poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Zniszczona kolejna fontanna na pl. Litewskim. Tym razem przez samochód firmy sprzątającej

Dodano: 26 czerwca 2017, 08:55
Autor: Dominik Smaga

Kolejna fontanna została uszkodzona na nowej części deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Tym razem przez pojazd firmy Kom-Eko. Kierowca został zatrzymany.

Uszkodzenie zauważył kwadrans po godzinie 3 w nocy patrol Straży Miejskiej. – Poprosiliśmy o sprawdzenie zapisu z monitoringu – mówi Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej. – Na nagraniu z kamer zarejestrowany był pojazd jednej z firm sprzątających. Znaleźliśmy ten pojazd, kierowca przyznał, że to on uszkodził fontannę. Sprawę przekazaliśmy policji.

Zatrzymany kierowca to pracownik firmy Kom-Eko, do niej też należał pojazd. – Jesteśmy w kontakcie z tą firmą, będziemy rozmawiać z jej ubezpieczycielem o naprawie fontanny – mówi Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Zapowiada, że uszkodzony wodotrysk zostanie zasłonięty folią i będzie tak czekać na naprawę. – Potrwa to kilka tygodni, są to elementy, które trzeba sprowadzić – podkreśla Mazurek-Podleśna.

Do uszkodzenia doszło w bardzo podobny sposób jak do tego, które miało miejsce wczesnym rankiem w Boże Ciało. Na wodotrysk wbudowany w nawierzchnię najechał ciężki pojazd, pod którym polamały się płytki z dyszami. W Boże Ciało pojazdem tym był policyjny radiowóz.

Policja nie poczuwa się do winy, o czym pisemnie poinformowała już Urząd Miasta. – Wpłynęło takie pismo – potwierdza Mazurek-Podleśna. Zapowiada, że miasto zwróci się w tej sytuacji do swojego ubezpieczyciela.

Przypomnijmy, że po pierwszym przypadku, prezydent miasta zapowiedział przekazanie służbom szczegółowych informacji dotyczących dróg, którymi - w razie potrzeby - mogą się poruszać po placu pojazdy tych służb.

W ramach przebudowy pl. Litewskiego w nawierzchnię nowej części deptaka wbudowano siedem liniowych fontann. Po dwóch tygodniach od otwarcia placu całych jest już tylko pięć.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(194) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lipca 2017 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co tam za bydło jeżdzi po Placu Litewskim.
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2017 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale partanina! ALTERNATYWY 4 ??
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2017 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kierowca KomEko został zatrzymany.....A dlaczego gliniarzowi który kilka dni wcześniej uszkodził fontannę nic nie zrobili a nawet pochwalili,że sprawnie jechał na interwencję do pijanej kibitki,którą zajmowało się pogotowie ratunkowe i partner pijanej.Dlaczego karetka dziwnym trafem nie uszkodziła fontanny choć jest dużo cięższa? Chyba w jakiś sposób powinno się oznakować miejsca narażone na zniszczenie
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zaraz ludzie się nauczą korzystać z tych miejsc i nie bedzie problemu
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zdarza sie niestety to w Lublinie NOWOŚĆ takie fontanny
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (194)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!