Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

9 czerwca 2018 r.
19:23

Rajd Nadwiślański 2018: Wyścigi na ulicach Puław [wideo, zdjęcia]

45 11 A A

Po pierwszej pętli Rajdu Nadwiślańskiego, czyli odcinku specjalnym w Puławach, na czele klasyfikacji znalazła się załoga Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego. W związku z imprezą, zamknięto główne ulice, a na objazdach tworzyły się korki. Ruchem na głównych skrzyżowaniach kierowali policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już około południa zamknięto główne ulice w mieście kierując ruch na objazdy. Na skrzyżowaniu Skowieszyńskiej, Zielonej i Głębokiej, ruchem kierowali funkcjonariusze drogówki. Niewiele to jednak pomagało, bo z każdej strony szybko uformowały się długie kolejki aut.

Około godz. 14 przy ulicy Centralnej i Piłsudskiego zaczęli gromadzić się mieszkańcy miasta, którzy chcieli z bliska przyjrzeć się tej niecodziennej, sportowej rywalizacji. Tuż przy szarfach odgradzających tor od stref kibica, puławianie z wyciągniętymi telefonami w dłoniach obserwowali kolejne przejazdy. W gorącym powietrzu co chwila unosił się zapach jeszcze bardziej rozgrzanych opon, a ryk silników słychać było w promieniu kilku kilometrów.

Po zakończeniu pierwszego, puławskiego odcinka specjalnego, na czele Rajdu Nadwiślańskiego znalazła się załoga Tomasza Kasperczyka i pilota Damiana Sytego w fordzie fiesta R5. Tuż za nimi uplasowali się Jakub Brzeziński oraz Kamil Kozdroń w skodzie fabii R5. Podium zamknęli Filip Nivette i Kamil Heller w fordzie fiesta.

Po kolejnych odcinkach specjalnych zorganizowanych w okolicach Wilkowa i Łazisk, pierwsze miejsce obronili Kasperczyk z Sytym i to oni obecnie występują w roli faworytów do zwycięstwa w całym Rajdzie Nadwiślańskim. Przypominamy, że jest to 3 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kierowcy pytani przez dziennikarzy o wrażenia po pierwszym OS-ach mówili o piekielnie śliskim asfalcie na puławskich ulicach i problemach ze zmienną przyczepnością. Co ciekawe, powietrze w rajdówkach rozgrzewało się w sobotę do 50 stopni Celsjusza.

