Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

28 kwietnia 2009 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Dyniska Stare: Musiało stać się coś złego

0 43 A A

Mieszkali w Dębinie, Rzeczycy i Podlodowie pod Ulhówkiem. Mieli po 16 lat. W weekend bawili się na zabawie w Dyniskach Starych. Impreza skończyła się o godz. 2. 25 minut później wjechał w nich pijany kierowca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mateusz chodził do pierwszej klasy technikum, Monika, Radek i Justyna kończyli gimnazjum; w piątek zdali ostatni egzamin. W weekend bawili się na zabawie tanecznej w Dyniskach Starych. Impreza skończyła się około godz. 2. Wracali do domu.

- Radka z Justyną i Moniką dogoniliśmy we trzech przed kościołem - opowiada Sebastian. - Samochód jechał bardzo szybko, a ja dla żartu krzyknąłem, żeby wskoczyć do rowu.

Jeden z kolegów go posłuchał, dzięki temu obaj żyją.

Do tragedii doszło o godz. 2.25. - Usłyszałam potężny grzmot - wspomina Eugenia Szczerba, która mieszka najbliżej miejsca wypadku. - Pomyślałam: "Oho, musiało stać się coś złego”.

Nie myliła się. Huk obudził innych gospodarzy. - To był taki trzask, jakby piorun strzelił - mówi Władysław Lachowski. - Zaraz po tym usłyszałem piski, a później trzy karetki jechały na sygnale. Płakać się chce...

Kilka godzin po tragedii na drodze widać było ślady krwi. - Po lewej stronie leżały zabite chłopaki, dziewczyna po drugiej - załamuje ręce Regina Kiecak. - Toż to dzieci jeszcze.

Pirat był pijany

W grupę wracających z zabawy 16-latków wjechał pędzący od strony Ulhówka opel vectra. Kierowca na łuku jezdni stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, uderzył w pieszych i zatrzymał się na betonowym przepuście.

21-letni Łukasz Kaniuk był jednym z pierwszych świadków. - To była masakra - wspomina. - Nie wyczułem pulsu ani u Mateusza, ani u jego kolegi i koleżanki. Mateusz pierwszy raz poszedł na zabawę i... już z niej nie wrócił.

Na miejscu zginęli też Radek i Monika. Justynę zabrała karetka. - Dziewczynka jest podtrzymywana przy życiu, bo pracuje serce i układ krążenia, mózg natomiast jest wyłączony - powiedział nam Andrzej Kaczor, dyrektor tomaszowskiego szpitala.

Bez obrażeń wyszli z wypadku Sebastian z kolegą, którzy w porę uskoczyli do rowu. Sprawca zostawił samochód i uciekł. Policja - na podstawie zeznań świadków - zatrzymała go ok. godz. 4 w domu. Nie spał. Miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Według świadków, 20-letni Tomasz S. z Dynisk Starych pił alkohol na zabawie. Miał jednak kierowcę. Ale po sprzeczce z dziewczyną, sam wsiadł za kierownicę.

Wszyscy opłakują zabitych

Proboszcz parafii w Dyniskach Starych w poniedziałek odprawił nabożeństwo w intencji zabitych i ich rodzin; w marszu milczenia uczestniczyło około 400 osób. - To były bardzo grzeczne i taktowne dzieci - wspomina zabitych Anna Żurawiecka, dyrektor Gimnazjum w Ulhówku. - Monika, Radek i Justyna chodzili do III "b”.

Mateusz w zeszłym roku skończył szkołę. Cztery lata wcześniej mury gimnazjum opuścił sprawca masakry. Nauczyciele zapamiętali, że był grzecznym chłopcem i nie sprawiał problemów wychowawczych. Nikt nie chce na gorąco go oceniać. - Uczniowie i nauczyciele cały czas są w szoku, bo nikt w naszych spokojnych okolicach czegoś takiego się nie spodziewał - mówi pani dyrektor.

Dzień po tragedii zorganizowano apel. W hallu ustawiono tablicę pamiątkową poświęconą Radkowi i Monice. Stoją przy niej kwiaty, pali się znicz. Z rówieśnikami zabitych gimnazjalistów rozmawiali psychologowie.

Smutek zagościł też w Lubyczy Królewskiej. Przed wejściem do budynku Zespołu Szkół nr 6, gdzie do pierwszej klasy technikum mechanizacji rolnictwa uczęszczał Mateusz, wywieszono flagę z kirem. - Minutą ciszy koledzy uczcili jego pamięć - mówi Renata Matyjanka, wicedyrektor szkoły.

