sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

Autobusu nie będzie, bo wieś nie głosowała na wójta?

Dodano: 15 września 2016, 18:54

Sołtys Niebrzegowa publicznie zarzucił wójtowi Gminy Puławy małostkowość i mściwość, przez którą współpraca pomiędzy nimi nie układa się ostatnio najlepiej (fot. Radosław Szczęch)
Sołtys Niebrzegowa publicznie zarzucił wójtowi Gminy Puławy małostkowość i mściwość, przez którą współpraca pomiędzy nimi nie układa się ostatnio najlepiej (fot. Radosław Szczęch)

Krzysztof Dunia, sołtys Niebrzegowa twierdzi, że wójt gminy Puławy Krzysztof Brzeziński nie chce z nim współpracować w odwecie za… brak poparcia w ostatnich wyborach samorządowych. Na tym cichym konflikcie cierpią mieszkańcy, którzy nie mogą doprosić się o nowy kurs MZK

W Niebrzegowie mieszkańcy marzą o dodatkowym kursie autobusu, który mógłby zabrać ich do Puław. Zadowoliliby się także modyfikacją obecnego rozkładu, dzięki której „emka” w ich wiosce pojawiałaby się wcześniej. Orędownikiem zmian jest Krzysztof Dunia, sołtys Niebrzegowa, który o poprawę dostępności komunikacyjnej swojej miejscowości zabiega od wielu miesięcy. Niestety, jak twierdzi, nie może nic wskórać, bo na przeszkodzie stoją uprzedzenia wójta Krzysztofa Brzezińskiego.

– Wójt powiedział mi wprost, że nie wyrazi zgody, bo „moja miejscowość na niego nie głosowała”. Przysięgam, że tak powiedział – zapewnia sołtys, który nie może zrozumieć uporu i zawziętości wójta.

Według sołtysa, wójtowi nie zależy na Niebrzegowie, a wyżej od dobra jego mieszkańców stawia interesy większych miejscowości. – Bo tam jest więcej klientów do głosowania na niego – tłumaczy.

Wójt Krzysztof Brzeziński stanowczo zaprzecza, jakoby miał wypowiedzieć przytaczane przez sołtysa słowa.

– Nigdy nie powiedziałem, że nie zgodzę się na tę „emkę”. Mówiłem tylko, że to kosztuje, a jeśli dodatkowy kurs miałby być kosztem Gołębia (największej miejscowości w gminie), to na ten temat należy rozmawiać z jego mieszkańcami - mówił podczas ostatniej sesji wójt.

O możliwość poprawienia komunikacji do Niebrzegowa zapytaliśmy prezesa MZK Puławy, Henryka Mizaka.

– Organizatorem przewozów jest samorząd i to on decyduje o częstotliwości kursów – podkreśla Mizak. – My wykonujemy tylko to, do czego obliguje nas podpisana umowa. Jeśli władze gminy zdecydują żebyśmy do Niebrzegowa jeździli częściej, jesteśmy w stanie to robić. Przypominam tylko, że tego typu kursu z natury są nierentowne i gmina musiałaby do nich dopłacić. Bezkosztowa byłaby tzw. optymalizacja już istniejących kursów, ale tego nie zrobimy bez polecenia ze strony organizatora – tłumaczy prezes.

Tymczasem władze gminy Puławy już niebawem zabiorą się za konstruowanie nowego budżetu. Jeśli znajdą dodatkowe 3–4 tys. złotych miesięcznie na dopłatę dla MZK, Niebrzegów częściej będzie będzie miał swoją wymarzoną „emkę”.

Co z tym głosowaniem

Czy pretensje wójta dotyczące preferencji wyborczych wśród mieszkańców Niebrzegowa mogą być uzasadnione? Sprawdziliśmy. W 2014 roku w obwodzie nr 4 (Wólka Gołębska, Niebrzegów, Nieciecz), Krzysztof Brzeziński faktycznie przegrał z Elżbietą Seredyn. Różnica nie była jednak znacząca i wyniosła raptem 5 głosów (120 do 125 na korzyść byłej sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej). Wyrównana walka o stanowisko wójta gminy Puławy toczyła się we wszystkich obwodach. Ostatecznie Krzysztof Brzeziński zdobył 2406 głosów, a Elżbieta Seredyn 2355.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 września 2016 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cd Może by pan sołtys z funduszu sołeckieg opłacił ten dodatkowe kursy?
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2016 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już kiedyś był ten temat poruszany. Sprawdzano, ile osób korzysta z MZK z Niebrzegowa. 2 lata temu były kursy, gdy autobus jechał bez pasażerów. Kilkaset złotych- bo tyle kosztuje przedłużenie jednego kursu- żeby miesięcznie przewieźć 5 osób więcej, doprawdy, bardzo sensowne. Ale sołtys Dunia znany już jest nie tylko w gminie z super pomysłów, że tylko niektóre wymienię: 1. wodociąg do Obłap, 2 kilometry do miejscowości w której mieszkają 2 osoby 2. latarnia na zakręcie, bo w 2008 roku był tam wypadek- jak się postawi latarnie, to samochód nie wypadnie z drogi tylko trafi w tą latarnie 3. zmiana lokalizacji wiaty- nie przy remizie ale blisko domu sołtysa A ja zaproponuję panu sołtysowi co innego: ma fundusz sołecki. Może z tego funduszu zapłaci te dodatkowe przejazdy? Albo podpisze umowę z kimś kto w razie potrzeby będzie woził ludzi.
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2016 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem zazenowana poziomem co niektórych wystąpień na sesji jak również poziomem tego sensacyjnego artykułu.
Rozwiń
jjj
jjj (16 września 2016 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Morda pisowskie szmaty
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2016 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozwalniać wszystkich starych capów.Zapuścili korzenie i poprzez swoich przydupasów siedzą wiele lat i śmieją się za biurek a gruba kasa płynie.Dopuki w Puławach będzie p.Grobel włosek z głowy nie spadnie większości prezesów puławskich spółek.Co robią z mieszkańcami prezesi spółdzielni!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!