poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Zmiany wokół placu Litewskiego. Jeden pas dla kierowców, bez przejścia dla pieszych

Dodano: 23 września 2016, 06:23
Autor: drs

Przesunięcie płotu do skrzyżowania to skutek uboczny postępu robót na placu (fot. Maciej Kaczanowski)
Przesunięcie płotu do skrzyżowania to skutek uboczny postępu robót na placu (fot. Maciej Kaczanowski)

Płot wokół pl. Litewskiego dotarł już do wyjazdu z ul. Kołłątaja, gdzie jeden pas ruchu zamknięto na dobre. To przedsmak zmian w rejonie tego skrzyżowania. O tym, jak będzie ono wyglądać wiosną wiadomo więcej, niż o tym, którędy za dwa tygodnie pójdziemy po frytki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Do niedawna wyjeżdżający z ul. Kołłątaja mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu: jeden do jazdy na wprost w ul. 3 Maja, a drugi do skrętu w lewo w Krakowskie Przedmieście. Od czwartku mają tylko jeden pas.

– I muszą się już przyzwyczajać, że drugiego nie będzie – przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Po zakończeniu przebudowy pl. Litewskiego zmieni się kształt tego skrzyżowania. Z Krakowskiego Przedmieścia będzie można skręcać w prawo lub lewo, a z 3 Maja jechać na wprost lub w prawo. Na wyjeździe z ul. Kołłątaja będzie jeden wspólny pas dla jadących na wprost i skrętu w lewo.

Ratusz zastrzega, że wyjazd z ul. Kołłątaja może być zorganizowany nieco inaczej w związku z możliwą przebudową prywatnej kamienicy na skrzyżowaniu Kołłątaja i 3 Maja.

Przesunięcie płotu do samego skrzyżowania to skutek uboczny postępu robót na przebudowywanym pl. Litewskim. W tym miejscu ogrodzenie pozostanie jeszcze przez dwa tygodnie. – Później zostanie przysunięte do czoła kamienic, w których jest bank i restauracja Mc Donald’s. Wykonawca robót uzgadnia jeszcze sposób dojścia do tych budynków.

Miasto podtrzymuje swoje wcześniejsze sygnały, że jeszcze w październiku piesi mogą odzyskać swobodne przejście Krakowskim Przedmieściem wzdłuż fasady Poczty Głównej w kierunku deptaka. Na pl. Litewskim trwają wciąż prace przy układaniu nawierzchni i są już dość mocno zaawansowane. Równocześnie trwa m.in. budowa nowego szaletu. 

Od wczoraj kierowcy jadący ul Kołłątaja mają jeden pas (Fot. Maciej Kaczanowski)
Od wczoraj kierowcy jadący ul Kołłątaja mają jeden pas (Fot. Maciej Kaczanowski)
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!