środa, 21 marca 2018 r.

Magazyn79 LAT TEMU
Nieszczęśliwy „Lenin”
Rząd bolszewicki w Rosji utworzył specjalny pociąg kolejowy agitacyjny, w którym mieli jeździć odczytnicy i wygłaszać w różnych miastach odczyty. Pociąg ten, któremu dano nazwę „Lenin”, podczas pierwszej jazdy wykoleił się; kilku jadących nim bolszewików zginęło, kilkunastu zostało rannych.
„Wyzwolenie” z 8 czerwca 1924 r.

74 LATA TEMU
Prześladowanie katolików w Meksyku
Ostatnie wiadomości z Meksyku mrożą krew w żyłach z powodu okrucieństw, popełnianych na katolikach przez masoński rząd Kallesa. Oddziały wojsk rządowych urządzają wprost polowanie na księży i tych, którzy stają w obronie kapłanów. Wyśledzeni i złapani na odprawianiu Mszy Świętej księża są poddawani najkrwawszym męczarniom i bez sądu wieszani lub rozstrzeliwani.
„Gazeta Gospodarska” z 6 czerwca 1929 r.
40 LAT TEMU
Papież Jan XXIII nie żyje
Dnia 3 czerwca br. o godz. 20.49 czasu warszawskiego zmarł papież Jan XXIII.
Jan XXIII wybrany został głowa kościoła katolickiego 28 października 1958 roku w wieku 76 lat, po śmierci Piusa XII (...). Ostatnie zalecenie Jana XXIII. Proste słowa, w których zawarł całą mądrość dzieła swego życia: „Pragnę tylko jednego – by dokończono sprawę soboru, by zapanował pokój między wszystkimi narodami”.
Od setek lat wyznawcy kościoła rzymsko-katolickiego opłakują papieży, którzy odchodzą. Ale chyba po raz pierwszy od długich wieków tego papieża żegnają z żalem wszyscy ludzie dobrej woli. Zarówno wierzący jak i niewierzący. Katolicy i marksiści.
„Sztandar Ludu” z 4 czerwca 1963 r.

Jak nie palić to nie palić!
Zakaz palenia papierosów w autobusach PKS niepalący przyjęli z dużym zadowoleniem. Natomiast nałogowi palacze zaczęli sarkać, że kilkugodzinna jazda bez możności zapalenia papierosa naraża ich nerwy na ciężką próbę, że PKS, jako instytucja czysto usługowa, absolutnie nie jest upoważniona do stosowania ograniczeń wobec swych klientów itp.
„Sztandar Ludu” z 4 czerwca 1963 r.

Czerwcowe przymrozki
W nocy z poniedziałku na wtorek w południowych rejonach województwa krakowskiego wystąpiły przymrozki. W Limanowej zanotowano minus 2 stopnie.
„Sztandar Ludu” z 5 czerwca 1963 r.

Pierwsze truskawki
Milejowskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego przyjęły wczoraj pierwszą partię truskawek do przerobu.
„Sztandar Ludu” z 5 czerwca 1963 r.

Nałęczów miastem
Trwająca od kilku lat batalia o przyznanie osiedlu Nałęczów praw miejskich uwieńczona została pełnym sukcesem. Z dniem 30 czerwca br. Osiedlowa Rada Narodowa zmieni się na miejską.
„Sztandar Ludu” z 6 czerwca 1963 r.
Pisownia oryginalna


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!