Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 października 2016 r.
18:02

60 kamer monitoringu w Puławach, ale obraz tylko z 12. Brakuje monitorów

6 11 A A
Miejski monitoring w Puławach ma w tej chwili 60 kamer (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Miejski monitoring w Puławach ma w tej chwili 60 kamer (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

W mieście przybywa nowych kamer monitoringu. Jest ich już ponad 60. Ale dyżurujący strażnik miejski widzi obraz z zaledwie 12 z nich. Powód - brakuje monitorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kamery w Puławach są właściwie wszędzie. Najczęściej to sami mieszkańcy wnioskują o to, by montować kolejne, szczególnie tam, gdzie dochodzi do wykroczeń. Niestety, obrazu emitowanego przez większość z nich, nikt nie ogląda.

W tzw. centrum monitoringu puławskiej Straży Miejskiej jednocześnie wyświetlany jest obraz jedynie z 12, na ponad 60 kamer. Jak przyznał komendant Dariusz Karmasz, szef Straży Miejskiej, strażnicy podzielili kamery na ważniejsze i mniej ważne. Te pierwsze obserwują miejsca, w których często dochodzi do wykroczeń i to one mają na ekranach swój priorytet. Pozostałe kamery, co prawda, nagrywają obraz, ale dyżurujący strażnik nie widzi jego podglądu i nie może na bieżąco reagować na niebezpieczne sytuacje.

– Mamy 12 monitorów, a miejsca jest niewiele. Dlatego wnioskowałem o użyczenie nam przez miasto innego lokalu, w którym moglibyśmy urządzić centrum monitoringu – mówił komendant Dariusz Karmasz podczas spotkania z radnymi. Jak przyznał, jest szansa, że centrum w niedalekiej przyszłości przeniesie się do jednego z pomieszczeń MPWiK.

Dodatkowa przestrzeń to jednak nie wszystko. Potrzebny jest także nowy sprzęt. Radny Piotr Sadurski zaproponował, żeby Straż Miejska kupiła duży telewizor, który mógłby wyświetlać „na żywo” obraz z każdej kamery, a ten z najważniejszych, emitować na dodatkowych monitorach. Takie rozwiązanie, jak przekonywał, szczególnie w nocy, pozwoliłoby strażnikom na dostrzeżenie na ekranie ruchu, co może mieć znaczenie w przypadku wykrywania zachowań naruszających porządek.

