sobota, 24 marca 2018 r.

Magazyn

Tajemnice bazyliki w Chełmie. Co kryje krypta?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 sierpnia 2014, 18:45

W Bazylice Narodzenia NMP pod posadzką nawy głównej archeolodzy odnaleźli nietkniętą kryptę. Spoczywa tam prawdopodobnie ksiądz wschodniego obrządku. Mają nadzieję, że natkną się na grób samego Daniela Romanowicza, króla Rusi, który zmarł w Chełmie w 1264 roku

Według archeologów nietknięta krypta pochodzi z XVI wieku. Dzięki znalezionej jeszcze w ubiegłym roku płycie epitafijnej mają podstawy przypuszczać, że pochowany w niej został Teodor Seliwonow z Chełma. Jego ciało zostało złożone w trumnie po mistrzowsku wykonanej bez użycia gwoździ.

- Krypta została wybudowana w obrębie wejścia do dawnej świątyni - mówi Stanisław Gołub, chełmski archeolog i kierownik ekspedycji. - W tamtych czasach takie miejsca były szczególnie pożądane na pochówek. Były też bardzo kosztowne. Rodzina zmarłego musiała dużo zapłacić, aby akurat w tym eksponowanym miejscu pochować swojego bliskiego.

Przed rokiem archeolodzy odkryli zachodnią część jednej z czterech świątyń wzniesionych przez Daniela Romanowicza, króla Rusi, który zmarł w Chełmie w 1264 roku. Odnaleziony portal zachował się w stanie pozwalającym na jego rekonstrukcję.

Znaleziona w sąsiedztwie krypta ze szczątkami duchownego - zdaniem Gołuba - nigdy nie była obrabowana ani zniszczona. Dlatego też najpierw należało ją przewietrzyć i gruntownie odkazić. Znajdujące się w niej grzyby i pleśnie mogłyby być dla naukowców zabójcze.

- Potrzebowaliśmy dwóch dni, aby bezpieczne wejść do krypty - mówi Beata Borowska z Katedry Antropologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Archeolodzy i antropolodzy wydobyli z krypty nie tylko ludzkie szczątki, ale też zachowane szaty i znalezione przy zwłokach przedmioty.

- Charakter szat jednoznacznie wskazuje, że pochowany w krypcie mężczyzna był księdzem obrządku wschodniego - wyjaśnia Borowska. - Pod głową miał poduszkę wypchaną ziołami. Poddamy je analizie. Znaleźliśmy również stułę z naszytymi na nią aksamitnymi krzyżykami, bogate zdobienia stroju i czapkę z wyhaftowanym na niej prawosławnym krzyżem. Przy zwłokach wypatrzyliśmy też oczko z pierścienia, jakie nosili księża. A jeśli chodzi o sam szkielet, to zachował się w komplecie, ale w nie najlepszym stanie.

Szaty i pozostałe artefakty trafią do konserwacji w najlepszych polskich pracowniach, po czym będą eksponowane w miejscowym muzeum. Szczątki ludzkie z całym ceremoniałem zostaną natomiast ponownie pochowane tam, skąd zostały zabrane, czyli wrócą na swoje miejsce.

Czy jest nadzieja, że badacze natkną się w Bazylice na grób samego Daniela Romanowicza?
- Taka nadzieja nam przyświeca - mówi Jerzy Łukomski, architekt ze Lwowa. - Ukraińcy nie znają swojej historii. Nasze zabytki zostały zniszczone, albo zapomniane. Dlatego badania w Chełmie mają dla nas tak ważne znaczenie.

Uczestnicy polsko-ukraińskiej ekspedycji wytypowali jeszcze inne miejsca w Bazylice, które chcą zbadać. Między innymi planują zdjąć fragment posadzki w środkowej części nawy. To jedyna okazja, gdyż niedługo w całej świątyni ma być wymieniana posadzka. W ubiegłym roku w ciągu sześciu miesięcy pracy zdążyli przebadać ponad 30 pochówków datowanych od XIII do XVII wieku.

- Ta świątynia kryje jeszcze tyle tajemnic, że pracę będę miał zapewnioną do emerytury - śmieje się Gołub. Przygotowuje się do kolejnych odkrywek w obrębie bazyliki i wiele sobie po nich obiecuje. Zadanie ma o tyle ułatwione, że na podstawie danych z georadaru, naukowcy wykonali ponad 100 odwiertów w posadzce, które teraz podpowiadają, gdzie jest szansa na najciekawsze znaleziska.

