Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2016 r.
14:50

Związkowcy docenili Stocka. Statuetka Temidy dla lubelskiego zakładu

Autor: Zdjęcie autora ask
0 4 A A

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych po raz pierwszy w swojej historii nagrodziło pracodawcę w uznaniu prowadzonej przez niego polityki pracowniczej. Statuetka Temidy trafiła do lubelskiego zakładu produkcyjnego spółki Stock Polska.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

OPZZ od tego roku postanowiło wyróżniać jednego pracodawcę, którego polityka względem pracowników zasługuje na szczególne uznanie. Pierwsza statuetka trafiła do Stock Polska za dbałość o prawa pracownicze w Zakładzie Produkcyjnym w Lublinie, który uznano za „godne miejsce pracy”.

W lubelskim oddziale Stock Polska na umowy o pracę zatrudnionych jest ponad 270 osób, w tym ok. 200 w fabryce przy ul. Spółdzielczej, a blisko 50 w magazynie LCC. W okresach zwiększonej sprzedaży produktów zatrudniane są dodatkowe osoby na czas określony.

– Statuetka Temidy to dla nas ogromne wyróżnienie. Sukces naszej firmy zależy od kluczowego czynnika: naszych ludzi. Inne firmy mogą kopiować nasze urządzenia, nasze metody pracy, a nawet nasze marki. Ale to nasi ludzie pracują na sukces i jesteśmy tego świadomi – podkreśla Ewan MacLean, dyrektor grupy Stock Spirits ds. produkcji.

MacLean podkreśla, że niezwykle ważne jest nie tylko motywowanie pracowników, ale i informowanie ich o sprawach firmy, bo tylko to jednoczony zespół. Istotna jest też współpraca ze związkami zawodowymi. - Zamiast budować mury, wolimy rozmawiać i szukać rozwiązań wspólnych problemów, przed którymi stoimy – dodaje i tłumaczy: Jestem dostępny dla wszystkich pracowników przychodzą do mnie w każdej sprawie, ponieważ biorą udział w wielu sprawach firmowych, nie tylko tych bezpośrednio związanych z ich obowiązkami.

Oprócz wypłat w Stock Polska działa też zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS). Pracownicy dostają m.in. dofinansowanie do wczasów, sanatorium, kolonii dla dzieci, zajęć sportowych. – I jest to tylko część świadczeń – podkreśla MacLean.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 09:15
O jakich związkach jest ten artykuł...??? Na pewno nie pracowniczych, chyba że zarząd ma swoje !!! Bo praca w dni ustawowo wolne i Święta to już norma tylko......nie płatna - za wolny dzień ??? A i ten trudno wyegzekwować
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 16:22
*nie dotyczy pracowników zatrudnionych przez agencje pracy czasowej.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 15:50
Pracownicy swoje wiedzą.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 15:30
"Papier przyjmie wszystko"....to powinno wystarczyć z komentarz !!! A możne warto zapytać doły...
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 09:15
O jakich związkach jest ten artykuł...??? Na pewno nie pracowniczych, chyba że zarząd ma swoje !!! Bo praca w dni ustawowo wolne i Święta to już norma tylko......nie płatna - za wolny dzień ??? A i ten trudno wyegzekwować
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 16:22
*nie dotyczy pracowników zatrudnionych przez agencje pracy czasowej.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 15:50
Pracownicy swoje wiedzą.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 15:30
"Papier przyjmie wszystko"....to powinno wystarczyć z komentarz !!! A możne warto zapytać doły...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 1 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 5 8

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 17 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 11 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 30 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 5

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 17 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 30 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 6 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 18 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!