Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 marca 2016 r.
8:10

Będzie można biegać po zmroku na stadionie. Wydatki już nie martwią dyrektora

0 7 A A

Władze Puław zmieniły zdanie na temat oświetlenia bieżni na stadionie. Specjalnie dla biegających wieczorami zaświecą nowe lampy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent miasta wydał zgodę na zamontowanie czterech halogenów, które trafią na słupy masztów oświetleniowych stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach.

To efekt petycji i protestów lokalnych miłośników aktywności fizycznej, którzy od wielu miesięcy domagali się uruchomienia jakiegokolwiek oświetlenia na stadionie. Początkowo władze argumentowały, że dla garstki biegających nie opłaca się włączać wszystkich lamp. A MOSiR, żeby rozwiązać problem biegania po ciemku zmienił godziny udostępniania obiektu. Stadion miał być otwierany dla trenujących… do zmroku.

To również wzbudziło protesty biegających, którzy najczęściej mają czas na treningi późnym wieczorem. Przełom w tej sprawie nastąpił przed weekendem.

– Kupiliśmy cztery halogeny, które będziemy włączać w wyznaczonych godzinach. Cieszę się z tej decyzji pana prezydenta. Postulaty biegających zostały spełnione. Chciałbym, żeby wszyscy byli z tego rozwiązania zadowoleni – mówi Antoni Rękas, dyrektor MOSiR w Puławach.

Lampy powinny umożliwić bezpieczne poruszanie się po bieżni. Dodatkowy koszt energii elektrycznej tym razem nie martwi dyrektora Rękasa. – Poniesiemy go, bo wiemy, że na pewno z nawiązką zwróci się w zdrowiu osób, które skorzystają z naszej akcji – wyjaśnia.

– Telefon mi się rozdzwonił, każdy z moich biegających znajomych mówi tylko o tym. Na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Maryla Miłek, jedna z miłośniczek aktywności, która również domagała się światła na bieżni. – Dzięki nowym lampom będziemy mogli nie tylko biegać, ale także trenować na tym pięknym stadionie. To dobrze, że zostanie ponownie otwarty w dogodnych dla nas godzinach. Na taką decyzję czekaliśmy 124 dni - dodaje.

Biegaj, ćwicz

* Zgodnie z nowym grafikiem, bieżnia stadionu będzie otwarta i oświetlona w każdy wtorek i czwartek od godz. 19.00 do 20.30.

* Ponadto, tak jak dotychczas, można z niej korzystać w soboty i niedziele (w godzinach przedpołudniowych).

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 07:14
Wow.... Nasi dobroczyńcy!!!!! Możemy korzystać z miejskich ośrodków sportowych. Dziękujemy za tą łaskę! Miasto starych dziadów, którzy robią pod siebie w tle portu, mosir i kortu. To samo z rozrywką. Szkoda gadać
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 14:08
To chyba dobrze, że prezydent Puław słucha tego co myślą mieszkańcy. A jeśli do tej pory nie słuchał to też dobrze, że zaczął słuchać.
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 12:44

Trzeba byc naiwnym żeby sądzić ze to Rękas podejmuje takie decyzje. Tym bardziej  ze pisma otrzymywal Grobel.

Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 12:11

Przecież to nie Rękas decydował o tym  czy światła będą włączone czy nie. To  prezydent Grobel decyduje o tym. Mało tego. Do Grobla były adresowane WSZYSTKIE pisma biegaczy w tej sprawie. On je olewał. Dopiero artykuły zmusiły do zaprzestania prymitywnego ignorowania potrzeb mieszkańców. Zamiast podziękowań powinno byc zapytanie dlaczego trzeba było az dymu medialnego, przyparcia do muru,  by podjęta została w końcu prze pana rozsądna decyzja???Dlaczego nikt nie napisze że to Grobel otrzymywał od nas pisma, a nie Rękas? Zejdź pan na ziemie panie Grobel i przestań swą ignorancje i brak myślenia o mieszkańcach, zasłaniać innymi. Jak 'sukces' (wymuszony przez media) to pan, jak pan cos spitoli to wystawia pan kozly ofiarne! Dość tej obłudy, kłamstw i wyrachowania!

Przecież to nie Rękas decydował o tym  czy światła będą włączone czy nie. To  prezydent Grobel decyduje o tym. Mało tego. Do Grobla były adresowane WSZYSTKIE pisma biegaczy w tej sprawie. On je olewał. Dopiero artykuły zmusiły do zaprzestania prymitywnego ignorowania potrzeb mieszkańców. Zamiast podziękowań powinno byc zapytanie dlaczego trzeba było az dymu medialnego, przyparcia do muru,  by podjęta została w końcu prze pana rozsądna decyzja???Dlaczego nikt nie napisze że to Grobel otrzymywał od nas pisma, a nie Rękas? Zej... rozwiń

Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 11:46

o nie słabo się robi od tego nawilżania Gości (14 marca 2016 o godzinie 09:58). Na jakiś stołeczek miejski oczekujesz?


Nie nie oczekuję na żaden stołeczek. Sam sobie doskonale daję radę i nigdy w życiu nie zamieniłbym tego co robię w wolnym zawodzie na żaden stołeczek w UM czy instytucji miejskiej. Moją zasadą, chociaż bywam bardzo krytyczny, nie jest krytykowanie wszystkiego w czambuł, tym bardziej nawilżania, ale gdy widzę pozytywy to potrafię pochwalić, w przeciwieństwie do tych, którzy nie potrafią mówić i pisać niczego pozytywnego.