Budowa nowej dyżurki to jednak dodatkowe koszty, a Straż Miejska pracuje na budżecie, którego wysokość się nie zmieni. Nie wiadomo więc, czy znajdą się środki na dodatkowe zakupy. Na razie puławska straż modernizuje się w inny sposób. Strażnicy rozpoczęli piesze patrole (na dwie zmiany), a jak zapowiada komendant, czekają ich także testy sprawności fizycznej. Jeszcze w tym roku kadra straży zostanie uzupełniona (po osobach, które odeszły) o cztery etaty. Nowi strażnicy, zgodnie z oczekiwaniami komendanta mają być młodzi, wyszkoleni i sprawni.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 22:31
"No tak.... 60 kamer a działa 12 bo brakuje monitowrów. To jakiś żart? Zaraz zaraz mamy prima aprilis? Nie? Nie no.... jaja sobie robicie. Znaczy kamery wiszą ale nic nie widać. Ekstra. To tak jak bym se kupił mercedesa bez kierownicy. Mam merola ale nie pojadę. " Czytać nie umiesz ze zrozumieniem? W mieście jest ponad 60 kamer, które działają i rejestrują obraz. Tylko od operatorów zależy które kamery "są na podglądzie". Z tekstu wynika iż tylko 12 jest na podglądzie a reszta jest na drugim planie.
Avatar
Gość / 2 listopada 2016 o 14:46
Z tego co się orientuję zwykłe rejestratory (nie wiem jakie są w UM) mają możliwość podglądu w trynie wielu okien na jednym monitorze. Nie trzeba kupować 60 monitorów i sadzać 60 strażników. Warto zapytać w dużych marketach na terenie Puław też mają ok 60 a nawet więcej i wszystko mieści się w przysłowiowym pokoiku ochrony ... Nie dajmy się oszukać na dodatkowe koszty ... Te drzwi są już od dawna otwarte i nie trzeba ich ponownie wyważać siłami intelektu wielu 'fachowców' z UM.
Avatar
Gość / 2 listopada 2016 o 07:55
No tak.... 60 kamer a działa 12 bo brakuje monitowrów. To jakiś żart? Zaraz zaraz mamy prima aprilis? Nie? Nie no.... jaja sobie robicie. Znaczy kamery wiszą ale nic nie widać. Ekstra. To tak jak bym se kupił mercedesa bez kierownicy. Mam merola ale nie pojadę.
Avatar
pwy / 31 października 2016 o 22:20
a co to za monitoring,jakośc jest taka że ja 20 lat temu miałem lepszy obraz na ,,rubinie''. gosc mnie przerysował na parkingu, kamera go uchwyciła jak wyjezdżał na ulice marke samochodu jakoś się obczaiło ale o nr rejestracyjnym można było zapomnieć
Avatar
oko / 31 października 2016 o 09:37
Radny Piotr Sadurski zaproponował, żeby Straż Miejska kupiła duży telewizor,
Najlepiej w którymś z elektromarketów. A może za doradzanie powinni przestać brać się ludzie, którzy o monitoringu nie mają za grosz pojęcia? I pisanie, że 60 kamer "nagrywa" obraz to też nadużycie. Jeśli ktoś chciał skorzystać z zapisów miejskiego monitoringu to dobrze wie z ilu kamer obraz faktycznie jest rejestrowany.
Avatar
Gość / 30 października 2016 o 19:16
Likwidacją puławskiej straży miał zająć się pewien radny, takie miał hasła na sztandarach.
Avatar
Gość / 30 października 2016 o 18:21
Ostatnie zdanie podsumowuje wszystko: obecna strasz wiejska jest stara, niewyszkolona i niepełnosprawna. I tych darmozjadów utrzymujemy z naszych podatków i innych danin. Chyba lepiej zlikwidować tych szkodników i przekazać fundusze do Policji.
Avatar
bosz / 30 października 2016 o 00:33
jakaś porażka z tym monitoringiem w Puławach. Kiepscy specjaliści doradzają tam na miejscu (DIM?), niech uczą się od Lublina dobrych praktyk !
Avatar
Gość / 29 października 2016 o 09:54
Prezydent to taki jakiś strasznie nerwowy na sesjach. Czyżby nie potrafił zaakceptować głównego hasła swojego koalicjanta "słuchać suwerena".
Avatar
anty / 28 października 2016 o 21:54
Dokładnie,na cyganów kasiora jest a na rzeczy ważne nie ma. a jak cos jest to ,,dziadostwo''..(skwerek,marina,smieszny stateczek na 6go sierpnia itp..) Wczoraj ,,władza''pokazała na sesji gdzie ma mieszkańców Puław jak miał być poruszony pkt8 obrad,dotyczący dotacji dla cyganów..dziękujemy i beędziemy pamiętać.A moze by tak przeniesć UM i MOPS gdzieś na Włostowice??...i prezydencik by miał blizej do pracy i ,,ten wiecznie potrzebujący biedny naród'' miałby bliżej po kasiore...jeszcze im kur.a prywatne ośrodki zdrowia postawcie.
