Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 czerwca 2021 r.
13:19

Chcą rządzić gminą Puławy. Co proponują mieszkańcom?

0 2 A A
Od lewej: Renata Molenda, Małgorzata Piwowarek, Marzanna Kamola, Kamil Lewandowski
Od lewej: Renata Molenda, Małgorzata Piwowarek, Marzanna Kamola, Kamil Lewandowski (fot. materiały komitetów/FB)

W najbliższą niedzielę odbędą się przedterminowe wybory na wójta gminy Puławy. Bierze w nich udział czwórka kandydatów: Renata Molenda, Kamil Lewandowski, Marzanna Kamola i Małgorzata Piwowarek. Sprawdzamy, co proponują w swoich programach wyborczych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kampania wyborcza w gminie Puławy w pełni. Na ulicach widać bilbordy i banery, z których do wyborców uśmiechają się kandydaci poszczególnych komitetów. W ruch poszły także ulotki, kamery, drony i media społecznościowe. To właśnie na Facebooku temperatura tej kampanii wydaje się najwyższa. Im bliżej wyborów, tym więcej promocyjnych filmów. Kandydaci opowiadają o sobie, pokazują spotkania z mieszkańcami i zachęcają do głosowania. My sprawdzamy, co proponują w swoich programach.

Renata Aldona Molenda, komitet "Razem dla Gminy Puławy"

Była radna i przewodnicząca rady gminy Puławy, członkini rady sołeckiej w Klikawie oraz Towarzystwa Przyjaciół Góry Puławskiej. 54 lata. Wykształcenie średnie.

W swoim programie stawia na remonty i budowę chodników, nowych latarni oraz doposażenie ochotniczych straży pożarnych. Opowiada się za odrolnieniem gruntów, rozwojem szkół i przedszkoli, dostosowaniem komunikacji publicznej do potrzeb uczniów, a także organizacją zajęć w świetlicach wiejskich. Kandydatka chce również "mądrze wykorzystywać unijne fundusze", organizować konsultacje z mieszkańcami, wspierać OZE, współpracować "z różnymi środowiskami, niezależnie od ich przekonań" oraz szybko reagować na nagłe wypadki i potrzeby mieszkańców gminy.

– Znam potrzeby ludzi i problemy, z którymi boryka się nasza społeczność. Wierzę, że zgoda buduje, a razem możemy mieć wpływ na rozwój wszystkich miejscowości naszej Gminy Puławy – zapewnia Renata Molenda.

Małgorzata Agnieszka Piwowarek, komitet Sprawiedliwie w Przyszłość

Od dwóch lat sołtys Bronowic, z zawodu technik chemik, lat 49.

Kandydatka zapowiadania "koniec faworyzowania i luksusowych inwestycji w wiadomej wszystkim mieszkańcom gminy Puławy miejscowości" (chodzi o Gołąb), budowę nowych dróg i naprawę istniejących w myśl zasady "sprawiedliwego podziału środków". Pani sołtys stawia również na rozwój ścieżek rowerowych, chodników, progów zwalniających, poprawę oznakowania, fotoradary oraz wydłużenie czasu nocnego oświetlenia ulic. W jej programie znalazł się także rozwój kanalizacji, szybsze przekształcenia działek, a także budowa gminej farmy fotowoltaicznej. Jako wójt zamierza pozyskiwać unijne fundusze, utrzymać i doposażyć szkoły oraz wydłużyć pracę świetlic wiejskich. Sprawiedliwe, jak podkreśla, powinno być także wspieranie OSP. Jako jedyna zapowiada obniżenie wynagrodzenia wójta i przekazanie zaoszczędzonych środków na podwyżki diet sołtysów.

– Obiecuję, że jak wygram, to mój głos będzie waszym głosem w gminie Puławy – zapowiada Małgorzata Piwowarek.

Marzanna Kamola, komitet Dwa Brzegi - Wspólna Sprawa

Lat 51, wykształcenie średnie. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Gołębia.

