Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 czerwca 2018 r.
11:56

Zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu. Niektórzy kierowcy się pogubili

24 9 A A

Na skrzyżowaniu ulic Prymasa Wyszyńskiego z Odrodzenia oraz Jana Zamoyskiego w Zamościu od 6 czerwca obowiązuje ruch okrężny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamysłem zmiany organizacji ruchu w tym miejscu było zwiększenie przepustowości skrzyżowania. Teraz kierowcy nie muszą już obowiązkowo zatrzymywać się jadąc z kierunków ulic Odrodzenia i Jana Zamoyskiego. Ale analogicznie jadący ulicą Prymasa Wyszyńskiego nie mają już też z automatu pierwszeństwa przejazdu. Muszą ustępować pierwszeństwa wszystkim kierowcom, którzy już są na skrzyżowaniu.

Przepustowość na skrzyżowaniu się poprawiła ale każda zmiana organizacji ruchu obnaża również niefrasobliwość kierowców, którzy poruszają się po znanym sobie terenie nie patrząc na znaki, czyli "na pamięć". Taki sposób jazdy może okazać się zgubnym nie tylko dla portfela kierowcy ale również życia i zdrowia.

W pierwszym dniu funkcjonowania nowych zasad funkcjonariusze zamojskiej drogówki nie mogli narzekać na brak zajęć. Wielokrotnie musieli wyhamowywać kierowców jadących ulicą Prymasa Wyszyńskiego od strony Peowiaków i Hrubieszowskiej. Policja apeluje o wzmożoną czujnośc i zwracanie uwagi na innych kierowców a przede wszystkim na znaki.

W kolejnych dniach kierowcy nie mogą już liczyć na taryfę ulgową a zapominalscy będą karani mandatami.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LZ / 10 czerwca 2018 o 17:26
Szanowny gościu, ty "bynajmniej" nie powinieneś się wypowiadać. Dlatego zamiast wysyłać innych na kursy prawka, ja zaproponuję tobie abyś wrócił się do 4 klasy szkoły podstawowej i od niej powtarzał swoją edukację, bo jakoś kiepsko ci ona wyszła. Wiedziałbyś, że bynajmniej nie jest tożsame z przynajmniej. Jeżeli tak znasz przepisy o ruchu drogowym jak język polski, to ci rzeczywiście współczuję. Co do dobrej jazdy... pff. Statystyki zdarzeń drogowych mówią same za siebie i żadne zaklinanie przez ciebie rzeczywistości tego nie zmieni. Mianowicie osoby starsze stanowią zaledwie 1/8 do 1/9 wszystkich zdarzeń drogowych. Młode osoby 1/2. I to przy przyjęciu takich samych proporcji w ilości kierowców. Więc z całym szacunkiem mości panie, ale wsadź sobie swoje durnoty między strony sjp, który powinieneś koniecznie przeczytać.
Szanowny gościu, ty "bynajmniej" nie powinieneś się wypowiadać. Dlatego zamiast wysyłać innych na kursy prawka, ja zaproponuję tobie abyś wrócił się do 4 klasy szkoły podstawowej i od niej powtarzał swoją edukację, bo jakoś kiepsko ci ona wyszła. Wiedziałbyś, że bynajmniej nie jest tożsame z przynajmniej. Jeżeli tak znasz przepisy o ruchu drogowym jak język polski, to ci rzeczywiście współczuję. Co do dobrej jazdy... pff. Statystyki zdarzeń drogowych mówią same za siebie i żadne zaklinanie przez ciebie rzeczywistości tego nie zmien... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 10:27
Piszecie takie głupoty że jak czytam to nie wiem co mam robić śmiać się z was czy współczuć wam. Zacznijcie w końcu poznawać nowe zasady ruchu drogowego i zacznijcie żyć tym co jest teraz a nie było kiedyś, każdy pie***szy że stary kierowca jest najlepszy, a to nie prawda młodzi kierowcy bynajmniej zwracają uwagę na znaki, może nie często się do nich stosują ale zwracają na nie, uważam że takie zmiany są pozytywne jak by nie bylo dużo osób miało problem z zdaniem na tym rondzie taka zmiana może dużo zmienić i wyjść korzystniej na ruch drogowy, zmniejszyć korki, co chyba jest najważniejsze. Pozdrawiam tych co powinni się cofnąć to szkoły jazdy bo praktykę macie ale z teoria jesteście zacofani.
