Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

26 kwietnia 2012 r.
16:38
Edytuj ten wpis

EURO 2012 na ludową nutę. "Koko Euro spoko" czeka na głosy

113 12 A A
Czy piosenka zespołu "Jarzębiny” z Kocudzy będzie hymnem polskiej kadry na Euro 2012? (Jacek Świerc
Czy piosenka zespołu \"Jarzębiny” z Kocudzy będzie hymnem polskiej kadry na Euro 2012? (Jacek Świerc

Muzykalne, przebojowe i odważne. Tak określiłabym członkinie zespołu śpiewaczego "Jarzębina” z Kocudzy. Ich piosenka "Koko Euro spoko” walczy o to, by stać się hymnem biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Śpiewaczki kibiców mają już sporo. Od środy również ja jestem w tym gronie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co my wiemy o sporcie?

Członkinie "Jarzębiny” biorą udział w konkursie Radia Zet, w którym 25 utworów walczy o miano oficjalnego przeboju reprezentacji Polski w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Wśród wykonawców są m.in. Maryla Rodowicz, zespół Wilki, Kobranocka, Halina Frąckowiak i Kabaret Moralnego Niepokoju, PÜDELSI – Haydamaky i Jacek Stachursky.

– W połowie marca zadzwonił do mnie dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści (dawne Muzeum Opowiadaczy Historii-red.) z Konstancina-Jeziornej, że chce organizować festiwal "Euro śpiewka” w wykonaniu zespołów ludowych – opowiada kierująca zespołem "Jarzębina”. – W pierwszej chwili miałam wątpliwości, bo my kobiety tak bardzo nie czujemy sportu. Przespałam się jednak z tą myślą. Później porozmawiałam z paniami z zespołu. A one: O Matko Boska!. Stwierdziłyśmy jednak, że damy radę.

– Z "Rodowiczką” to może nam się nie uda wygrać. Ale może Smuda się ucieszy, że takie babcie ze wsi są za sportem – żartuje Janina Dyjach.

– Już samo to, że jesteśmy w tej 25 jest dla nas zaszczytem – dodaje Lucyna Jargiło, kolejna ze śpiewających pań. Do zespołu należy także jej córka Monika. – I mimo, że nie czujemy tego sportu to chciałyśmy zaśpiewać jak najlepiej. I jak internauci dopiszą to nam się uda.

W ekspresowym tempie

Tekst piosenki powstał w ciągu jednego dnia; pod koniec marca. – To było podczas próby. Jakieś dwie godziny siedziałyśmy nad tekstem – zaznacza Bogumiła Smagała, kolejna z członkiń "Jarzębiny”.

– Ciężko było. Chciałyśmy jednak, żeby nie była to piosenka przesłodzona. Żeby melodia wpadała w ucho. Więc wybór padł na drobiowe "koko” – opowiada Irena Krawiec.

– Jesteśmy ludowym zespołem, poetycko nic nie zrobimy. Dlatego tekst naszej piosenki jest prosty. Prosta jest też melodia – dodaje Smagała.

– Każda z nas śpiewa ze słuchu. Na nutach się nie znamy – zdradza z kolei Monika Jargiło.
Kilka dni później zespól nagrywał już piosenkę. Panie śpiewały a capella. Do tego doszła muzyka elektroniczna. Następnego dnia utwór był już gotowy do zgłoszenia do konkursu.

Jarzębina przekonuje

O tym czy śpiewaczki z Kocudzy znajdą się w finałowej dziesiątce zależy od internautów. Głosować można tylko do piątku, do godz. 15 (patrz ramka). Dlaczego warto oddać swój głos na "Jarzębinę? – Bo jesteśmy prawdziwym zespołem, z ludowymi tradycjami. Z dobrą piosenką przygotowaną na Euro – wyliczają śpiewaczki. – W tym konkursie jesteśmy jedynym ludowym zespołem. Poza tym chciałybyśmy dopingować naszej reprezentacji.