Jej program to rozwój dróg, oświetlenia, sieci wodociągowej i kanalizacji, wsparcie dla OZE, w tym dofinansowanie do wymiany pieców węglowych i budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Jako wójt chciałaby pozyskiwać środki unijne oraz doprowadzić gaz ziemny do miejscowości z zachodniej strony Wisły. Kandydatka kładzie również nacisk na pomoc starszym i niepełnosprawnym, informatyzację szkół, wspieranie biznesu i dostosowanie komunikacji publicznej do potrzeb mieszkańców.

Marzanna Kamola obiecuje również "znalezienie czasu na wysłuchanie każdego, kto chce opowiedzieć o swoich potrzebach".

– Będę ze wszystkich sił próbowała znaleźć rozwiązanie problemów, nawet tych najmniejszych – zapewnia kandydatka.

Kamil Lewandowski, komitet "Zgodnie nad Wisłą"

Rzecznik powiatu puławskiego, obecnie pełniący obowiązki wójta gminy Puławy. Lat 34. Ukończył administrację na UMCS.

W swoich programie podkreśla potrzebę sprawiedliwego dzielenia środków budżetowych pomiędzy duże i małe miejscowości gminy. Opowiada się za usprawnieniem funkcjonowania Urzędu Gminy, w tym poprawę skuteczności pozyskiwania środków zewnętrznych. Podobnie jak inni kandydaci, mówi o dążeniu do rozwoju stanu lokalnej infrastruktury drogowej i oświetlenia.

Kandydat zapowiada również aktywizację mieszkańców poprzez świetlice, szkoły i domy kultury. Sam określa siebie jako człowieka otwartego i gotowego do rozmów ze wszystkimi, bez względu na sympatie polityczne.

– Wójt nie może być celebrytą troszczącym się tylko o własny wizerunek. Jako wójt będę z wami, do waszej dyspozycji i blisko waszych spraw – zapowiada Lewandowski.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Padwa Zamość nie zagra w Orlen Superlidze w przyszłym sezonie

Padwa Zamość przegrała z Zagłębiem Lubin w drugim barażu o Orlen Superligę

W rewanżowym barażu o Orlen Superligę KPR Padwa Zamość przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:38. Taki wynik przesądził o tym, że to gospodarze utrzymali się w lidze zawodowej.

Dzień Samorządu Terytorialnego: wojewoda wręczył odznaczenia od ministra
Zdjęcia
galeria

Dzień Samorządu Terytorialnego: wojewoda wręczył odznaczenia od ministra

Są samorządowcami z wieloletnim stażem. We wtorek za pracę na rzecz swoich „Małych Ojczyzn” z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego otrzymali od wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego odznaczenia i dyplomy nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Prowadziła mimo zakazu. I 2,5 promila alkoholu

Prowadziła mimo zakazu. I 2,5 promila alkoholu

Kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz surowe konsekwencje finansowe. To finał kolizji zgłoszonej przez osobę, która widziała jak kierująca Peugeotem kobieta wjechała do rowu w Karmanowicach.

Kozłówka. Pałac Zamoyskich.
patronat
27 czerwca 2024, 10:00

Wystawa w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. „1944. Meandry historii”

Wystawa czasowa „1944. Meandry historii”, której wernisaż jest planowany na 26 lipca br., będzie stanowić główne wydarzenie obchodów jubileuszu 80-lecia utworzenia Muzeum w Kozłówce. Tytułowy rok „1944” ma akcentować datę powstania placówki w dawnej rezydencji arystokratycznej.

Świdnik: Będzie sześć nowych stacji ładowania elektryków
MOTORYZACJA

Świdnik: Będzie sześć nowych stacji ładowania elektryków

Już niedługo mieszkańcy Świdnika będą mogli skorzystać z 6 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie trwają prace ziemne pod budowę ogólnodostępnej infrastruktury.

zdjęcie ilustracyjne
PROBLEMY

Tablet psuje wzrok radnemu. Kto jeszcze chce papierową wersję uchwał?

