 o 10:54
Inna sprawa to ,że tułmany jak się zapali zielone światło to szukają biegów zamiast jechać!!!
Avatar
Paweł Wójcik / 6 września 2012 o 10:29
Może by tak DZIENNIK zainteresował się śmiesznie krótką zmianą świateł na ulicy PAWIEJ ?? ( przecinającej kunickiego, od strony nowego światu ). Jakiś kretyn ustawił zmianę świateł na dosłownie 5-6 sekund :/
Przejadą dwa samochody s trzeci już na czerwonym jedzie. TRAGEDIA !!!
Avatar
Paweł / 6 września 2012 o 10:00
DOOKOŁA a nie "naokoło" - i za artykuły takich dziennikarzy ja mam płacić? Czy może to dlatego, że ten jest darmowy?
Avatar
marcin / 6 września 2012 o 09:38
[quote name='dgi' timestamp='1346915516' post='671134']
No przecież jeśli od Czechowa się świeci zielone, to także i od Czubów jest zielone, to jest ta sama relacja (pn-pd), więc czego chcesz więcej? Tu chodzi o coś innego, auta jadące w lewo już nie mieszczą się na rondzie, a co gorsza - blokują później przejazd w relacji wsch.-zach.
[/quote]
A kto powiedział, że ruch w obu kierunkach musi się odbywać w tym samym czasie? Wystarczy, że czerwone od strony Czechowa zapali się wcześniej i zielone do skrętu w lewo. Prawda, że proste?
[quote name='dgi' timestamp='1346915516' post='671134']
No przecież jeśli od Czechowa się świeci zielone, to także i od Czubów jest zielone, to jest ta sama relacja (pn-pd), więc czego chcesz więcej? Tu chodzi o coś innego, auta jadące w lewo już nie mieszczą się na rondzie, a co gorsza - blokują później przejazd w relacji wsch.-zach.
[/quote]
A kto powiedział, że ruch w obu kierunkach musi się odbywać w tym samym czasie? Wystarczy, że czerwone od strony Czechowa zapali się wcześniej i zielone do skr... rozwiń
Avatar
Kasia / 6 września 2012 o 09:26
Szkoda, że nikt nie wspomniał o tym, że duża część kierowców wybiera trasę przez ulicę Lotniczą, gdzie światła na ten moment w ogóle nie zostały do tego przygotowane. Lotnicza jako boczna Męczenników ma bardzo krótkie światła wyjazdowe na główną - w dodatku ze skrętem w lewo. Do tej pory nie było to aż tak uciążliwe, ale teraz korki robią się aż od dołu Pawiej i wyjechanie stąd w jakąkolwiek stronę miasta zajmuje nieraz nawet 40 minut.
Avatar
dgi / 6 września 2012 o 09:11
[quote name='marcin' timestamp='1346911710' post='671103']
Zapraszam również do przyjrzenia się co się dzieje rano przed 8 na rondzie zana/filaretow. Na skręt w lewo z filaretów do zana trzeba czekać 3-4 zmiany świateł. A tymczasem od strony Czechowa zielone dłuuugo się świeci pomimo tego, że ruch jest niewielki z tamtej strony.
[/quote]

No przecież jeśli od Czechowa się świeci zielone, to także i od Czubów jest zielone, to jest ta sama relacja (pn-pd), więc czego chcesz więcej? Tu chodzi o coś innego, auta jadące w lewo już nie mieszczą się na rondzie, a co gorsza - blokują później przejazd w relacji wsch.-zach.
[quote name='marcin' timestamp='1346911710' post='671103']
Zapraszam również do przyjrzenia się co się dzieje rano przed 8 na rondzie zana/filaretow. Na skręt w lewo z filaretów do zana trzeba czekać 3-4 zmiany świateł. A tymczasem od strony Czechowa zielone dłuuugo się świeci pomimo tego, że ruch jest niewielki z tamtej strony.
[/quote]

No przecież jeśli od Czechowa się świeci zielone, to także i od Czubów jest zielone, to jest ta sama relacja (pn-pd), więc czego chcesz więcej? Tu chodzi o co... rozwiń
Avatar
JA@ / 6 września 2012 o 08:53
to samo na Boh Monte Cassino! zmiana ogranizacji ruchu na krzyżówce z krasnicka powoduje mega korki których nie widziałam od 2 lat!!!!! korek aż po armii krajowej z krzyżówką Orkana, a od drugiej strony auta stoja pod Wojciechowską- JEDEN PAS DO JAZDY NA WPROST I JEDEN DO SKRETU W LEWO TO TOTALNA PORAŻKA!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!