23:54

Podhale Nowy Targ – Wisła Puławy 1:1. Nadal niepokonani

0 0 A A
(fot. KS WISŁA PUŁAWY)

W sobotę wieczorem na boisku w Nowym Targu spotkały się dwie drużyny, które w tym roku jako jedyne nie przegrały jeszcze w lidze. Po końcowym gwizdku nic się w tym temacie nie zmieniło. Podhale prowadziło z Wisłą Puławy, ale lider tabeli wyrównał i obie ekipy dopisały do swoich kont po punkcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W pierwszej połowie groźniejsi byli goście, ale po 45 minutach jednak prowadzili gospodarze. Już w 10 minucie o gola mógł się pokusić Adrian Paluchowski, ale najlepszy snajper grupy czwartej huknął nad bramką.

Niedługo później Duma Powiśla miała dwa rzuty wolne z rzędu. Pierwszy zakończył się uderzeniem w mur Bartłomieja Bartosiaka, a drugi dużo lepszą próbą Łukasza Kacprzyckiego. Niestety, piłka nieznacznie minęła słupek bramki rywali.

W 40 minucie Patryk Serafin zauważył, że Piotr Owczarzak za daleko wyszedł z bramki i chociaż zawodnik gospodarzy był jeszcze na… swojej połowie to zdecydował się na strzał. Wyszło kapitalnie, bo golkiper Wisły nie zdążył wrócić między słupki, a piłka wylądowała w siatce. Do przerwy puławianom nie udało się doprowadzić do remisu. Szybko po zmianie stron najlepszą okazję miał Paluchowski. Tym razem doświadczony napastnik stanął oko w oko z Maciejem Styrczulą, ale ten pojedynek przegrał.

W 53 minucie Michał Grunt mógł podwyższyć na 2:0 jednak z najbliższej odległości nie trafił w bramkę. Zmarnowana okazja zemściła się tuż po godzinie gry. Sprawy w swoje nogi wziął Przemysław Skałecki. „Skała” odebrał piłkę jednemu z rywali i sam postanowił zakończyć akcję pięknym strzałem w okienko.

Podopieczni Mariusza Pawlaka na pewno lepiej spisywali się po przerwie i mogli pójść za ciosem. Styrczula ponownie stanął na wysokości zadania i wygrał pojedynek z Kasprzyckim. Do końcowego gwizdka obie drużyny walczyły o trzy punkty, ale wynik nie uległ już zmianie. W efekcie, zarówno Podhale, jak i Wisła przedłużyły passę meczów bez porażki w tym roku.

W następnym tygodniu lider tabeli znowu rozegra dwa spotkania. W środę zmierzy się w zaległym meczu z Siarką Tarnobrzeg, a w sobotę dojdzie do meczu na szycie z Sokołem Sieniawa.

Podhale Nowy Targ – Wisła Puławy 1:1 (1:0)

Bramki: Serafin (40) – Skałecki (62).

Podhale: Styrczula – Janso, Jeziorski, Tkocz, Dynarek, Tonia, Mianowany, Serafin (87 Kobylarczyk), Surmiak (55 Palacz), Molis (69 Bryja), Grunt (69 Lepiarz).

Wisła: Owczarek – Cheba, Pielach, Cyfert, Kuban, Kacprzycki (84 Zając), Skałecki, Kondracki (65 W. Puton), Bartosiak (65 Ednilson), Drozdowicz, Paluchowski.

Żółte kartki: Wiech – Jeziorski.

Sędziował: Adam Jamka (Kielce).

e-Wydanie

Najlepsi z najlepszych ratowali życie na ulicach Lublina
Zdjęcia/Film
film

Wybuch gazu, urwana kończyna, wypadek komunikacyjny, urazy czaszki, rozcięcia, zakrztuszenia i udary - z takimi wyzwaniami w sobotę mierzyli się uczestnicy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego. Do godz. 6 odnotowano kilkanaście wykroczeń
WYBORY 2024

O godzinie 7:00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szef PKW: Pracownicy zgodnie twierdzą, że nie pamiętają tak spokojnych wyborów.