Piszecie takie głupoty że jak czytam to nie wiem co mam robić śmiać się z was czy współczuć wam. Zacznijcie w końcu poznawać nowe zasady ruchu drogowego i zacznijcie żyć tym co jest teraz a nie było kiedyś, każdy pie***szy że stary kierowca jest najlepszy, a to nie prawda młodzi kierowcy bynajmniej zwracają uwagę na znaki, może nie często się do nich stosują ale zwracają na nie, uważam że takie zmiany są pozytywne jak by nie bylo dużo osób miało problem z zdaniem na tym rondzie taka zmiana może dużo zmienić i wyjść korzystniej na ruch drogow... rozwiń
Avatar
Kirowca / 10 czerwca 2018 o 04:22
Haha ale bzdury piszecie
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 19:07
tak złych rozwiązań na rondach jak w zamościu nie ma nigdzie indziej!!! jeżdżą prawym pasem dookoła co to ma być? druga sprawa to taka,że kierowcy na LZ lub LZA należą do tych nie najlepszych delikatnie mówiąc... jak widzę taką rejestracje to od razu zasada ograniczonego zaufania...
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 17:04
Szanowny panie, w Zamościu nie ma i nigdy nie było ronda na które wjeżdża się z pierwszeństwem. Więc nie wiem co za bzdury pan opowiada. Skrzyżowanie na ulicy odrodzenia - zamoyskiego - wyszyńskiego to dotychczas było zwykłe skrzyżowanie, a nie żadne rondo. Wystarczy patrzeć na znaki, tam nie było znaku informującego o ruchu okrężnym. Tak samo na karolówce na ulicy szczebrzeskiej (nie szczebrzeszyńskiej jak pan pisze, bo takiej nie ma), tam obecnie znajduje się zwykłe skrzyżowanie, ze znakami stop i ustąp pierwszeństwa dla jadących z bocznych ulic. Więc gdzie ty masz tam rondo? Tam dopiero rondo będzie, bo jest w planach wraz z przebudową tamtejszej drogi, powstanie rondo na szczebrzeskiej oraz dwa nowe na skrzyżowaniu z królowej jadwigi oraz kolejne na skrzyżowaniu z sadową.
Szanowny panie, w Zamościu nie ma i nigdy nie było ronda na które wjeżdża się z pierwszeństwem. Więc nie wiem co za bzdury pan opowiada. Skrzyżowanie na ulicy odrodzenia - zamoyskiego - wyszyńskiego to dotychczas było zwykłe skrzyżowanie, a nie żadne rondo. Wystarczy patrzeć na znaki, tam nie było znaku informującego o ruchu okrężnym. Tak samo na karolówce na ulicy szczebrzeskiej (nie szczebrzeszyńskiej jak pan pisze, bo takiej nie ma), tam obecnie znajduje się zwykłe skrzyżowanie, ze znakami stop i ustąp pierwszeństwa dla jadących z bocznyc... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 15:24
kilkanaście lat temu pod zamkiem wprowadzono ruch okrężny - wiele stłuczek, wiele mandatów mimo wprost wzorcowego oznakowania - za jazdę "na pamięć" kierowcy powinni być bezwzględnie karani półrocznym zatrzymaniem uprzwnień
Avatar
Kierowca / 9 czerwca 2018 o 14:10
Nie ma takiej ulicy "Szczebrzeszynskiej" 
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 13:44
brawo!!! w koncu małymi krokami Zamość po latach bycia w erze jazdy na rondach na starych zasadach wraca do ery cywilizowanej organizacji ruchu na rondach ktora obowiazuje w calej Polsce.dotychczas tylko w Zamosciu inaczej jak w calej Polsce i na swiecie obowiazywala zasada ze wjezdzajac na rondo mialo sie pierwszenstwo co jest oczywiscie glupota bo ronda maja wyhamowywac ruch i powodowac bezpieczne bezkolizyjne pokonanie takiego skrzyzowania.widac bylo to zwlaszcza w lnie jak przyjezdza gosc z zamostia i on jest panem na rondzie i powoduje tylko kolizje.Panie Prezydencie Zamoscie niech Pan zmienie organizacje ruchu tez na rondzie na Szczebrzeszynskiej!!!
