niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Brrrrrrrrrrr jak bardzo zdrowo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2008, 17:02

Moda na nowoczesne metody leczenia dotarła do Puław. Powstała tu jedna z pierwszych na Lubelszczyźnie komór do krioterapii.

Wraz z całym ośrodkiem do kompleksowej rehabilitacji.

Zakładamy grube i długie wełniane skarpety, drewniaki, bawełniane rękawiczki, czapkę, maseczkę na usta i ciepłą bieliznę. Trzeba mieć osłonięte wszystkie części ciała, które mogą być narażone na przemarznięcie. Bo skóra sama poradzi sobie z niską temperaturą. Dlatego resztę ciała mamy zupełnie nieosłoniętą. I w takim plażowo-zimowym stroju wchodzimy najpierw do komory o temperaturze ok. -60 st. C. Po chwili przechodzimy do następnej, w której (w zależności od potrzeby) może panować nawet do -160 st. C. Tam przebywamy maksymalnie trzy minuty.

- Gdybyśmy zostali dłużej, to można odlecieć - śmieje się Piotr Majcher, kierownik przychodni Cryofit, która właśnie otworzyła pierwszą w Puławach i jedną z pierwszych na Lubelszczyźnie komór do krioterapii.

Na dworze zimno i paskudnie, a mimo to są ludzie, którzy na własne życzenie wchodzą do komory gdzie jest jeszcze zimniej. Na dodatek nie wystarczy samozaparcie i wytrzymanie kilku minut potwornego zimna. Po wyjściu z komory trzeba w naturalny sposób rozgrzać ciało. Najlepiej podczas około dwugodzinnych ćwiczeń np. na rowerku.

Po co to wszystko? Żeby czuć się rozluźnionym, rześkim, poprawić sobie nastrój i pokonać depresję.

Ale krioterapia ma działanie przede wszystkim lecznicze. - Choroby reumatyczne, zwyrodnieniowe, osteoporoza, zwalczanie bólu czy urazów u sportowców - wylicza Piotr Majcher. - Ale pomaga także w takich dolegliwościach jak łuszczyca, czy cellulitis.

W ośrodku są także dostępne inne metody nowoczesnej rehabilitacji oraz leczenia otyłości. Takich niepublicznych ośrodków zdrowia powstaje ostatnio coraz więcej.
Kilka tygodni temu w Puławach otwarty został oddział ośrodka Bio-Relax przeznaczony dla dzieci niepełnosprawnych. A w tym roku nową siedzibę, w której duży nacisk zostanie położony właśnie na rehabilitację otworzy także puławski Internus. - Wśród pacjentów jest coraz większy popyt na tego typu usługi - tłumaczy Piotr Majcher.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dres
Teresa
Giaur
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dres
dres (30 lipca 2011 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych będę systematycznie przekazywał mediom oraz wszystkim posłom na Sejm RP, ze wszystkich Klubów i Kół poselskich.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
Rozwiń
Teresa
Teresa (30 lipca 2011 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już nie istnieje. Czy te zimne zabiegi nie są w Bio-Relaxie?
Rozwiń
Giaur
Giaur (9 stycznia 2008 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzialem, ze na Partyzantow, na rogu z Kruka. Ale ponoć NFZ nie chce z nimi umowy podpisać a szkoda bo brak takich miejsc w Puławach. Może czas, żeby Fundusz pomyślał o pacjentach i się obudził?
Rozwiń
ania
ania (9 stycznia 2008 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie a gdzie ta przychodnia? Nie żadnych danych o niej w informacji telefonicznej ani w internecie. Może to tylko wymysł dziennikarski?
Rozwiń
zainteresowany
zainteresowany (8 stycznia 2008 o 18:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale gdzie ta przychodnia jest
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!