wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Dziś sądny dzień dla puławskich Azotów. Kto będzie nowym prezesem?

Dodano: 5 kwietnia 2016, 08:59

We wtorek zbiera się rada nadzorcza Grupy Azoty Puławy. Jedną z najważniejszych decyzji ma być wyłonienie nowego zarządu spółki. Z prezesurą prawdopodobnie pożegna się Marian Rybak, który puławskim przedsiębiorstwem kieruje od trzech lat.

Po marcowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, powołana została nowa rada nadzorcza puławskich Azotów. Jej nowym przewodniczącym został Janusz Cendrowski, który zastąpił na tym stanowisku Cezarego Możeńskiego. W tym tygodniu może zapaść decyzja o tym, kto pokieruje jedną z największych firm w naszym województwie. Rada zbiera się we wtorek o godz. 16, a jednym z tematów ma być kształt nowego zarządu Zakładów Azotowych.

Nazwisko jednego z nowych członków zarządu znane jest już od połowy marca. To Andrzej Skwarek, który wygrał ostatnie wybory na reprezentanta pracowników. Wojciecha Kozaka, który w zarządzie spółki zasiadał nieprzerwanie od 2009 roku pokonał różnicą ponad 620 głosów.

Niepewna jest przyszłość prezesa Mariana Rybaka i wiceprezesa Zenona Pokojskiego, którzy puławską firmą kierują od 2013 roku. Według branżowych mediów, ten pierwszy najprawdopodobniej zostanie odwołany, na co może wskazywać wcześniejsze skreślenie go ze składu zarządu całej Grupy Azoty.

Jeśli zachowana ma być dotychczas stosowana praktyka, mówiąca o tym, że prezes Grupy Azoty Puławy jest jednocześnie członkiem zarządu całej grupy kapitałowej, to możliwości są dwie. Albo szefem Puław zostanie osoba, która poszerzy skład zarządu grupy, albo nowym prezesem ZA zostanie któryś z obecnych członków tego gremium. Wydaje się, że najbardziej związany z województwem lubelskim jest Andrzej Skolmowski, obecny wiceprezes zarządu Grupy Azoty, absolwent m.in. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który w ubiegłym tygodniu bez podania przyczyn zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Zakładów Chemicznych w Policach.

Gość
Gość
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 kwietnia 2016 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To SAK ma jeszcze szansę.
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2016 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rada Nadzorcza powołała w skład Zarządu Spółki: Pana Mariusza Bobera na Wiceprezesa Zarządu, powierzając mu jednocześnie pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu, Pana Jacka Janiszka na Wiceprezesa Zarządu, Pana Zbigniewa Gagata na Wiceprezesa Zarządu To ciekawe nadal kto będzie prezesem.
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2016 o 20:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bober, Janiszek, Gagat
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2016 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kogo wybrali?
Rozwiń
Gość
Gość (5 kwietnia 2016 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak samo jako premier moze być posłem albo senatorem
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!