brawo!!! w koncu małymi krokami Zamość po latach bycia w erze jazdy na rondach na starych zasadach wraca do ery cywilizowanej organizacji ruchu na rondach ktora obowiazuje w calej Polsce.dotychczas tylko w Zamosciu inaczej jak w calej Polsce i na swiecie obowiazywala zasada ze wjezdzajac na rondo mialo sie pierwszenstwo co jest oczywiscie glupota bo ronda maja wyhamowywac ruch i powodowac bezpieczne bezkolizyjne pokonanie takiego skrzyzowania.widac bylo to zwlaszcza w lnie jak przyjezdza gosc z zamostia i on jest panem na rondzie i powoduje ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 13:00
W czym problem wobec tego? Oznakowanie pionowe i poziome jest jednoznaczne..
Avatar
LZ / 10 czerwca 2018 o 17:26
Szanowny gościu, ty "bynajmniej" nie powinieneś się wypowiadać. Dlatego zamiast wysyłać innych na kursy prawka, ja zaproponuję tobie abyś wrócił się do 4 klasy szkoły podstawowej i od niej powtarzał swoją edukację, bo jakoś kiepsko ci ona wyszła. Wiedziałbyś, że bynajmniej nie jest tożsame z przynajmniej. Jeżeli tak znasz przepisy o ruchu drogowym jak język polski, to ci rzeczywiście współczuję. Co do dobrej jazdy... pff. Statystyki zdarzeń drogowych mówią same za siebie i żadne zaklinanie przez ciebie rzeczywistości tego nie zmieni. Mianowicie osoby starsze stanowią zaledwie 1/8 do 1/9 wszystkich zdarzeń drogowych. Młode osoby 1/2. I to przy przyjęciu takich samych proporcji w ilości kierowców. Więc z całym szacunkiem mości panie, ale wsadź sobie swoje durnoty między strony sjp, który powinieneś koniecznie przeczytać.
Szanowny gościu, ty "bynajmniej" nie powinieneś się wypowiadać. Dlatego zamiast wysyłać innych na kursy prawka, ja zaproponuję tobie abyś wrócił się do 4 klasy szkoły podstawowej i od niej powtarzał swoją edukację, bo jakoś kiepsko ci ona wyszła. Wiedziałbyś, że bynajmniej nie jest tożsame z przynajmniej. Jeżeli tak znasz przepisy o ruchu drogowym jak język polski, to ci rzeczywiście współczuję. Co do dobrej jazdy... pff. Statystyki zdarzeń drogowych mówią same za siebie i żadne zaklinanie przez ciebie rzeczywistości tego nie zmien... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2018 o 10:27
Piszecie takie głupoty że jak czytam to nie wiem co mam robić śmiać się z was czy współczuć wam. Zacznijcie w końcu poznawać nowe zasady ruchu drogowego i zacznijcie żyć tym co jest teraz a nie było kiedyś, każdy pie***szy że stary kierowca jest najlepszy, a to nie prawda młodzi kierowcy bynajmniej zwracają uwagę na znaki, może nie często się do nich stosują ale zwracają na nie, uważam że takie zmiany są pozytywne jak by nie bylo dużo osób miało problem z zdaniem na tym rondzie taka zmiana może dużo zmienić i wyjść korzystniej na ruch drogowy, zmniejszyć korki, co chyba jest najważniejsze. Pozdrawiam tych co powinni się cofnąć to szkoły jazdy bo praktykę macie ale z teoria jesteście zacofani.
Piszecie takie głupoty że jak czytam to nie wiem co mam robić śmiać się z was czy współczuć wam. Zacznijcie w końcu poznawać nowe zasady ruchu drogowego i zacznijcie żyć tym co jest teraz a nie było kiedyś, każdy pie***szy że stary kierowca jest najlepszy, a to nie prawda młodzi kierowcy bynajmniej zwracają uwagę na znaki, może nie często się do nich stosują ale zwracają na nie, uważam że takie zmiany są pozytywne jak by nie bylo dużo osób miało problem z zdaniem na tym rondzie taka zmiana może dużo zmienić i wyjść korzystniej na ruch drogow... rozwiń
Avatar
Kirowca / 10 czerwca 2018 o 04:22
Haha ale bzdury piszecie
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 19:07
tak złych rozwiązań na rondach jak w zamościu nie ma nigdzie indziej!!! jeżdżą prawym pasem dookoła co to ma być? druga sprawa to taka,że kierowcy na LZ lub LZA należą do tych nie najlepszych delikatnie mówiąc... jak widzę taką rejestracje to od razu zasada ograniczonego zaufania...