Poza kryptą pozwoliły już zlokalizować pochówek prawie dwumetrowego mężczyzny. Ciało zostało złożone w narożniku świątyni, co wskazuje, że pochowany był kimś znacznym - wojem lub duchownym.
Równie interesujące były również dwa ziemne pochówki szkieletowe z XIII wieku. Jeden z pochowanych musiał być kimś ważnym, skoro spoczął pod specjalnie zbudowaną konstrukcją architektoniczną.

Rozpoczęte w ubiegłym roku prace w chełmskiej Bazylice Narodzena NMP zostały rozłożone na pięć lat. Patronuje im Instytut Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie, Politechnika Lwowska oraz Ogólnoukraińska Dobroczynna Organizacja "Fundusz Dobroczynny Petra Poroszenki”.
  Edytuj ten wpis
ŁOWCA SKÓR
ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (10 sierpnia 2014 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JUDE ???

Rozwiń
ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA (10 sierpnia 2014 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli (w)MAWIANIE O UKRYTYCH „TAJEMNICACH WIA(g)RY”: cz. 7:

POLSKA to KATOLICKI KRAJ – OPDRAWIANIA CI U NAS DOSTATEK!

W ramach rewanżu (z)BAWIENIA za ZAKZY dla „GOLGOTA PICNIC” należy na TELEBIMACH PUSZCZAĆ filmy z N'U'N T'U'BE i to nie ino w Polsce, ale na CAŁYM ŚWIECIE. Ciekawe jak Biskupi z księŻULAMI będą wyglądały przy OŁTARZU, na Drodze Krzyżowej? …

Dziwne, że Amnencje z księŻULAMI są w stanie zorganizować PROTESTYw całej POLSCE przeciwko „GOLGOTA PICNIC”, a na temat Byłego PEDO Biskupa Józka WESOŁOWSKIEGO panuje ŚWIETY SPOKÓJ i nie maPROTESTÓW w WATYKANIE! Co tam robi Ambasador Polski – była premier R.P., aktualnie Siostra Hanna SUCHOCKA? Chyba nycz innego jak pełni Swe Powołanie i suszy zęby w uśmiechu (z)BAWIENIA!

Widać, ze wszyscy STRACILI GŁOWY, a co będzie jak Bp. Józek WESOŁOWSKI dostanie KARĘ SMIERCI i też straci głowę? - Takie (z)BAWICIELE BEZ GŁÓW...

Na temat Bpa PEDO WESOŁOWSKIEGO panuje Święty Spokój niczym na temat =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=skutecznie zakłócany przez ZWIĄZEK od lat 1990-tych! Przecież toDO'WN'Y (z)BAWIENIA!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z kropkami między literami i z opuszczonymi kropkami między literami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO:=K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC)

Rozwiń
ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA (10 sierpnia 2014 o 15:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli (w)MAWIANIE O UKRYTYCH „TAJEMNICACH WIA(g)RY”: cz. 6:

W owym czasie goście siadłszy przy stoliku restauracji Poświęconej Bogu, w której Pełnią Swe POWOŁANIE Siostrzyczki z ksieŻULAMI można być świadkiem spektaKULarni psychoPATycznej sceny:

Lekko sepleniąca Zakonnica przynosi zupkę dla wszystkich i stawiając talerz przed mężczyzna mówi:

ZUPA SQRWIELU!

Wszystkim nie tylko szczęki opadły, ale łyżki z rąk też wyleciały i pytaja dowcipnej Zakonnicy o Kierownika, Menadżera czy Dyrektora Przybytku.

Nie było z tym żadnych trudności, po chwili przychodzi w garniturki księŻULO i pyta w czym rzecz?

Goście Odprawiają Gorzkie Żale, że jak tak można do ludzi...,

KsięŻULO wysłuchal jak na Świętej Spowiedzi ino, ze trochę za głośno z emocji i pyta:

Zamawiali Państwo ROSÓŁ?

Tak! Pada odpowiedź!

Na to jak sobie myślicie, że z JEDNEJ KURY ROSÓL SIĘ ZROBI? - NIE, z kur wielu!