Sprawca za kratkami

Sprawca usłyszał zarzut spowodowania po pijanemu wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły trzy osoby, a czwarta doznała poważnych obrażeń ciała. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Przed sądem odpowie dodatkowo za namawianie świadka do składania fałszywych zeznań (Tomasz S. chciał, aby winę na siebie wziął kolega, który podczas zabawy "robił za kierowcę”). We wtorek Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim postanowił go tymczasowo aresztować.

Tego samego dnia na cmentarzu w Ulhówku pochowano Radka i Monikę. W środę w Dyniskach Starych odbył się pogrzeb Mateusza.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 września 2011 o 02:50
A Weście Się Zamknij Idioci.Ja Pochodzę Z Dynisk Starych Więc Wiem Sporo.Wy Nie Macie Serca Żeby Oceniać I Obwiniać Wszystkich Na Okło.Ich Już Nie Ma I Nie Żyją I Nikt Tego Nie Wróci Żeby Żyli.Ja Byłam Na Pogrzebie Mego Kolegi Mateusza I To Była Masakra.Że Wszyscy Na Pogrzebie Płakali.Jego Rodzicie Byli Załami I Też Znajomi I Przyjaciele.Mateusz Spoczywaj W Pokoju(*).
Avatar
Klaudia / 27 września 2011 o 02:43
[quote name='PTR' timestamp='1241075367' post='122640']
"tak jaby nawalony typ zwracał uwagę czy coś mu błyska na poboczu czy może nie :-| , jak można coś takiego wypisywać??"

Skąd wiesz czy szli poboczem??? Skąd wiesz czy nie byli tak samo nawaleni???
"jak można coś takiego wypisywać?"
Nie bulwersuj się tak - wina nie leży wyłącznie po stronie kierowcy.
[/quote]
Avatar
Klaudia / 27 września 2011 o 02:40
A Weś Kur.wa Zamknijcie Idioci Nie Współczucia Dla Rodziny I Przyjaciół Tych Osób Co Już Nie Zyją.Ja Pochodzę Z Dynisk Starych.Więc Sporo O Tej Wsi Bo Byłam Na Pogrzebie Mego Koledzi Mateusza I To Masakra.Spoczywaj W Pokoju Mateusz.Zawsze Pozostaniesz W Naszej Pamięci Na Zawsze(*)
Avatar
marek / 11 kwietnia 2011 o 03:49
polska to dziki kraj...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 13:03
Co Ty w ogole gadasz ?????// Zachowanie pieszysz ?Zal...Z nimi bylo wszystko ok to wsyztsko przez niego !!!! KARA SMIERCI !!!
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 12:59
MieszkaniecDynisk i kolega napisał:
co wy wszyscy mozecie wiedziec o kierowcy tego auta jak jego nie znacie jestem jego dobrym kolega razem chodzilem z nim do klasy od podstawowki do sredniej szkoly znam jego dobrze i wiem ze tego nie chcial ale kare poniesc musi i tez po pierwsze gdyby wszyscy piesi co szli byli trzezwi to by bylo dobrze a tu co drugi pijany i co lepsze jeszcze siedzieli w tel jak szli to co oni wtedy widzieli nic kompletnie nic teraz sobie mowic mozecie wszystko he wasze wypowiedzi sa zalosne nic nie wiecie a piszecie ludzie zastanowcie sie nad soba co wy reprezentujecie soba?!! szkoda slow na was stalo sie i juz widocznie Bog tak chcial.




Ty jestes zalosny .. !! Moze i on tego nie chcial moze i byl spoko ale to jest JEGO WINA bo po co jechal po pijanemu z taka predkoscia ?? I jak mozesz wogole pisac ze to jest wina tych dzieci ???/Zal mi Ciebie nie masz sumienia w ogole....Gdyby ten pijak nie chcial pokazac "co to nie ja" nic by sie nie tsalo CIEKAWE JAK ON MOGL ICH ZOBACZYC JAK ON NA SLEPIA NIE WIDZIAL ???Pomysl...Niech odsiedzi swoje a potem i tak nie zastanie SPOKOJU !!!




