Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 września 2015 r.
15:21

Budżet obywatelski w Puławach. Głosowanie czy oszukiwanie?

0 14 A A
Głosowanie na budżet obywatelski odbywało się też w urzędzie miasta (fot. Radosław Szczęch)
Głosowanie na budżet obywatelski odbywało się też w urzędzie miasta (fot. Radosław Szczęch)

Część osób nie mogła wziąć udziału w kończącym się w czwartek internetowym głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego. System informował ich, że już oddali swój głos. Czy ktoś się pod nich podszywał? Informatycy ustalili skąd odbywało się masowe głosowanie. To instytucja.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 października 2015 o 00:10
moje podejrzenia skłaniają się ku przychodni :) ale mogę się mylić :) Tam numerów pesel mają na kilogramy:)
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 23:07
Wszyscy prawprządni bo teraz takie prawe i sprawiedliwe czasy. Ta więc i wymagania wysokie szczególnie od tych co nie wierzą w prawdziwe wybory.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 13:48
olaboga...jacy wszyscy praworządni się zrobili...zajmijcie się lepiej tym, żeby dzieci głodne do szkół nie chodziły!!!...bo z najniższą krajową ledwo dychamy!!!
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 12:20
System nie jest wadliwy- ma być łatwy w użyciu dla jak największej liczby użytkowników, również dla tych mniej sprawnie informatycznie. Nie robi się kosztownych systemów informatycznych do przeprowadzenia konsultacji społecznych. Posłużenie się cudzym numerem PESEL bez jego wiedzy i zgody to przestępstwo zagrożone karą więzienia do lat 2. Winne są te osoby, które dopuściły się naruszeń, w Radio Lublin słyszałem, że sprawa trafi do prokuratury.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 10:36
Projekt na który oszukiwano powinien zostać usunięty usunięty listy bo to nie pierwszy raz. A system sam w sobie jest wadliwy skoro nie posiada ŻADNYCH zabezpieczeń więc osoba nadzorujaca go informatyczne powinna polecieć, ze stanowiska i powinien zająć się tym ktoś kompetentny.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 09:42
Buhahahahaha....
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 08:10
Fani PO już starają się przed wyborami przedstawiać w złym świetle PiS. Każda okazja jest dobra? A może by tak oburzyć się na tych, którzy złamali prawo? Ale to słabe...
Avatar
gość / 25 września 2015 o 08:08

dokładnie. mieli coś uszczelniać. i wyszło jak zwykle do bani...jak nie wiedzą jak to zrobić to albo niech się douczą ci co się tym zajmują albo powinno się odpuścić ten cały budżet, który w tym roku jak dla mnie wypada kiepsko. to nie jest jakaś tam zabawa w ciuciubabkę tylko wydawanie publicznej kasy.

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 07:10
To chyba już co najmniej komisję śledczą trzeba powołać, zawiadomić CBA, ABW I NIK.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 07:08
O nową władza miejska nawet nie umie korzystać z cudzych błędów, czyli ubiegłorocznych. To chyba najmadrzejszy wiceprezydent opiekuje się budżetem obywatelskim. Pewnie uniewazni głosowanie, zamiast pomyśleć wcześniej i wydać trochę kasy na lepsze zabezpieczenie sytemu. Powtórka głosowania będzie tańsza? No ale może chodź tylko o rozgłos? Żenujące.
Avatar
Gość / 3 października 2015 o 00:10
moje podejrzenia skłaniają się ku przychodni :) ale mogę się mylić :) Tam numerów pesel mają na kilogramy:)
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 23:07
Wszyscy prawprządni bo teraz takie prawe i sprawiedliwe czasy. Ta więc i wymagania wysokie szczególnie od tych co nie wierzą w prawdziwe wybory.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 13:48
olaboga...jacy wszyscy praworządni się zrobili...zajmijcie się lepiej tym, żeby dzieci głodne do szkół nie chodziły!!!...bo z najniższą krajową ledwo dychamy!!!
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 12:20
System nie jest wadliwy- ma być łatwy w użyciu dla jak największej liczby użytkowników, również dla tych mniej sprawnie informatycznie. Nie robi się kosztownych systemów informatycznych do przeprowadzenia konsultacji społecznych. Posłużenie się cudzym numerem PESEL bez jego wiedzy i zgody to przestępstwo zagrożone karą więzienia do lat 2. Winne są te osoby, które dopuściły się naruszeń, w Radio Lublin słyszałem, że sprawa trafi do prokuratury.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 10:36
Projekt na który oszukiwano powinien zostać usunięty usunięty listy bo to nie pierwszy raz. A system sam w sobie jest wadliwy skoro nie posiada ŻADNYCH zabezpieczeń więc osoba nadzorujaca go informatyczne powinna polecieć, ze stanowiska i powinien zająć się tym ktoś kompetentny.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 09:42
Buhahahahaha....
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 08:10
Fani PO już starają się przed wyborami przedstawiać w złym świetle PiS. Każda okazja jest dobra? A może by tak oburzyć się na tych, którzy złamali prawo? Ale to słabe...
Avatar
gość / 25 września 2015 o 08:08

dokładnie. mieli coś uszczelniać. i wyszło jak zwykle do bani...jak nie wiedzą jak to zrobić to albo niech się douczą ci co się tym zajmują albo powinno się odpuścić ten cały budżet, który w tym roku jak dla mnie wypada kiepsko. to nie jest jakaś tam zabawa w ciuciubabkę tylko wydawanie publicznej kasy.

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 07:10
To chyba już co najmniej komisję śledczą trzeba powołać, zawiadomić CBA, ABW I NIK.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 07:08
O nową władza miejska nawet nie umie korzystać z cudzych błędów, czyli ubiegłorocznych. To chyba najmadrzejszy wiceprezydent opiekuje się budżetem obywatelskim. Pewnie uniewazni głosowanie, zamiast pomyśleć wcześniej i wydać trochę kasy na lepsze zabezpieczenie sytemu. Powtórka głosowania będzie tańsza? No ale może chodź tylko o rozgłos? Żenujące.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 1

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 2

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 21

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!