Jakoś Apetyt się Nawrócił i nastąpiła dlasza konsumpcja, a później czas zapłaty czyli RACHUNEK, ale nie Rachunek Sumienia!

Podbiega Siostrunia i prosi o KARTY z CZIPAMI.

Ale my mamy bez czipów – pada odpowiedź.

To nycz, my wam wymienimy i będą z czipami!

Uradowani Klienci idą na zaplecze, niczym do Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej, dopełnić formalności, a tam już same CUDA – dostali pięknie zapakowane niczym Książeczki do Nabożeństwa TALIE KRAT!

Otwierają, a tam CUD – same C'i”py! Czyli KARTY PORNO!

I znów raban jak przy POGRZEBIE z Ograniczeniami – mało nie wpier...niczyli księŻULOWI...

Tłumacząc się gęsto skieŻULEK mówi, ze to nie jego wina, iż ZAKONNICA trochę SEPLENI. Zgodziliście się na wymianę kart?

Tak!

No to co jeszcze chcecie?

I taki nycz nie dający jazgot trwał dłuuugo, a sam RACHUNEK za UCZTĘ (z)BAWIENIA okazał się NAJDROŻSZYM. Na pamiątkę niczym PAMIĄTKA I – KOMUNII ŚWIETEJ pozostały ino KARTY z CZIPAMI, a o kartach zapanował ŚWIĘTY SPOKÓJ!

6) "NEWSWEEK" z dn. 8 .VIII.2014 r. w artyKULe: "Zakonnik molestował nieletnich? Grozi mu 12 lat więzienia opisuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA!

Związek nie raz oPiS-ywał ROMASE (z)BAWIENIA zaczynające się już w Konfesjonale – oto one:

1) proPO'ZYCJA I KOMUNII ŚW.(irniętej) – zaczyna się w Konfesjonale, a kończy u ksieŻULKA w mieszkaniu, w samochodzie lub w lesie... i wygląda ONA TAK:

w GOOGLE należy wpisać: ksiądz molestuje dzieci

2) proPO'ZYCJA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – podobna do I KOMUNII ŚW.(irniętej) z tym, że materiał starszy.

3) proPO'ZYCJA NAU(cz)KI PRZEDŚLUBNEJ... ta z KULei zaczyna się już w Kancelarii Parafialnej, a może i w Zakrystii i KULejno przez Konfesjonał, aż do....

4) Axcelencje z Aminencjami powinny zająć się proPO'ZYCJĄ CHRZTU ŚWIĘTEGO...,

a o OSTATNIM NAMASZCZENIU i SKARAMENCIE CHORYCH to strach nawet myśleć!, a tu jeszcze księŻULEK po KULędzie...!

Nie raz rodzice przekonali się jak wygląda np. PRZYGOTOWANIE DO I KMUNII ŚW.(irniętej) i próby SAKRAMENTU POKUTY. Nie monitorowany księŻULEK umawia się z dzieckiem w ramach POKUTY – dla księŻULKA to nagroda, a dla dziecka POKUTA ZA GRZECHY! Po takich SAKRAMENTACH dziecku często zostaje nawet PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.(irniętej) lub Sakramentu Bierzmowania, a księŻULKOWI na pamiątkę Alimenty z finałem w Sądzie...

księŻULKI z Axcelencjami mogą w tym świetle wykorzystać bardziej Święte Oleje wprowadzając
Sakrament Lubrykacji... Jak komuś ciężko będzie szło przyswajanie ŚW.(irniętych) Prawd Wia(g)ry zawsze może wezwać księŻULKA z Najnowszym Sakramentem! Problem ino w tym jak się do tego przygotować? (z)BAWIENIE może też przynieść najnowsza proPOZYCJA - (św.)WD - 40 + ze ŚWIETYCH OLEJÓW!

Z tej okazji w google wypada wpisać hasła:

1) Irena Kinaszewska (Kochanka Świetego JP 2 i Syn Adam)

2) N'U'N TU'BE (opuszczając znaki między literami) – filmy Biskupów, księŻULI i Zakonnic (XXX).

I można se kląć: KURIA JEGO MAĆ! Ale (z)BAWIENIE – Ha ha ha ha ha ha..., a tam BOŻE CIAŁO i... i BOŻE CIAŁO!

