Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

4 kwietnia 2016 r.
8:24

Koniec tańszego tankowania? Benzyna drożeje z dnia na dzień

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 19 A A

Z dnia na dzień drożeje benzyna. Już tylko na nielicznych stacjach, przy supermarketach można kupić litr „95” poniżej 3,9 zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niekorzystny trend to efekt nieznacznej, ale zawsze, podwyżki cen ropy. Ale nie tylko. – Drożeją też gotowe benzyny na giełdach. W tym tygodniu, w hurcie, litr „95” w hurcie zdrożał o 8 groszy, „98” o 15 groszy. Efekt widać na stacjach, bo benzyna drożeje od dwóch tygodni i na polskich stacjach ceny za litr „95” wahają się od 3,96 do 4,20 złotego – mówi Urszula Cieślak z BM Reflex, monitorującego ceny paliw w Polsce.

Już tylko na nielicznych stacjach można kupić benzynę „95” nieco taniej. – Ta sytuacja jednak nie potrwa zbyt długo, bo wszystkie nowe dostawy benzyny będą droższe. Oznacza to, że w nadchodzącym tygodniu paliwa nieznacznie będą drożeć, o kilka groszy na litrze – dodaje Urszula Cieślak.

W przeciwieństwie do posiadaczy pojazdów zasilanych benzyną, „dieslowcy” mają powody do zadowolenia. – Olej napędowy nieznacznie tanieje, w hurcie o 6 groszy na litrze. Wciąż są miejsca, gdzie to paliwo kosztuje nawet poniżej 3,7 zł za litr – dodaje Urszula Cieślak.

Wciąż także tani jest gaz LPG. Średnia cena litra wynosi 1,6 zł. W piątek na najtańszej w regionie stacji marketowej litr benzyny „95” kosztował 3,87 zł, „98” – 4,17 zł, ON – 3,66 zł a LPG – 1,48 zł.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 19:32
Ale i tak jest stosunkowo tanio jeszcze rok dwa temu paliwo kosztowało ok 6 zł
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 19:31
I bardzo dobrze benzyna niech sobie drożeje, aby ON był bez zmian, dodając że silniki diesla są ekonomiczniejsze to dodatkowy zysk
Avatar
ja / 4 kwietnia 2016 o 14:56

Przecież z czegoś muszą mieć pieniądze na obiecanki typu 500+

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:42
Ropa brent baryłka 38,54 38,17 38,91 -0,26% 4 kwi, 12:38 Ropa crude baryłka 36,60 36,21 36,89 -0,22% 4 kwi, 12:38 i znów ktoś okrada zwykłych ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:19
Sam koszt ropy jako surowca to około 90 groszy w cenie paliwa. Reszta to zasługa BALCEROWICZA i jego przydupasów i nastepców.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:17
"Donald Tusk udowodnił, że ceny paliw to w gruncie rzeczy sprawa polityczna. Kiedy w kampanii wyborczej w 2011 roku zaczęto grać wysokimi, sięgającymi prawie 6 zł cenami paliw, prezes Orlenu miał się wstrzymywać z bolesną dla kierowców-wyborców podwyżkę cen hurtowych. A podczas powyborczej fety, kiedy było wiadomo, że PO wygrała, premier Tusk powiedział „to teraz możesz już zrobić benzynę nawet po 7 zł”. Tak relacjonował sprawę szef Orlenu w nagranym przez kelnerów towarzyskim spotkaniu z ministrem Włodzimierzem Karpińskim. "
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:03
a w USA 2 baksy za galon
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 11:47
Podziekujcie agentom z psl za udane negocjacje z carem wszechrusi.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 11:45
"dziadowstwo i tyle. jak ropa potężnie taniała (na świecie) to u nas ledwie grosze spadło. A teraz delikatna podwyżka cen ropy na giełdach, a na stacjach od razu podwyżki ile wlezie! to dopiero złodziejstwo!" - DOKŁADNIE!
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 11:45
Komuchy z PSL wynegocjowały z putinem DOBRE CENY ROPY- najwyższe w europie, bo przecież kupujemy najmniej i do ruskich nam z transferem najdalej... Teraz gumofilce chcą zdjąć z Putina embargo, bo przecież na Krymie i w Donbasie to zielone ludki strzelały do Ukraińców a nie putin.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 19:32
Ale i tak jest stosunkowo tanio jeszcze rok dwa temu paliwo kosztowało ok 6 zł
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 19:31
I bardzo dobrze benzyna niech sobie drożeje, aby ON był bez zmian, dodając że silniki diesla są ekonomiczniejsze to dodatkowy zysk
Avatar
ja / 4 kwietnia 2016 o 14:56

Przecież z czegoś muszą mieć pieniądze na obiecanki typu 500+

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:42
Ropa brent baryłka 38,54 38,17 38,91 -0,26% 4 kwi, 12:38 Ropa crude baryłka 36,60 36,21 36,89 -0,22% 4 kwi, 12:38 i znów ktoś okrada zwykłych ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:19
Sam koszt ropy jako surowca to około 90 groszy w cenie paliwa. Reszta to zasługa BALCEROWICZA i jego przydupasów i nastepców.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:17
"Donald Tusk udowodnił, że ceny paliw to w gruncie rzeczy sprawa polityczna. Kiedy w kampanii wyborczej w 2011 roku zaczęto grać wysokimi, sięgającymi prawie 6 zł cenami paliw, prezes Orlenu miał się wstrzymywać z bolesną dla kierowców-wyborców podwyżkę cen hurtowych. A podczas powyborczej fety, kiedy było wiadomo, że PO wygrała, premier Tusk powiedział „to teraz możesz już zrobić benzynę nawet po 7 zł”. Tak relacjonował sprawę szef Orlenu w nagranym przez kelnerów towarzyskim spotkaniu z ministrem Włodzimierzem Karpińskim. "
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 12:03
a w USA 2 baksy za galon
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 11:47
Podziekujcie agentom z psl za udane negocjacje z carem wszechrusi.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 11:45
"dziadowstwo i tyle. jak ropa potężnie taniała (na świecie) to u nas ledwie grosze spadło. A teraz delikatna podwyżka cen ropy na giełdach, a na stacjach od razu podwyżki ile wlezie! to dopiero złodziejstwo!" - DOKŁADNIE!
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 11:45
Komuchy z PSL wynegocjowały z putinem DOBRE CENY ROPY- najwyższe w europie, bo przecież kupujemy najmniej i do ruskich nam z transferem najdalej... Teraz gumofilce chcą zdjąć z Putina embargo, bo przecież na Krymie i w Donbasie to zielone ludki strzelały do Ukraińców a nie putin.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 16 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 110 26

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 33 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 13 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 39 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!