Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 grudnia 2014 r.
7:38
Edytuj ten wpis

Dziennikarka skazana za szantaż radnego

Autor: Zdjęcie autora rs
36 14 A A

Anna F, puławska dziennikarka, redaktor naczelnego Tygodnika Powiśla została uznana za winną szantażowania byłego kazimierskiego radnego i skazana na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz grzywnę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sąd Rejonowy w Puławach w czwartek ogłosił wyrok w sprawie przeciwko Annie F. dotyczącej szantażu wobec Rafała Suszka, byłego radnego z Kazimierza Dolnego.

Dziennikarka została uznana winną m.in. nielegalnego rozpowszechniania informacji zdobytych w sposób bezprawny, a także szantażowania nimi samorządowca poprzez groźby wykorzystania nagranej potajemnie jego prywatnej rozmowy. Nagranie miało zawierać nieparlamentarne wypowiedzi radnego, których upublicznienie mogłoby zniszczyć wizerunek samorządowca oraz narazić go na procesy osób, o których wspomina.
Sąd skazał Annę F. na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata, grzywnę w wysokości 1400 złotych oraz zapłatę 700 złotych kosztów sądowych. Sąd zwrócił uwagę na czynny udział dziennikarki w zaplanowaniu nagrania rozmowy Rafała Suszka z Arturem Kwapińskim, ówczesnym asystentem posłanki Małgorzaty Sadurskiej. Propozycję, jaką złożyła temu pierwszemu, czyli rezygnację z upublicznienia nagrania w zamian za 45 tysięcy złotych sąd uznał za "ewidentny szantaż". Anna F. została także zobligowana do pisemnego przeproszenia Rafała Suszka w ciągu trzech tygodni.

Na salę sądową podczas ogłaszania wyroku oraz czytania jego uzasadnienia nie stawiła się ani pozwana dziennikarka, ani poszkodowany samorządowiec. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 05:47
No i co? Okręgowy zmienił wyrok. Cały proces w Puławach do kosza. Sędzia M. okazał się wyjątkowo stronniczy w ocenie sędziów z Lublina. Sprawa ostatecznie prawomocnie umorzona. Dziennikarka zdeptała byłego radnego.
Avatar
Ofiara Pani F. / 11 marca 2015 o 11:12

Jej "dziennikarstwo" nie ma nic wspólnego z prawdziwym dziennikarstwem. To jest dla niej sposób na zarabianie - szkoda tylko, że w sposób nieuczciwy i nie licujący normalnym ludziom.

Piszę to świadomie jako osoba, którą dotknęła jej zakłamana praktyka pisania artykułów z insynuacjami i niedopowiedzeniami sugerującymi przektęt. Wprawdzie miałem przyjemność być bohaterem tylko jednego artykułu kilka lat temu ale dla uczciwej osoby to bolesne przeżycie.

Avatar
oby / 20 grudnia 2014 o 23:58

zatem czekamy na relację Dziennika Wschodniego z kolejnych procesów i życzymy surowych wyroków - ta osoba pracowała na nie latami!

A na początku 2015 r przeciwko Annie Filipowskiej odbędzie się następny proces.Dotyczy

zobowiązań Filipowskiej wobec drukarni.45 000 zł. (45 000 zł chciała szantażem wyłudzić

od Rafała Suszka)

I tak powoli ten kryształ się rozsypuje.

Avatar
obserwator / 20 grudnia 2014 o 23:44

A na początku 2015 r przeciwko Annie Filipowskiej odbędzie się następny proces.Dotyczy

zobowiązań Filipowskiej wobec drukarni.45 000 zł. (45 000 zł chciała szantażem wyłudzić

od Rafała Suszka)

I tak powoli ten kryształ się rozsypuje.

Avatar
Matka stara meliniara / 19 grudnia 2014 o 23:39

na ten wyrok czekało bardzo wiele osób pokrzywdzonych: oszukanych, pomówionych, zmanipulowanych... nareszcie! koniec nietykalności anny f. = początek sprawiedliwości.

trzy miesiące kpina z sprawiedliwości ale czego oczekiwać w PUŁAWACH  

Avatar
łowczy / 19 grudnia 2014 o 23:32

w jaką politykę na śmietnik historii 

Avatar
aaa / 19 grudnia 2014 o 21:23

ona wstydu nie zna.

ale wstyd!!! na jej miejscu schowałabym się w mysią dziurę, bo jak tu się ludziom pokazywać, gdy wszyscy wiedzą, że się jest przestępcą?