Ja już na nie zagłosowałam. Nie, dlatego, że właśnie pokochałam ludową muzykę. Tylko, dlatego, że te panie mnie do siebie przekonały. Swoją autentycznością, oryginalnością i muzykalnością. Bo mają w sobie siłę, której życzyłabym naszym piłkarzom walczącym o puchar. Wtedy na pewno usiadłabym przed telewizorem.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 7 maja 2012 o 16:19
To był najlepszy zespół
Avatar
Jola / 3 maja 2012 o 11:52
co za żenada, wstyd, wstyd,wstyd... to chyba ukłon dla PSL że poprze reformę emerytalną. Weźcie to G...NO bo aż nie dobrze mi się robi jak to słucham dziś od rana...ludzie opanujcie się i zbojkotujcie tą piosenkę. Apel do kibiców śpiewajcie w tym czasie coś innego zagłuszajcie to koko!!!! MASAKRA... zbojkotować na fejsie to "koko", po za tym kto wiedział o głosowaniu na hymn EURO 2012, przecież tego się nie robi po prostu tak z zaskoczenia, gdzie były informacje o głosowaniu czy tylko w TV Trwam? Gdy zaśpiewają KOKO to kibice niech śpiewają coś innego BADZIEWIE !!! NA MARKA TORZEWSKIEGO - "DO PRZODU POLSKO" http://www.youtube.com/watch?v=jDUzMGgjkA0&feature=share ,obecni wykonawcy to dali taką plamę... czy nikt nie umiał stworzyć nic lepszego po za Jarzębina - koko euro spoko!!!! to wieje sianem i kurnikiem a nie atmosferą meczy i rozgrywek i boiskiem...to koko ma zagrzewać do walki naszych piłkarzy?, przecież oni spłoną ze wstydu już na przedbiegach EURO i oddadzą walkowerem wszystkie mecze!!! Może i tekst spoko ale wykonanie KURNIK - KOKO - SPOKO...
co za żenada, wstyd, wstyd,wstyd... to chyba ukłon dla PSL że poprze reformę emerytalną. Weźcie to G...NO bo aż nie dobrze mi się robi jak to słucham dziś od rana...ludzie opanujcie się i zbojkotujcie tą piosenkę. Apel do kibiców śpiewajcie w tym czasie coś innego zagłuszajcie to koko!!!! MASAKRA... zbojkotować na fejsie to "koko", po za tym kto wiedział o głosowaniu na hymn EURO 2012, przecież tego się nie robi po prostu tak z zaskoczenia, gdzie były informacje o głosowaniu czy tylko w TV Trwam? Gdy zaśpiewają KOKO... rozwiń
Avatar
ania / 3 maja 2012 o 11:22
super że wygrała ta piosenka, pełna optymizmu i radości będzie zagrzewac naszych piłkarzy do walki. pozdrawiam zespół Jarzębina
Avatar
Mariusz / 3 maja 2012 o 00:33
A domena już do kupienia na Allegro:

http://allegro.pl/oficjalny-hymn-euro-2012-domena-kokoeurospoko-pl-i2320026909.html
Avatar
Ela / 3 maja 2012 o 00:28
gratuluje Paniom z zespolu Jarzębina wielkiej odwagi:)
szkodz że przegrał mój faworyt i za razem najleprzy zespol ino ros
Avatar
Ewell / 2 maja 2012 o 22:00
Jarzębinki najlepsze !
Avatar
Marek / 27 kwietnia 2012 o 20:09
Skład finału był do przewidzenia, same "gwiazdy" również te gasnące ze starości jak Maryla Rodowicz (dostała mniej niż 1% głosów) Naszczęście wystąpi zespół Jarzębina, który bez wątpienia powinien wygrać.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2012 o 09:17
http://www.radiozet.pl/Konkursy/HIT-BIALO-CZERWONYCH