Poczynając od Watykanu, a na wiejskiej Parafii kończąc WSZYSTKICH księZULI uznać należy za DEALERÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW...

Wszystkie Axcelencje z księŻULAMI powinny Poświęcić czas i zapier...niczać na Przejścia Graniczne, Lotniska i tam ODPRAWIAĆ! (Podróżnych, TIR-y...).

Rozwiń
ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA (10 sierpnia 2014 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli (w)MAWIANIE O UKRYTYCH „TAJEMNICACH WIA(g)RY”: cz. 5:

3) "NEWSWEEK" z dn. 7 .VIII.2014 r. w artyKULe: "Ile z kiesy podatnika idzie na duchownych i nauczycieli religii? opisuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA!

Premier R.P. Donald TUSK zapowiadał ZNIESIENIE FUNDUSZU KOŚCIELNEGO i jak do tej pory na ten temat panuje ŚWIĘTY SPOKÓJ! Skoro cały naród UTRZYMUJE ŚW.(irniętych) półGŁÓWKÓW, to z jakiej racji są w.g. AMINENCJI WIERZĄCY i NIE...WIERZĄCY czyli ATEIŚCI, z jakiej RACJI księŻULE ZWALNIAJĄ ORGANISTÓW, KOŚCILENYCH, GRABARZY... skoro CAŁY NARÓD PŁACI?

Z jakiej racji Axcelencje z księŻULAMI i ZAKONNICAMI Odmawiaja... SAKRAMNTYÓW? Z jakiej racji opier...niczają RZOWODNIKÓW mszcząc się na ICH DZIECIACH odmawiając nawet Im (z)BAWIENIA, a ONI jeszcze ZA TO PŁACĄ!

Z jakiej RACJI KATOLE WYZYWAJĄ np. PREMIERA TUSKA OD MATOŁÓW?, a On też za to PŁACI – przecież to taki sam IDI'OT'YZM jak Msze ŚW.(irnięte) PRYMICYJNE i obietnica (z)BAWIENIA „NA WIEKI WIEKÓW”, a ino IDI”OT' odpowie „AMEN”!

W NJAGORSZEJ SYTUACJI są NAJŚWIĘTSZE OFIARY PEDOFILSKIE ODPRAWIANE z KWITKIEM! Nie dośc , że ksieŻULE z AXCELENCJAMI Je udobRU'CHA'LI, to jeszcze ZA TO PŁACĄ!, a Biskupi z księŻULAMI „walili” za tradycyjne „BÓG ZAPŁAĆ”! Taka jest (s)CENA SCHIZOFRENII (z)BAWIENIA w PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA!

Gołym okiem widać, ze to DE'BIL'E!

4) "SUPEREXPRESS" z dn. 9.VIII.2014 r. w artyKULe: "Policja szuka kochanki księdza Tadeusza P., z którą miał dziecko! Kobieta nie stawiła się na procesie!" – pokazuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA!

W głośniej NAJSWIETSZEJ OFIERZE PEDOFILSKIEJ PRZEPROSINOWEJ księŻULKI solidnie się gimnastykowały, aby wyjść z twarzą! - Głupią, bo Głupią, ale zawsze TWARZ!

Podobnie głośno było o KOCHANKACH księŻULI i AMINENCJI, a od pewnego czasu na ten temat panuje Święty Spokój!

W POEDO Aferze księŻULE gardłowały w PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA, że Kościół CZYNI PRZYGOTOWANIA do PRZEPROSIN, a zdaniem ZWIĄZKU polegają one na „namierzeniu” wszystkich NAJŚWIETSZYCH OFIAR PEDOFILSKICH i tak ODPRAWIANYCH z Kwitkiem aby im „ŁEB UPIER***LIĆ”, a wtedy bezie też Święty Spokój dla wszystkich AXCELENCJI i księŻULI...

Od ponad roku na temat KOCHANEK księŻULI i Biskupów również panuje ŚWIĘTY SPOKÓJ – o czym Związek informował wcześniej, aż strach pomyśleć czy Im też „ŁBÓW NIE UPIER***LILI”!

5) "Fakt.pl" z dn. 9.VIII.2014 r. w artyKULe :”Seksowne zakonnice za barem. Gdzie? We Wrocławiu!”, oPiSuje Gospodarczą i PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA.