Bateria za słaba, rozmiar za mały, wzrok się psuje. Troje radnych powiatu bialskiego ma problem z tabletami. Wolą papierową wersję uchwał. Ale takiej możliwości nie będzie.

Petycja i sprzeciw. Mieszkańcy mówią „nie” budowie sklepu
Jakubowice Konińskie

Petycja i sprzeciw. Mieszkańcy mówią „nie” budowie sklepu

Jakubowice Konińskie: niewielka wieś położona kilka kilometrów na północ od Lublina. Spokojne i atrakcyjne miejsce położone na Obszarze Chronionego Krajobrazu doliny Ciemięgi. Teraz w samym centrum wsi pojawić ma się nowa Biedronka. Mieszkańcom ten pomysł się nie podoba.

Zespół Cyganeria z Góry Puławskiej w sobotę wystapi na Placu Chopina w Puławach
PUŁAWY

Piana party, akrobaci i tancerze na Dzień Dziecka

W sobotę, 1 czerwca, na Placu Chopina w Puławach najmłodsi nie powinni się nudzić. W programie zabawy w strażackiej pianie, występy akrobatyczne, mydlane bańki, mega-klocki i helowe balony.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych
ZDJĘCIA
galeria

Pasję i talent mają we krwi. I już szykują się do trzeciej edycji

Dwa dni warsztatów i występów oraz spacer po Lublinie – tak w skrócie można opisać Ogólnopolski Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych, który po raz drugi odbył się w naszym mieście.

Posłanka Wcisło uderza w Suwerenną Polskę i Fundusz Sprawiedliwości
POLITYKA

Posłanka Wcisło uderza w Suwerenną Polskę i Fundusz Sprawiedliwości

Marta Wcisło na zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej odniosła się do wydawania pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości przez działaczy Zjednoczonej Prawicy. Jej zdaniem doszło do znacznych naruszeń prawa.

Każda z drużyn miała grupę swoich kibiców
BEZ BARIER

Olimpiada bez barier. Te przedszkolaki mają moc

V Paraolimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole Integracyjne nr 39 w Lublinie. Hasło przewodnie: Czy Ty, czy Ja - każdy w sporcie szansę ma.

Cleo
DECYZJA

Cleo nie zaśpiewa na jarmarku. Ośrodek kultury musi oszczędzać

Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego nie usłyszą Cleo ani zespołu Afromental podczas jarmarku Kozirynek. Miasto zaoszczędzi 200 000 złotych. To kwota, której Radzyński Ośrodek Kultury potrzebuje na wypłatę pensji dla pracowników za ostatni kwartał.

Jest gdzie usiąść i odpocząć. Siedem nowych altan przy szlaku rowerowym
NA ROWERZE
galeria

Jest gdzie usiąść i odpocząć. Siedem nowych altan przy szlaku rowerowym

Kosztowało to ok. 400 tys. zł, ale połowę pieniędzy samorząd dostał z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemia Zamojska. Przy szlaku rowerowym w gminie Łabunie powstało siedem drewnianych altan.

Wieniawa bawi się na międzypokoleniowym festynie (zdjęcia)
Zdjęcia
galeria

Wieniawa bawi się na międzypokoleniowym festynie (zdjęcia)

Występy, zawody sportowe i miasteczko medyczne. Dziś Zarząd i Rada Dzielnicy zaprasza na festyn „Wieniawa łączy pokolenia".

Poseł Michał Krawczyka z Janem Rajchelem (z lewej), generałem brygady rez. Wojska Polskiego, podczas konferencji prasowej
BEZPIECZEŃSTWO

Tarcza Wschód: najpierw legislacja, potem zasieki

Poseł Michał Krawczyka z Janem Rajchelem, generałem brygady rez. Wojska Polskiego, spotkali się z dziennikarzami, aby opowiedzieć o „Tarczy Wschód” w naszym regionie. Wprawdzie szczegółów instalacji obronnych, poza rządem i premierem Tuskiem, nikt nie zna, ale warto o tym mówić.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium