poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Magazyn

Jezusa nie wpuścili!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 sierpnia 2003, 11:47Co to jest: idzie, śpiewa i nie pije? Młodzieżowa pielgrzymka na Jasną Górę. Co to jest: wrzeszczy, pije, demoluje? Młodzież, która na pielgrzymki nie chodzi. Co to jest: Jezusa nie wpuszcza, oszukuje i deprawuje? Jurek Owsiak. A kto jest taki mądry? Jego Eminencja Prymas Józef Glemp.
„Przepraszamy Pana Boga za to, że Owsiak (...) postawił znak zakazu na wejście Chrystusa na swego Woodstocku, a otworzył bramy dla wielu innych sposobów samodeprawacji młodych” – powiedział Prymas w kazaniu Jasnej Górze. Wynika z tego, że wpuszczenie Chrystusa też jest sposobem „samodeprawacji” młodych, ale akurat nie o to chodzi.
Po pierwsze, nikt nie lubi jak ktoś mu się wprasza na imprezę i wszystko dezorganizuje. A tak robił „Przystanek Jezus”. Owsiak się zgadzał, ale ile można? A jak by Owsiak chciał zrobić koncert na Jasnej Górze? To co – Józef Glemp śpiewałby razem z nim?
Prymas powiedział więcej: że od młodzieży skupionej wokół Jurka Owsiaka woli „radosną i rozśpiewaną młodzież z grup pielgrzymkowych czy harcerstwa”. Prymasowi, widać, nie podobają się piosenki z Woodstock. Widać nie lubi setek tysięcy młodych, za których pieniądze kupiono sprzęt do szpitali.
„Młodzież z pielgrzymek i obozów harcerskich za 10-15 lat obejmie kierownicze stanowiska w Polsce. Jest nadzieja, że obejmie je w sposób odpowiedzialny, uczciwy i rzetelny”. To Owsiakowa młodzież jest nieuczciwa i nierzetelna? Za pieniądze ze Świątecznej Orkiestry kupuje narkotyki i wódkę, żeby się samodeprawować?
„A inni? Ci, co stoją pod kioskami, wytarzani w błocie, niech się porządnie wymyją” – zakończył Prymas.
Wnioski (dla Owsiaka i jego młodzieży)
– nie stać pod kioskami, tylko pielgrzymować
– kupić śpiewnik harcerski
– nie słuchać plugawego rocka
– radować się tylko na obozie harcerskim
– nie dawać pieniędzy na Orkiestrę, tylko na tacę
I wniosek dla Owsiaka: zorganizować kameralny „Przystanek Pielgrzyma”. Wtedy Prymas całą młodzież pokocha. Bo dziś dla Prymasa wszyscy są równi, ale niektórzy równiejsi.

PS. Podobno Jezus lubił wszystkich. Małych i dużych, śpiewających to i tamto. Czystych i ubłoconych. Ale pewnie Prymas wie lepiej...

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!