Avatar
plusz / 19 grudnia 2014 o 20:09

No nareszcie! Trafiła kosa na kamień!

Avatar
07 / 19 grudnia 2014 o 19:16

Najpiękniejsza wiadomość ROKU !

Czy ktoś taki może oceniać innych ?????????????????

Avatar
bro / 19 grudnia 2014 o 17:59

dla niektórych kurestwo jest standardem... ;)

Pani dziennikarce się zawody pomyliły, powinna w politykę iść gdzie kurestwo standardem jest a nie za dziennikarstwo się  brać :)

Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 05:47
No i co? Okręgowy zmienił wyrok. Cały proces w Puławach do kosza. Sędzia M. okazał się wyjątkowo stronniczy w ocenie sędziów z Lublina. Sprawa ostatecznie prawomocnie umorzona. Dziennikarka zdeptała byłego radnego.
Avatar
Ofiara Pani F. / 11 marca 2015 o 11:12

Jej "dziennikarstwo" nie ma nic wspólnego z prawdziwym dziennikarstwem. To jest dla niej sposób na zarabianie - szkoda tylko, że w sposób nieuczciwy i nie licujący normalnym ludziom.

Piszę to świadomie jako osoba, którą dotknęła jej zakłamana praktyka pisania artykułów z insynuacjami i niedopowiedzeniami sugerującymi przektęt. Wprawdzie miałem przyjemność być bohaterem tylko jednego artykułu kilka lat temu ale dla uczciwej osoby to bolesne przeżycie.

Avatar
oby / 20 grudnia 2014 o 23:58

zatem czekamy na relację Dziennika Wschodniego z kolejnych procesów i życzymy surowych wyroków - ta osoba pracowała na nie latami!

A na początku 2015 r przeciwko Annie Filipowskiej odbędzie się następny proces.Dotyczy

zobowiązań Filipowskiej wobec drukarni.45 000 zł. (45 000 zł chciała szantażem wyłudzić

od Rafała Suszka)

I tak powoli ten kryształ się rozsypuje.

Avatar
obserwator / 20 grudnia 2014 o 23:44

A na początku 2015 r przeciwko Annie Filipowskiej odbędzie się następny proces.Dotyczy

zobowiązań Filipowskiej wobec drukarni.45 000 zł. (45 000 zł chciała szantażem wyłudzić

od Rafała Suszka)

I tak powoli ten kryształ się rozsypuje.

Avatar
Matka stara meliniara / 19 grudnia 2014 o 23:39

na ten wyrok czekało bardzo wiele osób pokrzywdzonych: oszukanych, pomówionych, zmanipulowanych... nareszcie! koniec nietykalności anny f. = początek sprawiedliwości.

trzy miesiące kpina z sprawiedliwości ale czego oczekiwać w PUŁAWACH  

Avatar
łowczy / 19 grudnia 2014 o 23:32

w jaką politykę na śmietnik historii 

Avatar
aaa / 19 grudnia 2014 o 21:23

ona wstydu nie zna.

ale wstyd!!! na jej miejscu schowałabym się w mysią dziurę, bo jak tu się ludziom pokazywać, gdy wszyscy wiedzą, że się jest przestępcą?

Avatar
plusz / 19 grudnia 2014 o 20:09

No nareszcie! Trafiła kosa na kamień!

Avatar
07 / 19 grudnia 2014 o 19:16

Najpiękniejsza wiadomość ROKU !

Czy ktoś taki może oceniać innych ?????????????????

Avatar
bro / 19 grudnia 2014 o 17:59

dla niektórych kurestwo jest standardem... ;)

Pani dziennikarce się zawody pomyliły, powinna w politykę iść gdzie kurestwo standardem jest a nie za dziennikarstwo się  brać :)

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrole w zakładzie drobiarskim, produkcja wstrzymana

Kontrole w zakładzie drobiarskim, produkcja wstrzymana 1 0

W zakładach drobiarskich Sedar w Międzyrzecu Podlaskim wstrzymano produkcję. Dopiero specjalistyczne badania pozwolą podjąć decyzję co dalej. Ma to związek z wyciekiem amoniaku sprzed kilku dni

Kompletnie pijany jechał traktorem. To nie mogło się dobrze skończyć

Kompletnie pijany jechał traktorem. To nie mogło się dobrze skończyć 2 0

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który w Sadurkach (pow. puławski) wjechał w bariery. Trafił do szpitala.

