III liga gr. IV

28 października 2023 r.
16:19

Prowadziła Chełmianka, prowadziła Avia, ale derby zakończyły się remisem

Avia prowadziła w końcówce meczu z Chełmianką 2:1, ale nie utrzymała korzystnego wyniku (fot. Avia Świdnik/facebook)

Derby w Chełmie nie zawiodły. Pierwsza połowa należała do Chełmianki, która zasłużenie prowadziła 1:0. W drugiej odsłonie lepsza była jednak Avia. Piłkarze Łukasza Mierzejewskiego zdobyli dwa gole i wydawało się, że zgarną trzy punkty. Końcówka meczu, to znowu lepsza postawa gospodarzy, którzy wyrównali na 2:2, a mogli nawet wygrać.

Od pierwszego gwizdka inicjatywa należała do drużyny Grzegorza Bonina. W 16 minucie biało-zieloni wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym świetnie w polu karnym zachował się Kacper Wiatrak, który piętą skierował piłkę do siatki. 90 sekund później mógł odpowiedzieć Roman Mykytyn. Zabrakło jednak przede wszystkim dobrego przyjęcia, bo akcja gości nie skończyła się nawet strzałem.

W kolejnych fragmentach klarownych sytuacji nie było. Dopiero w końcówce coś zaczęło się dziać pod bramką Sebastiana Ciołka. W 39 minucie Wojciech Kalinowski mierzył tuż przy słupku, ale bramkarz Chełmianki odbił strzał rywala, a po chwili także dogranie wzdłuż bramki Patryka Małeckiego. Niedługo później Tomasz Zając skiksował w dogodnej sytuacji, a za chwilę Kalinowski ni to strzałem, ni to podaniem oddał piłkę Ciołkowi.

Druga połowa zaczęła się od niezbyt groźnych uderzeń: Bartłomieja Korbeckiego i Krystiana Mroczka. Kolejne fragmenty, to zdecydowana przewaga ekipy ze Świdnika. Nie minął kwadrans po zmianie stron, a już było po jeden. Po rzucie rożnym, w zamieszaniu pod bramką gospodarzy strzał oddał Kamil Rozmus, a piłka odbiła się jeszcze od Rafała Kursy i wylądowała w siatce.

Później kilka razy w szesnastce miejscowych było gorąco, aktywny był zwłaszcza wprowadzony od razu po przerwie Bekzod Akhmedov. To on w 69 minucie sprytnie zagrał między nogami rywala do Małeckiego. „Mały” miał sporo czasu i miejsca, ale huknął bardzo źle i bardzo wysoko nad bramką. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem wreszcie odpowiedział zespół trenera Bonina. Najpierw była groźna centra w pole karne, a później z bliska dwa razy uderzał Mroczek. Akcję przerwał jednak sędzia, który pokazał spalonego.

W 81 minucie Avia dopięła swego i po ładnej akcji wyszła na prowadzenie. Akhmedov zagrał do Marcela Myszki. Pierwszy strzał młodzieżowca zdołał obronić Ciołek, ale nie złapał futbolówki. Myszka poszedł za akcją i z bliska dopełnił jedynie formalności. Szkoleniowiec biało-zielonych od razu dokonał potrójnej zmiany. I szybko przyszły efekty. W 88 minucie po rzucie wolnym, do odbitej piłki w szesnastce dopadł Bartłomiej Korbecki i mocnym uderzeniem trafił na 2:2.

Minęło dosłownie kilkadziesiąt sekund, a powinno być 3:2. Jakimś cudem Jakub Knap z „piątki” nie trafił jednak w bramkę. Spore pretensje do arbitra miał po chwili Kursa, dlatego w mgnieniu oka obejrzał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną.

Chełmianka miała jeszcze kilka minut, żeby wykorzystać grę w liczebnej przewadze. Było kilka wrzutek, groźny strzał z dystansu, z którym Tadeusz Grabowski miał spore problemy, ale trzeci gol dla miejscowych nie padł. W szóstej, dodatkowej minucie rzut wolny wykonywał jeszcze Wojciech Białek. Jego centra nie przeszła jednak pierwszego obrońcy. W efekcie, derby w Chełmie zakończyły się podziałem punktów.

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik 2:2 (1:0)

Bramki: Wiatrak (16), Korbecki (88) – Kursa (58), Myszka (81).

Chełmianka: Ciołek – Wiatrak, Piekarski, Płocki (85 Groborz), Nowak (85 Konojacki), Ofiara, Marchuk (85 Knap), Bednara (72 Stępień), Korbecki, Karbownik, Mroczek.

Avia: Grabowski – Myszka, Kursa, Mykytyn, Rozmus, Uliczny, Popiołek, Kalinowski (46 Akhmedov), Zając (56 Zagórski), Małecki (78 Rak), Paluchowski (75 Białek).

Czerwona kartka: Kursa (Avia, 89 min, za drugą żółtą).