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 22:31
"No tak.... 60 kamer a działa 12 bo brakuje monitowrów. To jakiś żart? Zaraz zaraz mamy prima aprilis? Nie? Nie no.... jaja sobie robicie. Znaczy kamery wiszą ale nic nie widać. Ekstra. To tak jak bym se kupił mercedesa bez kierownicy. Mam merola ale nie pojadę. " Czytać nie umiesz ze zrozumieniem? W mieście jest ponad 60 kamer, które działają i rejestrują obraz. Tylko od operatorów zależy które kamery "są na podglądzie". Z tekstu wynika iż tylko 12 jest na podglądzie a reszta jest na drugim planie.
Avatar
Gość / 2 listopada 2016 o 14:46
Z tego co się orientuję zwykłe rejestratory (nie wiem jakie są w UM) mają możliwość podglądu w trynie wielu okien na jednym monitorze. Nie trzeba kupować 60 monitorów i sadzać 60 strażników. Warto zapytać w dużych marketach na terenie Puław też mają ok 60 a nawet więcej i wszystko mieści się w przysłowiowym pokoiku ochrony ... Nie dajmy się oszukać na dodatkowe koszty ... Te drzwi są już od dawna otwarte i nie trzeba ich ponownie wyważać siłami intelektu wielu 'fachowców' z UM.
Avatar
Gość / 2 listopada 2016 o 07:55
No tak.... 60 kamer a działa 12 bo brakuje monitowrów. To jakiś żart? Zaraz zaraz mamy prima aprilis? Nie? Nie no.... jaja sobie robicie. Znaczy kamery wiszą ale nic nie widać. Ekstra. To tak jak bym se kupił mercedesa bez kierownicy. Mam merola ale nie pojadę.
Avatar
pwy / 31 października 2016 o 22:20
a co to za monitoring,jakośc jest taka że ja 20 lat temu miałem lepszy obraz na ,,rubinie''. gosc mnie przerysował na parkingu, kamera go uchwyciła jak wyjezdżał na ulice marke samochodu jakoś się obczaiło ale o nr rejestracyjnym można było zapomnieć
Avatar
oko / 31 października 2016 o 09:37
Radny Piotr Sadurski zaproponował, żeby Straż Miejska kupiła duży telewizor,
Najlepiej w którymś z elektromarketów. A może za doradzanie powinni przestać brać się ludzie, którzy o monitoringu nie mają za grosz pojęcia? I pisanie, że 60 kamer "nagrywa" obraz to też nadużycie. Jeśli ktoś chciał skorzystać z zapisów miejskiego monitoringu to dobrze wie z ilu kamer obraz faktycznie jest rejestrowany.
Avatar
Gość / 30 października 2016 o 19:16
Likwidacją puławskiej straży miał zająć się pewien radny, takie miał hasła na sztandarach.
Avatar
Gość / 30 października 2016 o 18:21
Ostatnie zdanie podsumowuje wszystko: obecna strasz wiejska jest stara, niewyszkolona i niepełnosprawna. I tych darmozjadów utrzymujemy z naszych podatków i innych danin. Chyba lepiej zlikwidować tych szkodników i przekazać fundusze do Policji.
Avatar
bosz / 30 października 2016 o 00:33
jakaś porażka z tym monitoringiem w Puławach. Kiepscy specjaliści doradzają tam na miejscu (DIM?), niech uczą się od Lublina dobrych praktyk !
Avatar
Gość / 29 października 2016 o 09:54
Prezydent to taki jakiś strasznie nerwowy na sesjach. Czyżby nie potrafił zaakceptować głównego hasła swojego koalicjanta "słuchać suwerena".
Avatar
anty / 28 października 2016 o 21:54
Dokładnie,na cyganów kasiora jest a na rzeczy ważne nie ma. a jak cos jest to ,,dziadostwo''..(skwerek,marina,smieszny stateczek na 6go sierpnia itp..) Wczoraj ,,władza''pokazała na sesji gdzie ma mieszkańców Puław jak miał być poruszony pkt8 obrad,dotyczący dotacji dla cyganów..dziękujemy i beędziemy pamiętać.A moze by tak przeniesć UM i MOPS gdzieś na Włostowice??...i prezydencik by miał blizej do pracy i ,,ten wiecznie potrzebujący biedny naród'' miałby bliżej po kasiore...jeszcze im kur.a prywatne ośrodki zdrowia postawcie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 32 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!