czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Moto

Nie zapomnij o wycieraczkach

Dodano: 18 grudnia 2002, 16:21
Autor: p.p.

Przed nami okres jesienno-zimowych opadów deszczu i śniegu. Jest to czas wytężonej eksploatacji gumek w wycieraczkach. Od nich zależy nasze bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach.

Wycieraczki samochodowe muszą pracować w każdych warunkach. Niezależnie czy pada obfity deszcz, czy tylko mżawka. Skuteczność pracy wycieraczek zależy w dużym stopniu od stanu gumki.Wbrew pozorom skonstruowanie dobrze wykonujących swoje funkcje wycieraczek wcale nie jest proste. Szyby współczesnych samochodów są coraz większe, nachylone pod większym kontem, a zadaniem wycieraczki jest oczyszczenie co najmniej w 70 proc. szyby. Z tego powodu ich długość stale wzrasta, nierzadko osiągając wymiar aż 50 centymetrów.
Trwałość gumki od wycieraczek, niestety, nie jest długa. Agresywne środowisko, w którym musi pracować, zmieniające się warunki pogodowe i temperaturowe powodują, że trwałość gumek nie jest dłuższa jak dwa, trzy lata lub 30–40 tys. kilometrów przebiegu. Często jednak okazuje się, że wytrzymałość gumek w wycieraczkach jest znacznie krótsza, jeżeli użytkujemy wyroby kiepskiej jakości. Zdarza się że już po 10–15 tys. kilometrów przebiegu wycieraczki pozostawiają na szybie smugi, a to już jest znak, aby je wymienić.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24