Związek ma bogate doświadczenia w tym względzie i aż żal, ze pomysłowe Siostrzyczki nie Poświeciły monitorka, na którym powinny Puszczać filmy z N'U'N T'UB'E, a tam ino SEKSOWNE: ZAKONNICE, BISKUPI i ksieŻULE czyli ino BOŻE Ciało i Boże CIAŁO!

Zabrakło tam też popularnego Kącika KULnarnego, w którym winno być serwowane:

1) CIAŁO PAŃSKIE z Grilla;

2) KREW PAŃSKĄ z Gwinta;

3) SLRZYDEŁKA ANIELSKIE z Grilla;

4) UDZIEC z BARANKA BÓZEGO z Flaszką WINA;

5) PĄCZKI nadziewane RÓŻĄ DUCHOWNĄ i smażone na ŚWIETYCH OLEJACH;

6) Czekoladowe KRZYŻE, Najświętszą Panienbkę; (z)BAWICIELA... z nadzieniem RÓŻY DUCHOWNEJ...

7) BioPaliwo ze Świętych Olejów;

8) NAPÓJ DUCHOWY „FRUTTI di PAPA” produkowany z Granatów – najlepiej smakuje zrobiony z Odmiany GERMANY 1939.

Kilku śmiałków spróbowało całego asortymenty KULinarnego i po takiej Eksplozji Smaków jeden PEDO, ze jest WNIEBOWZIĘTY, a inny PEDO, że chce Go ROZERWAĆ!

Do Świętego Kompletu brakuje jeszcze UDŹCA Z BARANKA BOŻEGO i Flaszki KRWI PAŃSKIEJ.

Aby dopełnić Czarę Goryczy niczym KIELICH (z)BAWIENIA Zakonniczki powinny mieć jeszcze odpowiednie stroje służbowe z najnowszych trendów STRING:

Związek od lat proponował MODĘ SAKRALNĄ w stylu STRING:

Zakonnica w stringach:
1) na głowie biała nitka;
2) od nitki na głowie zwisa do pasa z tyłu np. niebieska nitka (lub innego KULoru);
3) na szyi biała nitka;
4) od nitki na szyi z przodu i z tyłu zwisa do ziemi np. niebieska nitka (lub innego KULoru).

księŻULEK w stringach:
1) na szyi biała nitka;
2) od niej z przodu i z tylu zwisa do ziemi np. czarna nitka (lub innego KULoru).

 

Identycznie powinny wyglądać Szatki Liturgiczne...
 

Jest to prawdziwy HICIOR - jedną szpulką można obdzielić wszystkich księŻULI, Aminencje i Zakonnice, a w upały, na Pielgrzymce jak znalazł! - Taki GENDER dla bogatych DUCHOWO!!

Ale BARY i RESTAURACJE to ino mały wyjątek w Gospodarczej Działalności Kościoła.

Seksowne ZAKONNICE prowadza również SKLEPY z Krwią Pańska STRONG, czyli ALKOHHOLOWE, a tam najlepiej schodzi Wódka „ROZ”.

W Owym Czasie bez kolejki pcha się do przodu klient w stanie wskazującym na spożycie i takim też głosem pyta zabieganej Siostrzyczki:

- Psieeeprasiam bardzo, czi jest ROZWÓDKA?

Siostrzyczka rzuciła okiem na klienta i woła głośno w kierunku zaplecza:

Siostro Maryjo, KTOŚ DO SIOSTRY!

Można mieć równie miłe wspomnienia z wakacyjnych RESTAURACJI (z)BAWIENIA, a tam też CUDA(ki) bez przerwy:

Rozwiń
ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA (10 sierpnia 2014 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli (w)MAWIANIE O UKRYTYCH „TAJEMNICACH WIA(g)RY”: cz. 4:

Medycyna bez wyjątków wszystkich SŁYSZĄCYCH GŁOSY kwalifikuje jednakowo – GŁOS BOŻY i GŁOS POWOŁANIA również!

Będąc świadkiem obecnych PO-PiS-ów Axcelencji HOSERA (po pamiętnych z MAJOWEGO WEEKENDU 2014) widać jawnie CHOROBĘ PSYCHICZNĄ.