Tu zagłosujesz.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2012 o 09:11
[size="3"]Wszystkie wyliniałe gwiazdory, które enty raz układają swe badziewiaste kuplety na temat kolejnych mundiali bledną przy tej prostej, wesołej piosence energicznej śpiewanej przez prostych naturszczyków.
Chcecie kolejny raz słuchać piłkarskich pierdół Maryli, T. Love czy innych Feelów ?[/size]
Avatar
Yoanna / 27 kwietnia 2012 o 08:32
Biłgorja mocno 3ma kciuki za dostanie się Jarzębiny do pierwszej 10-tki. Podczas występu na żywo na pewno powalicie wszystkich na kolana
Avatar
Anna / 7 maja 2012 o 16:19
To był najlepszy zespół
Avatar
Jola / 3 maja 2012 o 11:52
co za żenada, wstyd, wstyd,wstyd... to chyba ukłon dla PSL że poprze reformę emerytalną. Weźcie to G...NO bo aż nie dobrze mi się robi jak to słucham dziś od rana...ludzie opanujcie się i zbojkotujcie tą piosenkę. Apel do kibiców śpiewajcie w tym czasie coś innego zagłuszajcie to koko!!!! MASAKRA... zbojkotować na fejsie to "koko", po za tym kto wiedział o głosowaniu na hymn EURO 2012, przecież tego się nie robi po prostu tak z zaskoczenia, gdzie były informacje o głosowaniu czy tylko w TV Trwam? Gdy zaśpiewają KOKO to kibice niech śpiewają coś innego BADZIEWIE !!! NA MARKA TORZEWSKIEGO - "DO PRZODU POLSKO" http://www.youtube.com/watch?v=jDUzMGgjkA0&feature=share ,obecni wykonawcy to dali taką plamę... czy nikt nie umiał stworzyć nic lepszego po za Jarzębina - koko euro spoko!!!! to wieje sianem i kurnikiem a nie atmosferą meczy i rozgrywek i boiskiem...to koko ma zagrzewać do walki naszych piłkarzy?, przecież oni spłoną ze wstydu już na przedbiegach EURO i oddadzą walkowerem wszystkie mecze!!! Może i tekst spoko ale wykonanie KURNIK - KOKO - SPOKO...
co za żenada, wstyd, wstyd,wstyd... to chyba ukłon dla PSL że poprze reformę emerytalną. Weźcie to G...NO bo aż nie dobrze mi się robi jak to słucham dziś od rana...ludzie opanujcie się i zbojkotujcie tą piosenkę. Apel do kibiców śpiewajcie w tym czasie coś innego zagłuszajcie to koko!!!! MASAKRA... zbojkotować na fejsie to "koko", po za tym kto wiedział o głosowaniu na hymn EURO 2012, przecież tego się nie robi po prostu tak z zaskoczenia, gdzie były informacje o głosowaniu czy tylko w TV Trwam? Gdy zaśpiewają KOKO... rozwiń
Avatar
ania / 3 maja 2012 o 11:22
super że wygrała ta piosenka, pełna optymizmu i radości będzie zagrzewac naszych piłkarzy do walki. pozdrawiam zespół Jarzębina
Avatar
Mariusz / 3 maja 2012 o 00:33
A domena już do kupienia na Allegro:

http://allegro.pl/oficjalny-hymn-euro-2012-domena-kokoeurospoko-pl-i2320026909.html
Avatar
Ela / 3 maja 2012 o 00:28
gratuluje Paniom z zespolu Jarzębina wielkiej odwagi:)
szkodz że przegrał mój faworyt i za razem najleprzy zespol ino ros
Avatar
Ewell / 2 maja 2012 o 22:00
Jarzębinki najlepsze !
Avatar
Marek / 27 kwietnia 2012 o 20:09
Skład finału był do przewidzenia, same "gwiazdy" również te gasnące ze starości jak Maryla Rodowicz (dostała mniej niż 1% głosów) Naszczęście wystąpi zespół Jarzębina, który bez wątpienia powinien wygrać.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2012 o 09:17
http://www.radiozet.pl/Konkursy/HIT-BIALO-CZERWONYCH

Tu zagłosujesz.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2012 o 09:11
[size="3"]Wszystkie wyliniałe gwiazdory, które enty raz układają swe badziewiaste kuplety na temat kolejnych mundiali bledną przy tej prostej, wesołej piosence energicznej śpiewanej przez prostych naturszczyków.
Chcecie kolejny raz słuchać piłkarskich pierdół Maryli, T. Love czy innych Feelów ?[/size]
Avatar
Yoanna / 27 kwietnia 2012 o 08:32
Biłgorja mocno 3ma kciuki za dostanie się Jarzębiny do pierwszej 10-tki. Podczas występu na żywo na pewno powalicie wszystkich na kolana