Mniej bólu, mniej powikłań. Robot da Vinci pomaga w leczeniu raka pęcherza moczowego
MEDYCYNA

W szpitalu przy al. Kraśnickiej po raz pierwszy usunięto pęcherz moczowy z użyciem robota. Pozwala to zmniejszyć ból, ograniczyć utratę krwi ii przyspieszyć rekonwalescencję.

Na rowerze po drodze krajowej. Razem miały ponad 3 promile
NOCNY PATROL

Policjanci z Łabunia zatrzymali dwie rowerzystki poruszające się drogą krajową. Obie były pod wpływem alkoholu.

Anabilis przy ulicy Lubartowskiej
MIEJSCA

Skarby Kultury Przestrzeni: Zielono i słodko

Cukiernię Anabilis od zgiełku ulicy Lubartowskiej odgradza roślinny ogródek. Klienci spędzają czas w zielonej atmosferze, a przechodniom trudno oderwać od niego wzrok. W 2023 roku cukiernia została laureatem plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni „Biznes i Zieleń” – rozmowa z Urszulą Wisowską, właścicielką.

Bez badań, bez ratowników. Do wody na własne ryzyko
WAKACJE NAD WODĄ

Tylko Grabniak i Sumin na Pojezierzu Łeczyńsko-Włodawskim są tym roku zgłoszone jako kąpieliska. W pozostałych akwenach, na przykład w Jeziorze Piaseczno czy Łukcze, można kąpać się tylko na własną odpowiedzialność.

Wallenroda: Zamkną część ulicy. Parkować też nie będzie można
LUBLIN

W czwartek (13 czerwca) rano drogowcy rozpoczynają nowy etap prac przy rozbudowie ul. Wallenroda. Pracy im nie zabraknie, co oznacza niestety spore utrudnienia.

113 szkół w akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum
WSPARCIE

133 387 złotych – taką kwotę zebrano w 113 szkołach z Lublina i naszego województwa podczas XIV edycji akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum. Jej organizatorem jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Stracił panowanie nad pojazdem. Na ratunek nie było szans

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Żółkiew. Kierowca zginął na miejscu.

Na ekspresówce jechał na wstecznym
WIDEO

Obywatel Ukrainy na drodze ekspresowej stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym. Podczas zatrzymania był agresywny. Został ukarany wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów.

Co kraj, to obyczaj – jak najlepiej płacić za wakacjach?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i pewnie część z Was wybrała już destynację, zarezerwowała wycieczkę, myślami spakowała walizki i jest przekonana, że pozostaje jedynie czekać. Czy aby na pewno? Tym, o czym warto pomyśleć jeszcze przed podróżą bez wątpienia jest kwestia sposobu realizowania płatności na miejscu.

Jak obniżyć rachunki za prąd i jednocześnie dbać o środowisko dzięki współpracy z Nasz Prąd?

Współcześnie coraz większą uwagę przykłada się do ochrony środowiska. Jesteśmy coraz bardziej świadomi zmian zachodzących na naszej planecie, dlatego poszukujemy ekologicznych rozwiązań w wielu aspektach życia. Rosnące rachunki za prąd powodują, że wiele osób dodatkowo szuka wyjścia ze spirali narastających kosztów, odnajdując prawdziwą korzyść w odnawialnych źródłach energii. Co wspólnego mają rachunki z dbaniem o środowisko?

Podcast „Dla WAS” – Nowy odcinek już dziś o 18:00!
DLA WAS

Już dziś o godzinie 18:00 zapraszamy na najnowszy odcinek podcastu „Dla WAS”. Tym razem prowadzący przygotowali wyjątkowy temat – uzależnienia. Gościem specjalnym odcinka jest Alicja Wnuczek-Michalczewska, psycholożka i psychoterapeutka, specjalistka w dziedzinie uzależnień.

Zawodniczka Cementu-Gryfa Chełm wywalczył brązowy medal podczas międzynarodowych zawodów w Budapeszcie

Katarzyna Krawczyk i Anhelina Łysak na podium zawodów w Budapeszcie

Chełmianki na podium międzynarodowych zawodów Polyak Imre & Varga Janos Memorial Ranking Series, które rozegrane zostały w Budapeszcie

Prowizoryczny opatrunek uratował życie 20-latki

O uratowaniu życia decydują sekundy. Przekonali się o tym funkcjonariusze lubelskiego wydziału wywiadowczego, którzy ruszyli na pomoc młodej kobiecie, która leżała w kałuży krwi. Życie uratowała sznurówka i długopis.

Kibice z Zamościa w czasie dopingowania reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Turcją.
Zdjęcia

Wkrótce EURO 2024. Gdzie będzie strefa kibica w Lublinie?

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się EURO 2024 rozgrywane w tym roku w Niemczech. Kiedy dwa tygodnie temu pytaliśmy czy w Lublinie pojawi się strefa kibica w związku z tym turniejem miasto jeszcze analizowało taką możliwość. Dzisiaj już wiemy, że strefa kibica w Lublinie się znajdzie.