Nie nie oczekuję na żaden stołeczek. Sam sobie doskonale daję radę i nigdy w życiu nie zamieniłbym tego co robię w wolnym zawodzie na żaden stołeczek w UM czy instytucji miejskiej. Moją zasadą, chociaż bywam bardzo krytyczny, nie jest krytykowanie wszystkiego w czambuł, tym bardziej nawilżania, ale gdy widzę pozytywy to potrafię pochwalić, w przeciwieństwie do tych, którzy nie potrafią mówić i pisać niczego pozytywnego.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 11:00
o nie słabo się robi od tego nawilżania Gości (14 marca 2016 o godzinie 09:58). Na jakiś stołeczek miejski oczekujesz?
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 09:58
Czuję satysfakcję, że zabiegi społeczeństwa i radnych spowodowały konkretne działania władz Miasta. Kilka dni temu napisałem pod poprzednim artykułem o oświetleniu stadionu: "A jaki problem zamontować na każdym z masztów po jednej dodatkowej lampie, którą będzie można włączyć zamiast owych 300-tu?" a tu pstryk i wszystko jasne. Wystarczy dodać po jednej lampie i zasilić. Dziękuję Panie Prezydencie.
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 07:14
Wow.... Nasi dobroczyńcy!!!!! Możemy korzystać z miejskich ośrodków sportowych. Dziękujemy za tą łaskę! Miasto starych dziadów, którzy robią pod siebie w tle portu, mosir i kortu. To samo z rozrywką. Szkoda gadać
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 14:08
To chyba dobrze, że prezydent Puław słucha tego co myślą mieszkańcy. A jeśli do tej pory nie słuchał to też dobrze, że zaczął słuchać.
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 12:44

Trzeba byc naiwnym żeby sądzić ze to Rękas podejmuje takie decyzje. Tym bardziej  ze pisma otrzymywal Grobel.

Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 12:11

Przecież to nie Rękas decydował o tym  czy światła będą włączone czy nie. To  prezydent Grobel decyduje o tym. Mało tego. Do Grobla były adresowane WSZYSTKIE pisma biegaczy w tej sprawie. On je olewał. Dopiero artykuły zmusiły do zaprzestania prymitywnego ignorowania potrzeb mieszkańców. Zamiast podziękowań powinno byc zapytanie dlaczego trzeba było az dymu medialnego, przyparcia do muru,  by podjęta została w końcu prze pana rozsądna decyzja???Dlaczego nikt nie napisze że to Grobel otrzymywał od nas pisma, a nie Rękas? Zejdź pan na ziemie panie Grobel i przestań swą ignorancje i brak myślenia o mieszkańcach, zasłaniać innymi. Jak 'sukces' (wymuszony przez media) to pan, jak pan cos spitoli to wystawia pan kozly ofiarne! Dość tej obłudy, kłamstw i wyrachowania!

Przecież to nie Rękas decydował o tym  czy światła będą włączone czy nie. To  prezydent Grobel decyduje o tym. Mało tego. Do Grobla były adresowane WSZYSTKIE pisma biegaczy w tej sprawie. On je olewał. Dopiero artykuły zmusiły do zaprzestania prymitywnego ignorowania potrzeb mieszkańców. Zamiast podziękowań powinno byc zapytanie dlaczego trzeba było az dymu medialnego, przyparcia do muru,  by podjęta została w końcu prze pana rozsądna decyzja???Dlaczego nikt nie napisze że to Grobel otrzymywał od nas pisma, a nie Rękas? Zej... rozwiń

Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 11:46

o nie słabo się robi od tego nawilżania Gości (14 marca 2016 o godzinie 09:58). Na jakiś stołeczek miejski oczekujesz?


Nie nie oczekuję na żaden stołeczek. Sam sobie doskonale daję radę i nigdy w życiu nie zamieniłbym tego co robię w wolnym zawodzie na żaden stołeczek w UM czy instytucji miejskiej. Moją zasadą, chociaż bywam bardzo krytyczny, nie jest krytykowanie wszystkiego w czambuł, tym bardziej nawilżania, ale gdy widzę pozytywy to potrafię pochwalić, w przeciwieństwie do tych, którzy nie potrafią mówić i pisać niczego pozytywnego.


Nie nie oczekuję na żaden stołeczek. Sam sobie doskonale daję radę i nigdy w życiu nie zamieniłbym tego co robię w wolnym zawodzie na żaden stołeczek w UM czy instytucji miejskiej. Moją zasadą, chociaż bywam bardzo krytyczny, nie jest krytykowanie wszystkiego w czambuł, tym bardziej nawilżania, ale gdy widzę pozytywy to potrafię pochwalić, w przeciwieństwie do tych, którzy nie potrafią mówić i pisać niczego pozytywnego.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 11:00
o nie słabo się robi od tego nawilżania Gości (14 marca 2016 o godzinie 09:58). Na jakiś stołeczek miejski oczekujesz?
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 09:58
Czuję satysfakcję, że zabiegi społeczeństwa i radnych spowodowały konkretne działania władz Miasta. Kilka dni temu napisałem pod poprzednim artykułem o oświetleniu stadionu: "A jaki problem zamontować na każdym z masztów po jednej dodatkowej lampie, którą będzie można włączyć zamiast owych 300-tu?" a tu pstryk i wszystko jasne. Wystarczy dodać po jednej lampie i zasilić. Dziękuję Panie Prezydencie.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 1

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 3

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 14

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 28 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 45 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 88 17

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 59 20

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 51 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!