wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Duża inwestycja w szpitalu w Puławach. Pacjenci nie będą marznąć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2014, 14:45

To będzie jedna z największych inwestycji ostatnich lat w szpitalu. 13,5 mln zł zostanie wydanych na termomodernizację obiektu, a połowa tej kwoty będzie pochodzić ze środków zewnętrznych.

Około 6,4 mln zł na realizację inwestycji SPZOZ w Puławach dostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. - Nasz projekt termomodernizacyjny został oceniony pozytywnie - cieszy się Paweł Nakonieczny, wicestarosta puławski. - Na przygotowanie dokumentacji projektowej wydaliśmy wprawdzie aż 200 tys. zł i na sesjach rady powiatu odsądzano nas od czci i wiary. Widać jednak, że nasze starania były słuszne - dodaje.

Termomodernizacja obejmie nie tylko wstawienie nowych okien. To także m.in. wymiana grzejników i zaworów w szpitalnych pomieszczeniach. - Skończy się dogrzewanie zimą kocami rozłożonymi na oknach czy grzejnikami elektrycznymi oraz przegrzewanie sal latem. Ten siermiężny dotychczas budynek stanie się po prostu nowoczesny - mówi Nakonieczny.

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu ma się odbyć do końca sierpnia. Prace zostaną wykonane w ciągu roku.

Onkologia do remontu

Puławski SPZOZ szuka wykonawcy remontu pomieszczeń niskiego parteru budynku B dla potrzeb poradni onkologicznej z pracownią podawania cytostatyków. Oferty w przetargu można było składać do 6 czerwca.

W ramach inwestycji poszczególne pomieszczenia zostaną dostosowane do obecnie obowiązujących norm i przepisów ochrony przeciwpożarowej i sanitarnych. Zostaną też wymienione zniszczone elementy wyposażenia techniczno-użytkowego. Częściowo zmieni się również układ niektórych pomieszczeń. Zostaną wymienione posadzki, okładziny ścian, stolarka drzwiowa, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacji grawitacyjnej i wzmożonej.
Pieniądze na remont pochodzą z budżetu obywatelskiego, realizowanego w ubiegłym roku przez miasto. Dotacja wyniosła 245 tys. zł. Jeśli remont przekroczy tę kwotę, szpital będzie musiał dołożyć brakującą sumę.

Poradnia jako jedyna w mieście podaje leki nowotworowe.

(kp)
  Edytuj ten wpis
globek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

globek
globek (15 czerwca 2014 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdyby starostą był Kamiński a Rząd byłby nadal PO PSL nadal by nic się nie działo 
tak mamy koalicję taką samą jak w rządzie to w ten sposób wszystko układa się pseudo dobrze.
oczywiście Pani dyrektor ma kompetencje do wykonywania swej pracy i za to +  nie zależnie od układu politycznego.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!