Melanż na dachu
foto

Weekend w Lublinie nie musi być nudny. Zobaczcie, co się działo na Nocy Kultury w Przystań na dachu. Najbardziej imprezowy dach w Lublinie nie zwalnia tempa. Tak się bawi Lublin!

Zatańczyli pod gołym niebem. „Noc Świętojańska” z Kaniorowcami
Foto

Tańce, muzyka i tradycyjne obrzędy. W Ogrodzie Saskim odbył się folklorystyczny koncert z okazji zbliżającego się słowiańskiego święta.

Adam Abramowicz

Strzegł interesów przedsiębiorców. Koniec kadencji Abramowicza

W czerwcu kończy się 6-letnia kadencja Adama Abramowicza jako Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jego następcę wskaże premier Donald Tusk.

Burze, grad i ulewy. Alert dla całego województwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Lubelszczyzny. Prognozowane są burze, silne opady deszczu i grad.

Grzegorz Białek podkreśla, że Lewart na awans zapracował zarówno jesienią, jak i wiosną

Grzegorz Białek (Lewart Lubartów): Chcemy zbudować drużynę, która zostanie w III lidze na dłużej

Rozmowa z Grzegorzem Białkiem, trenerem Lewartu Lubartów

Noc Kultury w Pszczole
foto

W Pięknej Pszczole odpalono nowy, letni cykl imprezowy Sting & Swing. Mamy zdjęcia z tej imprezy! Na tarasie było jak zwykle, czyli totalny chill, dyskusje, flirt, kanapy, leżaki i letnie napoje...W klubie parkiet rozkręcił Paulsen. Tak się bawi Lublin!

Niebezpieczne odpady w centrum Zamościa? Radny jest oburzony
Zamość

Lubelski przedsiębiorca chce rozbudować swój funkcjonujący w Zamościu punkt składowania odpadów. Złożył w związku z tym wniosek w magistracie. Decyzji jeszcze nie ma, ale jeden z radnych już jest zdecydowanie na „nie”.

Julita po raz pierwszy poszła do gastronomii w wakacje, po 2 klasie technikum. W tym czasie dostawała jedynie 50 zł kieszonkowego od swoich dziadków
MAGAZYN

Pokolenie Z idzie do wakacyjnej pracy

Mogli wyjechać w góry, lub na Mazury. Albo leniwie spędzić wolny czas przed komputerem. Zdecydowali się jednak na dodatkowy zarobek. Pieniądze wraz z wiekiem coraz bardziej są potrzebne, a w roku szkolnym nie każdy może w końcu dorobić

Marcin Pigiel zdobył w Świdniku swoją ósmą ligową bramkę

Podlasie wygrało z Avią w Świdniku. „Nie mogli znaleźć na nas sposobu”

Dwie porażki na koniec sezonu zanotowali piłkarze Avii Świdnik i zakończyli sezon 23/24 na czwartym miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce żółto-niebiescy musieli uznać wyższość Podlasia Biała Podlaska, z którym przegrali 0:1. Goście zgarnęli komplet punktów mimo że od 55 minuty grali w dziesiątkę

Tomasz Złomańczuk wcześniej pracował właśnie w Chełmiance, w której dodatkowo zagrał jego syn Marcel

Orlęta Spomlek zakończyły sezon remisem w Chełmie, wyjątkowy mecz trenera Złomańczuka

Na koniec sezonu Orlęta Spomlek przerwały serię porażek. Drużyna Tomasza Złomańczuka zremisowała na wyjeździe z Chełmianką 2:2, chociaż jeszcze w 86 minucie przegrywała 0:2.

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Lublin
Zdjęcia

III Pielgrzymka papieża Jana Pawła II w Polsce odbyła się między 8 a 14 czerwca 1987 roku. Papież w ciągu siedmiu dni odwiedził: Warszawę, Lublin, Tarnów, Kraków, Szczecin, Gdynię, Gdańsk, Częstochowę i Łódź.