Sportowe auta po sobotnich zmaganiach wrócą do parku maszynowego przy ul. Mościckiego. Tam zaopiekują się nimi mechanicy, którzy przygotują rajdówki do niedzielnych odcinków specjalnych w okolicach Urzędowa. Ceremonia zakończenia i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom odbędzie się w niedzielę po południu, również w Puławach.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 11 czerwca 2018 o 07:18
Bezmyślność. Stać po zewnętrznej stronie zakrętu? Zero wyobraźni. Gdyby ktoś wypadł z trasy, to trup za trupem.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 20:32
Kto jeździ po Puławach, ten wie jakie cykle świateł są na wspomnianej wyżej Jaworowej z Piaskową, skrzyżowaniu Głęboka-Kazimierska wjazd na Skowieszyńską. W normalny dzień przejeżdża 4-6 samochodów, a wczoraj korki sięgały SP nr 6, zaś Głęboka zatkana niemal do świateł na Piłsudskiego, A tak jak napisali przedmówcy, policjanci siedzieli w kijankach. Może to ja i inni mieli pecha i nie widzieli kierujących ruchem!!!!, tylko wkurzali się, no bo jakże inaczej!!!!!!!
Avatar
d / 10 czerwca 2018 o 19:57
sorry, ale jechałam przed 18, skrzyżowanie głeboka-Zielona NIKT NIE KIEROWAŁ RUCHEM!!!! owszem policja była- w radiowozie, w cieniu pod drzewkiem..... Jaworowa-Piaskowa- nikogo z policji nie widziałam.  Stali na zagrodzonym skrzyżowaniu Piaskowa- Piłsudskiego, ale też zero kierowania ruchem. 
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 10:49
Z kim tu gadać wszystko co źle to na policję zgonić , tylko jak komuś coś ukradną albo pobiją to gdzie biegnie ie z jęzorem na brodzie.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 06:03
"jak była sygnalizacja świetlna włączona to po ma ruchem kierować ? To jedż do Warszawy i tam niech ci kierują ruchem pedanciku!!!!!!!!!!!!" Znalazł się obrońca niebieskich i znawca pisowni polskiej !!!!!!!
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 05:55
Jechałem ok. 15 tej przez Głęboką i zero kierowania!!!!!!!
Avatar
Witek / 9 czerwca 2018 o 23:14
Chociaż bardzo lubię takie widowiska, coś się dzieje w mieście to dla Włodarzy Miasta 2- Korki bez synchronizacji Policji, wiemy gorąco dzisiaj:) policjant też człowiek, włodarze wstyd totalny aby nie poinformować ludzi wyjść na ulicę, trzeba pokazać się wyborcom ani Pis ani Po, ani reszta... Wstyd wstyd wstyd.. Zero poważnej organizacji P.s. Pozdrawiam kierowcę rajdowego, który sam poczuł na skórze korki, mina bezcenna a te zdenerwowanie... przepraszamy za włodarzy...
Avatar
lbx / 9 czerwca 2018 o 22:34
Policjanci kierowali ruchem??????? Hahahaha! Siedzieli w samochodach i klimatyzowali się, podczas gdy tworzyły się koooorki. Jaworowa, skrzyzowanie na Głębokiej z Zieloną....... Aż prosiło się by któryś wyszedł i pomachał  rękami....ale przecież było tak gorąco, że groził udar. Pała z wykrzyknikiem Stróże porządku!!!!!!!!!
 co pierdzielisz,głeboka zielona kierowali.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 20:59
jak była sygnalizacja świetlna włączona to po ma ruchem kierować ? To jedż do Warszawy i tam niech ci kierują ruchem pedanciku!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 20:36
Policjanci kierowali ruchem??????? Hahahaha! Siedzieli w samochodach i klimatyzowali się, podczas gdy tworzyły się koooorki. Jaworowa, skrzyzowanie na Głębokiej z Zieloną....... Aż prosiło się by któryś wyszedł i pomachał rękami....ale przecież było tak gorąco, że groził udar. Pała z wykrzyknikiem Stróże porządku!!!!!!!!!
Avatar
olo / 11 czerwca 2018 o 07:18
Bezmyślność. Stać po zewnętrznej stronie zakrętu? Zero wyobraźni. Gdyby ktoś wypadł z trasy, to trup za trupem.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 20:32
Kto jeździ po Puławach, ten wie jakie cykle świateł są na wspomnianej wyżej Jaworowej z Piaskową, skrzyżowaniu Głęboka-Kazimierska wjazd na Skowieszyńską. W normalny dzień przejeżdża 4-6 samochodów, a wczoraj korki sięgały SP nr 6, zaś Głęboka zatkana niemal do świateł na Piłsudskiego, A tak jak napisali przedmówcy, policjanci siedzieli w kijankach. Może to ja i inni mieli pecha i nie widzieli kierujących ruchem!!!!, tylko wkurzali się, no bo jakże inaczej!!!!!!!
Avatar
d / 10 czerwca 2018 o 19:57
sorry, ale jechałam przed 18, skrzyżowanie głeboka-Zielona NIKT NIE KIEROWAŁ RUCHEM!!!! owszem policja była- w radiowozie, w cieniu pod drzewkiem..... Jaworowa-Piaskowa- nikogo z policji nie widziałam.  Stali na zagrodzonym skrzyżowaniu Piaskowa- Piłsudskiego, ale też zero kierowania ruchem. 
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 10:49
Z kim tu gadać wszystko co źle to na policję zgonić , tylko jak komuś coś ukradną albo pobiją to gdzie biegnie ie z jęzorem na brodzie.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 06:03
"jak była sygnalizacja świetlna włączona to po ma ruchem kierować ? To jedż do Warszawy i tam niech ci kierują ruchem pedanciku!!!!!!!!!!!!" Znalazł się obrońca niebieskich i znawca pisowni polskiej !!!!!!!
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 05:55
Jechałem ok. 15 tej przez Głęboką i zero kierowania!!!!!!!
Avatar
Witek / 9 czerwca 2018 o 23:14
Chociaż bardzo lubię takie widowiska, coś się dzieje w mieście to dla Włodarzy Miasta 2- Korki bez synchronizacji Policji, wiemy gorąco dzisiaj:) policjant też człowiek, włodarze wstyd totalny aby nie poinformować ludzi wyjść na ulicę, trzeba pokazać się wyborcom ani Pis ani Po, ani reszta... Wstyd wstyd wstyd.. Zero poważnej organizacji P.s. Pozdrawiam kierowcę rajdowego, który sam poczuł na skórze korki, mina bezcenna a te zdenerwowanie... przepraszamy za włodarzy...
Avatar
lbx / 9 czerwca 2018 o 22:34
Policjanci kierowali ruchem??????? Hahahaha! Siedzieli w samochodach i klimatyzowali się, podczas gdy tworzyły się koooorki. Jaworowa, skrzyzowanie na Głębokiej z Zieloną....... Aż prosiło się by któryś wyszedł i pomachał  rękami....ale przecież było tak gorąco, że groził udar. Pała z wykrzyknikiem Stróże porządku!!!!!!!!!
 co pierdzielisz,głeboka zielona kierowali.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 20:59
jak była sygnalizacja świetlna włączona to po ma ruchem kierować ? To jedż do Warszawy i tam niech ci kierują ruchem pedanciku!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 20:36
Policjanci kierowali ruchem??????? Hahahaha! Siedzieli w samochodach i klimatyzowali się, podczas gdy tworzyły się koooorki. Jaworowa, skrzyzowanie na Głębokiej z Zieloną....... Aż prosiło się by któryś wyszedł i pomachał rękami....ale przecież było tak gorąco, że groził udar. Pała z wykrzyknikiem Stróże porządku!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!