Nawet księŻULO z Poznania, który NIE CHCIAŁ (z)BAWIĆ POTOMKA został wysłany na UKRAINĘ i tam ma (z)BAWIĆ ludzi, a dla samego B(L)OGA schowany jest NA PÓŹNIEJ, a "WALCZĄC O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA" (jp 2) NIE JEDNEMU "ŁEB UPIER***LI"!

Potwierdził to też aktualnie ksieŻULO LEMAŃSKI, a przecież śledząc HISTORIĘ PAPIEŻY (w necie) toż OJCIEC ŚW.(irnięty) PIUS XI cierpiał na EPILEPSJĘ co skutkowało FABRYKĄ DOGMATÓW w Jego wydaniu!

Wszyscy następcy zaś byli tak samo ŚW.(irnięci) uznając to za ŚWIĘTE!, a to jest ino „ŚMIECHU WARTE”! Na DRODZE (z)BAWIENIA...

Tak wygląda Święta Walka Między GŁUPIM i GŁUPSZYM czyli spektaKULarnie psychoPATyczna „NIE-boska Komedia”.

Od lat też Związek pokazuje, że we wszystkich SZKOŁACH LATOLICKICH i tak panuje KATOLICKI POZIOM „POŻAL SIĘ BOŻE”, a do tego jeszcze powinny być odpowiednie KATOLICKIE TYTUŁY PEDOgogiczne:

1) mgr - to BA'RA'NEK - skrót BA'RAN.

2) dr - to BAR'AN'EK BOŻY - skrót BA'RAN. B.

3) hab. - to HAB'ITO'WY - skrót HA'BIT.

4) prof. - to OSIO'ŁEK - skrót OSI'OŁ.

Już w latach 1980-tyuch ksieŻULO mgr-ant z KUL-u uczył z BŁĘDAMI, których w (o)BŁĘDZIE BOSKIEJ MĄDROŚCI nie widziały nawet TĘGIE UMYSŁY NAUKOWE z KUL-u! Na takich BŁĘDACH „DEKLARACJI WIA(g)RY I SUMIENIA” ZDOBYWA SIĘ KATOLCKIE STOPNIE NAUKOWE, a poczynając od AXCELENCJI przez księŻULI i ZAKONNICE WSZYSCY ŚWIECĄ GŁUPOTĄ niczym Światło Ducha ŚW.(irniętego) pod postacią KULoPATwy!

Dawno skończyły się czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ. Teraz ino błyszczy GŁUPOTA księZULI NA TLE INTELIGENCJI.

Gołym okiem widać, że to DE'BI'LE!

KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW i AKADEMIA SZTUK CUDOWNYCH nie raz pokazywał OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY – tym razem BOSKA ROZPACZ NA NIEBIESKIM DYWANIKU:

Po ukamienowaniu Szczepan dostał się do nieba.

Spacerował sobie po przestrzeni, spotykał wszystkie dziwy biblijne, aż natknął się na Gorejącego

Krzaczka.

Zdziwiony jego purpurowatością ulitował się nad nim, a że był w stroju rajskim, czyli jak Go Pan

Bóg stworzył zaczął studzić emocje Krzaczka Gorejącego, aby coś dla potomnych zostało.

Z oddali dostrzegł Go spacerujący Pan Bóg, przyłożył ręce do ust, a odległości w niebie są, że ho,

ho..., i jak nie zadmie w miechy:

- Co robisz?, Co roooooobisz...

Szczepan milczy, Pan Bóg dmie w miech..., wkur...zył się wreszcie Anioł Stróż, staje za

Szczepanem i mówi:

Szczepanie odpowiedz, Szczepanie odpowiedz...

Szczepan milczy, Pan Bóg dmie w miechy, Anioł się wkur...za....

Anioł Stróż nie ustępuje i szepcze Szczepanowi do ucha:

Odpowiedz Szczepanie, odpowiedz Szczepanie...

Po chwili Szczepanowi żal się zrobiło Anioła Stróża i odpowiedział jam Mu Anioł Kazał:

- Szcze Panie...

Pan bóg zrobił wielki zdziwko, wezwał Anioła Stróża do siebie na dywanik i grożąc palcem

powiedział:

-Ty, Sufler – KURIA JEGO MAĆ - jak nie umisz, to nie podpowiadaj.

 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!