sobota, 24 marca 2018 r.

Polecamy

Agata Zwierzyńska i Małgorzata Karwicka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2015, 13:01

Wspólnie tworzą Niezależną Grupę Projektową "Piękno Panie". To jedna z niewielu nieformalnych inicjatyw w Lublinie wspierających młodych twórców, artystów i sztukę zaangażowaną w działania społeczne. Zawodowo zajmują się projektowaniem wnętrz, scenografii i sztuki użytkowej, ale od zawsze interesowała je niekomercyjna strona kreacji i jej oddziaływanie. - Mówiąc o przedsiębiorczości w tej dziedzinie: sukces finansowy w środowisku kultury to zjawisko dość abstrakcyjnie, dlatego też w naszym przypadku miarą sukcesu stała się dla nas liczba zrealizowanych projektów i inicjatyw, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie różnych środowisk Lublina - zaznaczają. - W ciągu dwóch lat nasza mała prywatna galeria "Piękno Panie" była miejscem promocji kultury i sztuki; wystaw młodych artystów, salą koncertową, sceną dla niszowych spektakli i działań side-specyfic, pracownią otwartą. Miejscem, gdzie odbyły się aukcje charytatywne, panele dyskusyjne, imprezy integracyjne, warsztaty.

Realizują projekty artystyczno-społeczne w przestrzeni miejskiej, takie jak recyclingowa instalacja z surowców poruszająca problem konsumpcjonizmu i świadomości ekologicznej. Wspomagają własną przestrzenią akcje dobroczynne, aukcje celowe, a do dużych wydarzeń charytatywnych przygotowują scenografie.

Najbardziej dumne są z tego, że udało nam się pozyskać zaufanie mieszkańców Starego Miasta i stworzyć płaszczyznę do wspólnego działania. Z dziećmi zrealizowały projekt fotografii analogowej, zakończony wyjątkową wystawą zdjęć Starego Miasta wykonanych przez jego najmłodszych mieszkańców. Jesienią udało im się zakończyć pierwszy etap rewitalizacji zaniedbanego podwórka przy ul. Jezuickiej przeprowadzony wspólnie z mieszkańcami dzielnicy. - Kochamy to co robimy i dopóki będziemy mogły, chcemy zmieniać szarą rzeczywistość.

Jeśli chcesz oddać głos na Panią Agatę i Panią Małgorzatę, wyślij SMS o treści KOBIETA.18 pod numer 71466. Koszt jednego SMS-a 1,23 zł z VAT
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!