Ty jestes zalosny .. !! Moze i on tego nie chcial moze i byl spoko ale to jest JEGO WINA bo po co jechal po pijanemu z taka predkoscia ?? I jak mozesz wogole pisac ze to jest wina tych dzieci ???/Zal mi Ciebie nie masz sumienia w ogole....Gdyby ten pijak nie chcial pokazac "co to nie ja" nic by sie nie tsalo CIEKAWE JAK ON MOGL ICH ZOBACZYC JAK ON NA SLEPIA NIE WIDZIAL ???Pomysl...Niech odsiedzi swoje a potem i tak nie zastanie SPOKOJU !!! rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 12:58
Ty jestes zalosny .. !! Moze i on tego nie chcial moze i byl spoko ale to jest JEGO WINA bo po co jechal po pijanemu z taka predkoscia ?? I jak mozesz wogole pisac ze to jest wina tych dzieci ???/Zal mi Ciebie nie masz sumienia w ogole....Gdyby ten pijak nie chcial pokazac "co to nie ja" nic by sie nie tsalo CIEKAWE JAK ON MOGL ICH ZOBACZYC JAK ON NA SLEPIA NIE WIDZIAL ???Pomysl...Niech odsiedzi swoje a potem i tak nie zastanie SPOKOJU !!!
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 12:51
Przestancie !!!!!!!! Oni oblewali egzamina a poreszta gdyby ten psychol sie nie napil i nie jechal po pijanemu to NIC BY SIE NIE STALOO !! TO WSZYTSKO JEGO WINA wiem ze kumple i znajomi go usprawieldiwiaja ale to CHORE !!!! On zabral im cale zycieee !!!ONI szli POBOCZEM !!!!!!!! a ludzie glupoty wygaduja wogole nie wiedzac jak bylo...ZALL!!!!! dozywocie dla pana S!!!!!!!
Avatar
MieszkaniecDynisk i kolega / 18 maja 2009 o 16:52
Gość napisał:
To jest niestprawiedliwe.
Mam nadzieję, że sąd nie ugnie się pod presją krzykaczy w stylu "dożywocie", "powiesić mordercę" tylko uwzględni FAKT, że gdyby nie zachowanie pieszych nie byłoby tragedii.

dokladnie mysle tak samo ale to ludziam nie przetlumaczysz.
Avatar
Kolega T.S / 18 maja 2009 o 16:48
to ze jechal 170 to nie prawda ludzie tam nie da sie przy takiej predkosci wejsc w ten zakret nie widzieliscie tego miejsca a piszecie jestescie idioci czy co!!! tam przy 130 to max bo jak wiecej bedzie to nie bedzie sie jechalo poboczem tylko od razu wyrzuci cie na pola czaicie mieszkam tu to wiem!! i nie piszcie durnot!!
Avatar
Gość / 27 września 2011 o 02:50
A Weście Się Zamknij Idioci.Ja Pochodzę Z Dynisk Starych Więc Wiem Sporo.Wy Nie Macie Serca Żeby Oceniać I Obwiniać Wszystkich Na Okło.Ich Już Nie Ma I Nie Żyją I Nikt Tego Nie Wróci Żeby Żyli.Ja Byłam Na Pogrzebie Mego Kolegi Mateusza I To Była Masakra.Że Wszyscy Na Pogrzebie Płakali.Jego Rodzicie Byli Załami I Też Znajomi I Przyjaciele.Mateusz Spoczywaj W Pokoju(*).
Avatar
Klaudia / 27 września 2011 o 02:43
[quote name='PTR' timestamp='1241075367' post='122640']
"tak jaby nawalony typ zwracał uwagę czy coś mu błyska na poboczu czy może nie :-| , jak można coś takiego wypisywać??"

