niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Budżet obywatelski w Puławach. Pomysły mieszkańców już ocenione

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 sierpnia 2014, 15:30
Autor: (pab)

Od poniedziałku projektami zgłoszonymi do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zajmuje się już Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta. Wcześniej zakończyło się już opiniowanie wszystkich zgłoszonych przez mieszkańców projektów przez miejskich urzędników.

Mieszkańcy zgłosili do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego 45 projektów ogólnomiejskich i 46 dla poszczególnych rejonów Puław. Co chcą zmienić w mieście? Proponują m.in.: zakup biletomatów do autobusów MZK, ustawienie pojemników na psie odchody przy głównych traktach spacerowych, montaż 43 wież ze skrzynkami lęgowymi dla jerzyków, remont ścieżki rowerowej prowadzącej z miasta do Zakładów Azotowych "Puławy” czy też bezpłatnej komunikacji miejskiej na linii nr 3.

W pierwszym etapie przygotowywania ostatecznej listy projektów do głosowania, zespół złożony m.in. z urzędników opiniował pozytywnie i negatywnie wszystkie zgłoszone pomysły. - Chodziło o oceną formalno-prawną projektów. Tego np., czy są możliwe do realizacji, czy są zlokalizowane na miejskim terenie albo czy nie przekraczają kwoty przeznaczonej na inwestycje w budżecie - tłumaczy Magdalena Fidos z Urzędu Miasta Puławy.

Na razie urzędnicy nie zdradzają jakie projekty zostały zaopiniowane negatywnie. To się bowiem może jeszcze zmienić. Teraz zajmie się nimi Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Puławy. I to ona ostatecznie opracuje listę projektów na które będziemy mogli zagłosować już za miesiąc.

Głosowanie przez internet będzie trwało od 10 do 14 września, a potem od 17 do 21 września będzie można też głosować w sposób tradycyjny. Projekty z największą liczbą głosów zostaną włączone do przyszłorocznego budżetu Puław. W sumie mieszkańcy podzielą w ten sposób 1,7 mln zł: 500 tys. zł na projekty ogólnomiejskie i po 300 tys. zł na projekty dla każdego z czterech rejonów miasta.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!