Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

1 września 2017 r.
7:57

Nabór do pracy w Inspekcji Transportu Drogowego. Kilkuset chętnych

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
21 10 A A

Obecnie w urzędzie miasta trwa kilkudniowa rekrutacja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do pracy w wydziale Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białej Podlaskiej zgłosiło się aż 350 chętnych.

Na początek w wydziale Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD ma pracować 20 osób. – Nasze komisje pracują tu cztery dni. Najpierw jest etap pisemny, a później rozmowy z kandydatami – mówi Piotr Zakrzewski dyrektor generalny GITD.

– Szukamy podreferendarzy i referendarzy. Na to drugie stanowisko potrzebne są studia wyższe – dodaje Zakrzewski.

Ale jego zdaniem to stanowiska, na których "każdy młody na rynku pracy, zdolny, inteligentny człowiek" sobie poradzi. Wydział ma ruszyć dokładnie 16 września.

– Pracownicy w Białej Podlaskiej będą zajmować się postępowaniami administracyjnymi, będą wydawać decyzje związane z elektronicznym poborem opłat – precyzuje dyrektor generalny.

– Bezrobocie w Białej to ponad 12 proc., a w Warszawie tylko 2 proc. Chcemy wykorzystać potencjał tego miasta i poprawić te statystyki, znajdując dobrych pracowników – podkreśla pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego Cezary Jurkowski, dyrektor Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD.

Z kolei, zdaniem prezydenta Dariusza Stefaniuka tak właśnie powinna wyglądać decentralizacja. – Instytucje państwowe z Warszawy powinny wyprowadzać się do mniejszych ośrodków na ścianie wschodniej i tu szukać osób do pracy. To trafienie w punkt, świadczy o tym liczba kandydatów. Widać, że ludzie z naszego regionu chcą pracować w służbach mundurowych – zaznacza prezydent.

– Będę namawiał premiera Morawieckiego aby rozwijać taką koncepcję, aby utworzyć tu dużo większy wydział GITD, może też innych instytucji, właśnie w Polsce wschodniej. Mamy świetnie wykształconych ludzi, którzy chcą tu mieszkać, a nie wyjeżdżać do Warszawy – podkreśla Stefaniuk.

Biura wydziału GITD znajdą się w budynku przy ulicy Brzeskiej 41. Miasto zapewni blisko 300 mkw. powierzchni użytkowej. Obecnie, dużą część obiektu wynajmuje od miasta starostwo powiatowe. Za kilka lat zatrudnienie w bialskim wydziale ma sie zwiększyć.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 21:20
Po pierwsze żadne służby mundurowe, a urzędnicy. Po drugie gdzie informacja o zarobkach - wstyd podać? 2200 zł brutto to pewnie max. Wydmuszka - nie instytucja. To się w głowie nie mieści, że ten twór dalej funkcjonuje w obecnej postaci. Dualizm (WITD sobie - GITD sobie) i bałagan - oto ITD.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 08:27
Służby mundurowe???? Jasne.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 16:14
jakie słuzby mundurowe???? to jakaś pomyłka...
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 14:46
DARMOZJAD BUDŻETU PAŃSTWOWEGO W NATARCIU.PO CO POLSCE TYLU URZĘDNIKÓW ?.KTO ICH UTRZYMA JAK SPADA PKB.KTO SIĘ NAD TYM ZASTANAWIAŁ ?.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 13:39
Należy kierowcom aut spalinowych docisnąć twardo śrubę. Kawiarnie z parkingami zarabiają mniej niż kawiarnie z ogrodami. Kierowcy są mniej dochodowi dla miejskich sklepów, niż piesi czy rowerzyści. A ich złom zajmuje dużo miejsca. Docisnąc śrubę, za karę, za hałas, za truciznę z rur wydechowych. Tak na paliwie, jak i kosztach administracyjnych dokumentów, PJ, oraz obsługi aut. W ten sposób przejdą na polskie auta elektryczne i wesprą polskie marki. Docisnąć śrubę spaliniarzom i hałaśliwym motocyklistom!!! TYLKO TESLA! TYLKO URSUS!
Avatar
Podpis / 1 września 2017 o 12:46
undefined napisał:
Jestem obywatelem Ukraini czy moge aplikowacz tam? Studiował w Lwovie.
 Jeśli dodatkowo jesteś czarnym, arabem albo chociaż pederastą, to możesz aplikować. Najwyżej Cię obśmieją.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 10:26
to taki zabieg PR-owski urzędującego prezydenta. nie udało się stworzyć miejsc pracy w Białej Podlaskiej to chociaż powiększą rzesze urzędniczych darmozjadów aby móc powiedzieć, że obietnice wyborcze stworzenia nowych miejsc pracy zostały spełnione. Ot takie mydlenie oczu przez rządzących.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 10:04
To gdzie jest ta likwidacja ITD? PiSowskie zakłamanie.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 09:01
w takim razie pracuj na Ukrainie.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 08:30
Jestem obywatelem Ukraini czy moge aplikowacz tam? Studiował w Lwovie.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 21:20
Po pierwsze żadne służby mundurowe, a urzędnicy. Po drugie gdzie informacja o zarobkach - wstyd podać? 2200 zł brutto to pewnie max. Wydmuszka - nie instytucja. To się w głowie nie mieści, że ten twór dalej funkcjonuje w obecnej postaci. Dualizm (WITD sobie - GITD sobie) i bałagan - oto ITD.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 08:27
Służby mundurowe???? Jasne.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 16:14
jakie słuzby mundurowe???? to jakaś pomyłka...
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 14:46
DARMOZJAD BUDŻETU PAŃSTWOWEGO W NATARCIU.PO CO POLSCE TYLU URZĘDNIKÓW ?.KTO ICH UTRZYMA JAK SPADA PKB.KTO SIĘ NAD TYM ZASTANAWIAŁ ?.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 13:39
Należy kierowcom aut spalinowych docisnąć twardo śrubę. Kawiarnie z parkingami zarabiają mniej niż kawiarnie z ogrodami. Kierowcy są mniej dochodowi dla miejskich sklepów, niż piesi czy rowerzyści. A ich złom zajmuje dużo miejsca. Docisnąc śrubę, za karę, za hałas, za truciznę z rur wydechowych. Tak na paliwie, jak i kosztach administracyjnych dokumentów, PJ, oraz obsługi aut. W ten sposób przejdą na polskie auta elektryczne i wesprą polskie marki. Docisnąć śrubę spaliniarzom i hałaśliwym motocyklistom!!! TYLKO TESLA! TYLKO URSUS!
Avatar
Podpis / 1 września 2017 o 12:46
undefined napisał:
Jestem obywatelem Ukraini czy moge aplikowacz tam? Studiował w Lwovie.
 Jeśli dodatkowo jesteś czarnym, arabem albo chociaż pederastą, to możesz aplikować. Najwyżej Cię obśmieją.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 10:26
to taki zabieg PR-owski urzędującego prezydenta. nie udało się stworzyć miejsc pracy w Białej Podlaskiej to chociaż powiększą rzesze urzędniczych darmozjadów aby móc powiedzieć, że obietnice wyborcze stworzenia nowych miejsc pracy zostały spełnione. Ot takie mydlenie oczu przez rządzących.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 10:04
To gdzie jest ta likwidacja ITD? PiSowskie zakłamanie.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 09:01
w takim razie pracuj na Ukrainie.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 08:30
Jestem obywatelem Ukraini czy moge aplikowacz tam? Studiował w Lwovie.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!