Krzysztof Żuk chce wyłączenia sędziego. Wojewoda ostro o prezydencie
PILNE
film

Krzysztof Żuk chce wyłączenia sędziego. Wojewoda ostro o prezydencie 9 47

 Nie został dziś ogłoszony wyrok w sprawie usunięcia Krzysztofa Żuka z fotela prezydenta Lublina. To efekt złożonego przez Żuka wniosku o odsunięcie od sprawy sędzi, której zarzuca brak bezstronności. Może to na długi czas odwlec wyrok w sporze między prezydentem a wojewodą, który komentuje sprawę ostro: - Żuk stchórzył

MKS Perła może dzisiaj zostać mistrzem Polski

MKS Perła może dzisiaj zostać mistrzem Polski 0 0

MKS Perła Lublin już dzisiaj może zostać mistrzem Polski. Aby tak się stało, musi jednak pokonać na wyjeździe GTPR Gdynia

Puchaczów: Będzie żłobek. A za rok przedszkole

Puchaczów: Będzie żłobek. A za rok przedszkole 0 0

Rodzice z gminy Puchaczów mogą być zadowoleni. Gmina jeszcze w tym roku zorganizuje żłobek w Albertowie. A w przyszłym planuje tam otwarcie oddziału przedszkolnego.

Pracował na polu, odkopał pocisk moździerzowy

Pracował na polu, odkopał pocisk moździerzowy 0 1

Pocisk moździerzowy z czasów wojny znalazł w Wilkowie mężczyzna pracujący na polu.

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć 12 3

Filtr kosztuje prawie 5 tysięcy złotych i ma chronić przed nowotworami oraz sprawiać, że woda będzie bogata w łatwo przyswajalne minerały. Starsi ludzie kupują tak reklamowany produkt. – Jak można w ten sposób ich naciągać?! – oburza się nasza Czytelniczka, której ponad 70-letni rodzice mają problem ze zwrotem „cudownego” urządzenia.

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu 2 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny przegrała w sprawie planowanej budowy – jak nazywa inwestor - domu seniora na osiedlu Piastowskim. Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał decyzję wojewody, który nie pozwolił na rozpoczęcie prac.

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski 3 1

Konia z rzędem temu, kto przewidział, że w finale okręgowego Pucharu Polski w Chełmie zagrają... Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka. Gospodarzem środowego spotkania będzie pierwsza z ekip, a mecz rozpocznie się o godz. 16.30

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm 2 6

Delegatura CBA w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie korupcji. Chodzi o wręczanie i przyjmowanie łapówek od przedstawicieli firm od biorących udział w przetargach publicznych organizowanych przez 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Politechniką SP ZOZ w Lublinie

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu 0 5

7 dni w areszcie. Taką karę ma odbyć kobieta, która awanturowała się w sądzie. Była kompletnie pijana.

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski 3 0

Dzisiaj o godz. 16 dojdzie do hitu rozgrywek. W Łęcznej miejscowy Górnik podejmie ekipę Medyka Konin. Jeżeli gospodynie wygrają to ich przewaga nad najgroźniejszym rywalem urośnie do 9 punktów

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej
27 kwietnia 2018, 18:00

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na wernisaż wystawy Marzenia (wio)senne, który odbędzie się w tamtejszej Galerii Białej w piątek, 27 kwietnia o godz. 18.

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie 23 10

Pęknięta szyba w samolocie była przyczyną odwołania wczorajszego lotu z Tel Awiwu do Lublina

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2
film

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2 0 0

Za półtora roku polscy himalaiści podejmą kolejną próbę pierwszego w zimie wejścia na K2. Decyzję o organizacji następnej wyprawy ogłosił Pogram Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Najprawdopodobniej weźmie w niej udział lublinianin Piotr Tomala

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!