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 17:04
Szanowny panie, w Zamościu nie ma i nigdy nie było ronda na które wjeżdża się z pierwszeństwem. Więc nie wiem co za bzdury pan opowiada. Skrzyżowanie na ulicy odrodzenia - zamoyskiego - wyszyńskiego to dotychczas było zwykłe skrzyżowanie, a nie żadne rondo. Wystarczy patrzeć na znaki, tam nie było znaku informującego o ruchu okrężnym. Tak samo na karolówce na ulicy szczebrzeskiej (nie szczebrzeszyńskiej jak pan pisze, bo takiej nie ma), tam obecnie znajduje się zwykłe skrzyżowanie, ze znakami stop i ustąp pierwszeństwa dla jadących z bocznych ulic. Więc gdzie ty masz tam rondo? Tam dopiero rondo będzie, bo jest w planach wraz z przebudową tamtejszej drogi, powstanie rondo na szczebrzeskiej oraz dwa nowe na skrzyżowaniu z królowej jadwigi oraz kolejne na skrzyżowaniu z sadową.
Szanowny panie, w Zamościu nie ma i nigdy nie było ronda na które wjeżdża się z pierwszeństwem. Więc nie wiem co za bzdury pan opowiada. Skrzyżowanie na ulicy odrodzenia - zamoyskiego - wyszyńskiego to dotychczas było zwykłe skrzyżowanie, a nie żadne rondo. Wystarczy patrzeć na znaki, tam nie było znaku informującego o ruchu okrężnym. Tak samo na karolówce na ulicy szczebrzeskiej (nie szczebrzeszyńskiej jak pan pisze, bo takiej nie ma), tam obecnie znajduje się zwykłe skrzyżowanie, ze znakami stop i ustąp pierwszeństwa dla jadących z bocznyc... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 15:24
kilkanaście lat temu pod zamkiem wprowadzono ruch okrężny - wiele stłuczek, wiele mandatów mimo wprost wzorcowego oznakowania - za jazdę "na pamięć" kierowcy powinni być bezwzględnie karani półrocznym zatrzymaniem uprzwnień
Avatar
Kierowca / 9 czerwca 2018 o 14:10
Nie ma takiej ulicy "Szczebrzeszynskiej" 
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 13:44
brawo!!! w koncu małymi krokami Zamość po latach bycia w erze jazdy na rondach na starych zasadach wraca do ery cywilizowanej organizacji ruchu na rondach ktora obowiazuje w calej Polsce.dotychczas tylko w Zamosciu inaczej jak w calej Polsce i na swiecie obowiazywala zasada ze wjezdzajac na rondo mialo sie pierwszenstwo co jest oczywiscie glupota bo ronda maja wyhamowywac ruch i powodowac bezpieczne bezkolizyjne pokonanie takiego skrzyzowania.widac bylo to zwlaszcza w lnie jak przyjezdza gosc z zamostia i on jest panem na rondzie i powoduje tylko kolizje.Panie Prezydencie Zamoscie niech Pan zmienie organizacje ruchu tez na rondzie na Szczebrzeszynskiej!!!
brawo!!! w koncu małymi krokami Zamość po latach bycia w erze jazdy na rondach na starych zasadach wraca do ery cywilizowanej organizacji ruchu na rondach ktora obowiazuje w calej Polsce.dotychczas tylko w Zamosciu inaczej jak w calej Polsce i na swiecie obowiazywala zasada ze wjezdzajac na rondo mialo sie pierwszenstwo co jest oczywiscie glupota bo ronda maja wyhamowywac ruch i powodowac bezpieczne bezkolizyjne pokonanie takiego skrzyzowania.widac bylo to zwlaszcza w lnie jak przyjezdza gosc z zamostia i on jest panem na rondzie i powoduje ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 13:00
W czym problem wobec tego? Oznakowanie pionowe i poziome jest jednoznaczne..
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!