czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Puławy

Duża inwestycja w szpitalu w Puławach. Pacjenci nie będą marznąć

Dodano: 14 czerwca 2014, 14:45

To będzie jedna z największych inwestycji ostatnich lat w szpitalu. 13,5 mln zł zostanie wydanych na termomodernizację obiektu, a połowa tej kwoty będzie pochodzić ze środków zewnętrznych.

Około 6,4 mln zł na realizację inwestycji SPZOZ w Puławach dostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. - Nasz projekt termomodernizacyjny został oceniony pozytywnie - cieszy się Paweł Nakonieczny, wicestarosta puławski. - Na przygotowanie dokumentacji projektowej wydaliśmy wprawdzie aż 200 tys. zł i na sesjach rady powiatu odsądzano nas od czci i wiary. Widać jednak, że nasze starania były słuszne - dodaje.

Termomodernizacja obejmie nie tylko wstawienie nowych okien. To także m.in. wymiana grzejników i zaworów w szpitalnych pomieszczeniach. - Skończy się dogrzewanie zimą kocami rozłożonymi na oknach czy grzejnikami elektrycznymi oraz przegrzewanie sal latem. Ten siermiężny dotychczas budynek stanie się po prostu nowoczesny - mówi Nakonieczny.

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu ma się odbyć do końca sierpnia. Prace zostaną wykonane w ciągu roku.

Onkologia do remontu

Puławski SPZOZ szuka wykonawcy remontu pomieszczeń niskiego parteru budynku B dla potrzeb poradni onkologicznej z pracownią podawania cytostatyków. Oferty w przetargu można było składać do 6 czerwca.

W ramach inwestycji poszczególne pomieszczenia zostaną dostosowane do obecnie obowiązujących norm i przepisów ochrony przeciwpożarowej i sanitarnych. Zostaną też wymienione zniszczone elementy wyposażenia techniczno-użytkowego. Częściowo zmieni się również układ niektórych pomieszczeń. Zostaną wymienione posadzki, okładziny ścian, stolarka drzwiowa, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacji grawitacyjnej i wzmożonej.
Pieniądze na remont pochodzą z budżetu obywatelskiego, realizowanego w ubiegłym roku przez miasto. Dotacja wyniosła 245 tys. zł. Jeśli remont przekroczy tę kwotę, szpital będzie musiał dołożyć brakującą sumę.

Poradnia jako jedyna w mieście podaje leki nowotworowe.

(kp)
globek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

globek
globek (15 czerwca 2014 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdyby starostą był Kamiński a Rząd byłby nadal PO PSL nadal by nic się nie działo 
tak mamy koalicję taką samą jak w rządzie to w ten sposób wszystko układa się pseudo dobrze.
oczywiście Pani dyrektor ma kompetencje do wykonywania swej pracy i za to +  nie zależnie od układu politycznego.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!