Skąd wiesz czy szli poboczem??? Skąd wiesz czy nie byli tak samo nawaleni???
"jak można coś takiego wypisywać?"
Nie bulwersuj się tak - wina nie leży wyłącznie po stronie kierowcy.
[/quote]
Avatar
Klaudia / 27 września 2011 o 02:40
A Weś Kur.wa Zamknijcie Idioci Nie Współczucia Dla Rodziny I Przyjaciół Tych Osób Co Już Nie Zyją.Ja Pochodzę Z Dynisk Starych.Więc Sporo O Tej Wsi Bo Byłam Na Pogrzebie Mego Koledzi Mateusza I To Masakra.Spoczywaj W Pokoju Mateusz.Zawsze Pozostaniesz W Naszej Pamięci Na Zawsze(*)
Avatar
marek / 11 kwietnia 2011 o 03:49
polska to dziki kraj...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 13:03
Co Ty w ogole gadasz ?????// Zachowanie pieszysz ?Zal...Z nimi bylo wszystko ok to wsyztsko przez niego !!!! KARA SMIERCI !!!
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 12:59
MieszkaniecDynisk i kolega napisał:
co wy wszyscy mozecie wiedziec o kierowcy tego auta jak jego nie znacie jestem jego dobrym kolega razem chodzilem z nim do klasy od podstawowki do sredniej szkoly znam jego dobrze i wiem ze tego nie chcial ale kare poniesc musi i tez po pierwsze gdyby wszyscy piesi co szli byli trzezwi to by bylo dobrze a tu co drugi pijany i co lepsze jeszcze siedzieli w tel jak szli to co oni wtedy widzieli nic kompletnie nic teraz sobie mowic mozecie wszystko he wasze wypowiedzi sa zalosne nic nie wiecie a piszecie ludzie zastanowcie sie nad soba co wy reprezentujecie soba?!! szkoda slow na was stalo sie i juz widocznie Bog tak chcial.




Ty jestes zalosny .. !! Moze i on tego nie chcial moze i byl spoko ale to jest JEGO WINA bo po co jechal po pijanemu z taka predkoscia ?? I jak mozesz wogole pisac ze to jest wina tych dzieci ???/Zal mi Ciebie nie masz sumienia w ogole....Gdyby ten pijak nie chcial pokazac "co to nie ja" nic by sie nie tsalo CIEKAWE JAK ON MOGL ICH ZOBACZYC JAK ON NA SLEPIA NIE WIDZIAL ???Pomysl...Niech odsiedzi swoje a potem i tak nie zastanie SPOKOJU !!!




Ty jestes zalosny .. !! Moze i on tego nie chcial moze i byl spoko ale to jest JEGO WINA bo po co jechal po pijanemu z taka predkoscia ?? I jak mozesz wogole pisac ze to jest wina tych dzieci ???/Zal mi Ciebie nie masz sumienia w ogole....Gdyby ten pijak nie chcial pokazac "co to nie ja" nic by sie nie tsalo CIEKAWE JAK ON MOGL ICH ZOBACZYC JAK ON NA SLEPIA NIE WIDZIAL ???Pomysl...Niech odsiedzi swoje a potem i tak nie zastanie SPOKOJU !!! rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 12:58
Ty jestes zalosny .. !! Moze i on tego nie chcial moze i byl spoko ale to jest JEGO WINA bo po co jechal po pijanemu z taka predkoscia ?? I jak mozesz wogole pisac ze to jest wina tych dzieci ???/Zal mi Ciebie nie masz sumienia w ogole....Gdyby ten pijak nie chcial pokazac "co to nie ja" nic by sie nie tsalo CIEKAWE JAK ON MOGL ICH ZOBACZYC JAK ON NA SLEPIA NIE WIDZIAL ???Pomysl...Niech odsiedzi swoje a potem i tak nie zastanie SPOKOJU !!!
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 12:51
Przestancie !!!!!!!! Oni oblewali egzamina a poreszta gdyby ten psychol sie nie napil i nie jechal po pijanemu to NIC BY SIE NIE STALOO !! TO WSZYTSKO JEGO WINA wiem ze kumple i znajomi go usprawieldiwiaja ale to CHORE !!!! On zabral im cale zycieee !!!ONI szli POBOCZEM !!!!!!!! a ludzie glupoty wygaduja wogole nie wiedzac jak bylo...ZALL!!!!! dozywocie dla pana S!!!!!!!
Avatar
MieszkaniecDynisk i kolega / 18 maja 2009 o 16:52
Gość napisał:
To jest niestprawiedliwe.
Mam nadzieję, że sąd nie ugnie się pod presją krzykaczy w stylu "dożywocie", "powiesić mordercę" tylko uwzględni FAKT, że gdyby nie zachowanie pieszych nie byłoby tragedii.

dokladnie mysle tak samo ale to ludziam nie przetlumaczysz.
Avatar
Kolega T.S / 18 maja 2009 o 16:48
to ze jechal 170 to nie prawda ludzie tam nie da sie przy takiej predkosci wejsc w ten zakret nie widzieliscie tego miejsca a piszecie jestescie idioci czy co!!! tam przy 130 to max bo jak wiecej bedzie to nie bedzie sie jechalo poboczem tylko od razu wyrzuci cie na pola czaicie mieszkam tu to wiem!! i nie piszcie durnot!!
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 1 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 19 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 77 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.