sobota, 24 lutego 2018 r.

MATURA2012ODPOWIEDZI

Matura 2012 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze z matematyki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2012, 13:53
Autor: mb

Matura 2012. We wtorek maturzyści będą zdawać matematykę. (Maciej Kaczanowski)
Matura 2012. We wtorek maturzyści będą zdawać matematykę. (Maciej Kaczanowski)

Matura 2012 dochodzi do punktu kulminacyjnego. Obowiązkowa matematyka budzi grozę wśród maturzystów. Co będzie na egzaminie? Pytania, odpowiedzi, arkusze na www.dziennikwschodni.pl

Analiza wierszy Jana Kochanowskiego i Agnieszki Osieckiej oraz opowiadania Idy Fink to tematy poniedziałkowej matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Po piątkowym egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym maturzyści zasiedli to trudniejszej części rozszerzonej. To pierwszy z przedmiotów dodatkowych, które mogli w tym roku wybrać (np. jeśli wybierają się na studia humanistyczne, gdzie przy rekrutacji będzie brany pod uwagę wynik właśnie z rozszerzonego polskiego).

Na napisanie pracy na jeden z dwóch tematów do wyboru maturzyści mieli 180 minut. Ci, którzy wybrali temat pierwszy, mieli dokonać analizy porównawczej obrazu ludzkości i postawy podmiotu lirycznego we fraszce Jana Kochanowskiego "O żywocie ludzkim” i w wierszu Agnieszki Osieckiej "Kolęda z pretensjami”. Temat drugi to codzienność w czasach zagłady na podstawie interpretacji opowiadania Idy Fink "Przed lustrem” ze zbioru "Wiosna 1941”.

– Było dosyć trudne. Choć myślę, że nie będę miał problemów ze zdaniem – ocenia Andrzej Stefaniak z III LO w Lublinie. – Egzamin nie był łatwy – dodaje Iza Kalisz z III LO. – Ale znacznie bardziej stresuję się przed maturą z matematyki.

Do tej części egzaminu maturzyści zasiądą we wtorek rano. Ten przedmiot (podobnie jak język polski i obcy nowożytny) jest obowiązkowy dla wszystkich na poziomie podstawowym. Chętni mogą go zdawać także w wersji rozszerzonej.

Arkusz CKE z polskiego:Pytania z matury z matematyki po zakończeniu egzaminu


Jak poszło maturzystom? Czy boją się matematyki? Sonda

Katarzyna Sierpińska:

Pisałam drugi temat, dotyczący opowiadania Idy Fink i codzienności w czasach zagłady. Nie spodziewałam się akurat takich tematów. Liczyłam bardziej na coś z pozytywizmu. Ale jakoś poszło. Teraz przede mną matematyka, angielski i historia. Najgorszy będzie egzamin z matematyki, tu stres będzie większy niż przed językiem polskim.

Anna Glas:

Myślałam, że w tematach pojawi się wojna, ale nie w takim wydaniu, jak opowiadanie Idy Fink. Dlatego pisałam temat pierwszy: o fraszce Kochanowskiego i wierszu Osieckiej. Poszło mi w miarę dobrze. Teraz czekam na matematykę, ale do tej części matury podchodzę bez stresu. Jestem dobrze przygotowana.

Agata Dziuba:

Ja też wybrałam temat numer jeden. Teksty Osieckiej znam dobrze, a Kochanowskiego powinien znać każdy. Jak mi poszło? Chyba nieźle, ale poczekajmy do ogłoszenia wyników w czerwcu. Dopiero wtedy zacznie się prawdziwy stres, na razie nie ma co się denerwować. Muszę jeszcze napisać matematykę i angielski.

Jakub Ryczek:

Pisałem o Kochanowskim i Osieckiej. Spodziewałem się czegoś z liryków, więc byłem na to przygotowany. Ale w długi weekend majowy już się uczyłem, poświęciłem ten czas na relaks i wypoczynek. Zwłaszcza, że przede mną cały maraton – pisemne egzaminy z matematyki, angielskiego i wiedzy o społeczeństwie, a potem jeszcze matury ustne.

A tak było na maturze z matematyki w 2011 roku:Więcej w serwisie Matura 2012
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!