sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Związkowcy bronią COZL. Napisali list otwarty do mediów

Dodano: 30 lipca 2015, 20:15
Autor: oprac. am

Obserwując z dużym niepokojem trwające od kilku miesięcy ataki na Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli, kreowane przez media, wyrażamy stanowczy sprzeciw dla takich działań – tak zaczyna się „List otwarty”, który w czwartek po południu trafił do skrzynek lubelskich redakcji.

Podpisał się pod nim Komitet Obrony Dobrego Imienia Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dokument został wysłany ze skrzynki związkowców z zakładowej Solidarności w COZL.

Autorzy skrupulatnie wyliczają osiągnięcia dyrekcji ośrodka: zwiększyła się liczba pacjentów, pojawił się nowoczesny sprzęt medyczny, a pracownicy zdobywają tytuły naukowe. – Stało się to możliwe dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu pracowników i umiejętnościom menadżerskim kadry zarządzającej – czytamy. 

Mediom zarzucają podejmowanie populistycznych tematów i „wykorzystywanie pobocznych wątków np. kolory elewacji jednego z budynków” oraz „personalne ataki i insynuacje” w stosunku do dyrektor COZL. Pada też wiele pytań.

„Czy efektem tych działań ma być unicestwienie całego dorobku sześciu dekad Onkologii Lubelskiej? Komu zależy na tym żeby zniweczyć tak duże zaangażowanie i wkład pracy na rzecz społeczeństwa?” – pytają retorycznie autorzy listu.

W czwartek napisaliśmy o tym, że dyrektor COZL Elżbieta Starosławska jako jedyna z wieloletnich szefów szpitali podległych marszałkowi nie dostanie rocznej nagrody. Zarząd województwa zastanawia się też, co zrobić w sprawie jej oświadczeń majątkowych.

Z tego ostatniego wynika, że obok 221 tys. zł dyrektorskiej pensji, zarobiła 150 tys. z dodatkowych umów. Nie chce jednak zdradzić kto i za co jej płacił. Pani dyrektor konsekwentnie odmawia też ujawnienia kwoty, jaką otrzymał prof. Stanisław Popek za wykonanie ekspertyzy kolorystycznej nowych budynków COZL.

Gość
Gość
Gość
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 sierpnia 2015 o 00:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można się zastanawiać czy to dziennikarstwo czy "pacholstwo"? Sygnał dany z góry : NISZCZYMY i dziennikarze w pełnym rynsztunku! Gorzej jak w komunie...
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2015 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja uważam, że poziom leczenia jest bardzo dobry (odnosząc się do uwagi Jadwigi). W ogóle nie wiem dlaczego media są tak niesprawiedliwe. Nikt z redaktorów nigdy się chyba nie leczył w COZL, pewnie w innych szpitalach też nie skoro porównania tak szwankują. A co do przyznania tych nagród to jakaś wielka żenada!
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2015 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W treści listu nie chodzi o zastrzeżenia do mediów jako takich ale niektórych dziennikarzy, którzy publikując na przestrzeni kilku miesięcy średnio po pięć artykułów tygodniowo i to w dużym stopniu na zasadzie kopiuj wklej (czyli autoplagiaty) wydaje się zatracili perspektywę postrzegania interesu społecznego, któremu wolność słowa i rzetelność dziennikarska służyć powinna. Tylko tyle i aż tyle. Dane o autoplagiatach i częstotliwości publikacji są łatwe do prześledzenia i sprawdzenia. Stąd też autorzy listu stawiają pytania, nad którymi może warto byłoby się pochylić.
Rozwiń
pani Jadzia
pani Jadzia (31 lipca 2015 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

SITWA !!!

Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2015 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego Pani dyrektor z Jana dostała nagrodę. Ten szpital tonie w długach,to chyba za to te nagrody od Pana z PSL. A od oświadczeń i wykazania kosztów jest chyba inna służba ,a nie Pan Marszałek, niech się zajmie swoimi podwładnymi typu p.Orzeł i koledzy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!